PDA

View Full Version : Хей, единайсетокласници....



Самодива
03-15-2013, 21:04
Имам един въпрос към единайсетокласниците, които не са с профил История и учат учебника по История на "Просвета". (Предполагам, че 90% са с него)
Та... вече е 15 МАРТ, а ние днес започнахме Възраждането тоест 23 урок. (При положение, че целия учебник има 65!!) Не сме ли поизостанали? Искам да ви питам на кой урок сте вие.


Днес попитах учителя до кой период от Българската история ще учим и той ми отговаря: До... Освобождението.
С учудване го погледнах и казах "Как така?" Отговорът беше "Еми няма да ни стигне времето."

За бога! Какво означава да не ти стигне времето за учебния материал?! Не може ли да си направи сметка колко урока трябва да се взимат на месец или просто ни мъчи със Средновековна история. Не че не я харесвам, но имах желание да уча Новото време.....
И се питам дали всички ученици стигат само до Освобождението.

xoxi
03-16-2013, 10:12
На теб нищо не ти пречи да прочетеш уроците за Новото време, ако ти е толкова интересно и имаш желание да учиш. :)

И при нас много често се случва да не успеем да вземем всички уроци от учебниците за 1 учебна година, за това го довършваме в началото на следващата. Няма лошо. Попринцип от министерството се изготвя учебния план, не индивидуално от всеки учител.

Самодива
03-17-2013, 08:55
Всъщност това смятам да направя, но все пак се учудих защо сме толкова изостанали. Другата година няма да имаме история и въобще няма да се довършим учебника.
И точно защото се изготвя учебен план реших да попитам и вие до къде сте стигнали.

anonymous708973
03-17-2013, 13:12
И ние сме горе-долу така, споко. Тамън правихме контролна на уроци 23-27. Накрая на нашия учебник има даже и за Бойко Борисов, ама нямало да опрем дотам. Вместо малко нова история, ще учим щуротии, минати по 10 пъти досега...

ameli
03-17-2013, 15:22
Не съм 11 клас, но и ние доста уроци прескачаме, че даже и няма да стигнем до последните..