PDA

View Full Version : trojan program win32.host2.gen



Dagichka
03-15-2013, 19:54
днес майка ми изпищя по едно време да дойда, че касперският изкарал надпис и какво да видя - засечен "trojan program win32.host2.gen", та направих квото казваше антивирусната, там уж се дизенфиктира, рестартнах го, сканирах го пак, изтрих кукита, cc cleaner.. ама нещо не вярвам, че е спрян. съвети?

haritov
03-15-2013, 19:58
днес майка ми изпищя по едно време да дойда, че касперският изкарал надпис и какво да видя - засечен "trojan program win32.host2.gen", та направих квото казваше антивирусната, там уж се дизенфиктира, рестартнах го, сканирах го пак, изтрих кукита, cc cleaner.. ама нещо не вярвам, че е спрян. съвети?

щом е засякан няма проблеми каспира си знае работата

anonymous908491
03-15-2013, 21:18
Смени тая смехория касперски, щом чак след като са ти ръчкали в хостфайла се е сетила.

Dagichka
03-16-2013, 11:23
доста борби съм водила с баща ми да го смени, но той е магаре и не иска. така че това не зависи от мен.
просто се чудех дали е нужно и друго да направя, да инсталирам и тн. за да се изчисти или така си е ок

anonymous908491
03-16-2013, 14:14
Не знам опциите му, виж дали има сканиране преди зареждане на ОС и я пусни.

M****
03-16-2013, 18:45
доста борби съм водила с баща ми да го смени, но той е магаре и не иска. така че това не зависи от мен.
просто се чудех дали е нужно и друго да направя, да инсталирам и тн. за да се изчисти или така си е ок
Баща ти? Че защо той да го сменя? Ти не можеш ли?
BTW: Аз съм с AVG Internet Security 2013 и отделно чат-пат си пускам за проверка Malwarebytes Anti-Malware. Дали изборът ми е добър или не - не ми пука. Единствено се дразня, че от настройките, които си направих на AVG-то - да сканира за всичко и всеки, при всеки daily scan ми засича тракинг кукитата на скапания скайп, които при следващото пускане на скайп - пак си се зареждат... :)

Dagichka
03-18-2013, 19:23
мога да го сменя, но той е платил за тоя компютър, той е с доста повече опит от мен в тия неща и не мисля, че е редно да го правя, не за друго.. ;д
пробвала съм и malwarebytes, сканирах няколко пъти, то изтри някак си програмата за .rar, та сега и .rar не мога да чета, абе направо.. ;д иначе пускам и ad-adware se personal

JDeel
03-19-2013, 10:00
Живота на papugai се осмисля само когато противоречи на някой във форума, дори и без причина, така че не би трябвало да се обръща сериозно внимание на написаното от него :)

Иначе паниката също не е хубаво нещо. Но опита е ;)

thunder.rider.90
04-07-2013, 11:20
Аз пък не съм съгласен с мнението, че кашпереца не си знае работата, защото създателите му, преди да почнат да програмират антивирусната, са писали скриптове и вируси. Аз съм ползвал Kaspersky в продължение на 2 години и не мога да се оплача. От както го сложих не ми се бе налагало да преинсталирам ОС в продължение на 2 години... Но това не значи, че машината не трябва да се поддържа като се сканира за malware и да се чистят регистрита и бисквити :d