PDA

View Full Version : Пари



Horrificus
03-15-2013, 21:52
Бихте ли започнали да се занимавате с нелегален бизнес, за да печелите много пари? Говорим за наркотици, измами, рекет, проституция и тем подобни.
Защо според вас хората започват да се занимават с неморални неща, за да забогатеят. Предполагам ви е ясно, че тези, които стоят зад всичко, са изключително умни хора (ако не бяха, нямаше как да организират всичко, което правят) и въпреки това го правят, знаейки, че може всеки ден да им е последен. Много ми е интересно какво е вашето мнение по тези два въпроса.

Amore-Mio*
03-16-2013, 05:08
Не, в никакъв случай.
Парите и въртят света, и не го въртят. Да, в конкретни ситуации парите са важни, но не до такава степен, че да си съсипя сама живота. Важното е да имаш до себе си човек, с който ще се подкрепяте в такъв труден период.

SisiStrange
03-16-2013, 06:09
Не съм сигурна. Зависи от ситуацията. Ако ми трябват спешно (за операция на детето ми, примерно), вероятно бих. Просто, за да трупам пари, не.

Kristianc95
03-16-2013, 06:51
Парите най-лесно може да ти се усладят. А забъркаш ли се един път в тези говна няма измъкване.

Самодива
03-16-2013, 08:40
Хаха, разбира се. Бих си занимавала единствено с "кражби". Тоест да вземам пари от най-"висшите" държавни лица (Да, да взема, защото това са наши пари) и да ги даря на хора с увреждания, на сираци и бездомни.

Съжалявам, че нямам необходимите качества....

girlwithblueeyes
03-16-2013, 08:43
Не съм сигурна. Зависи от ситуацията. Ако ми трябват спешно (за операция на детето ми, примерно), вероятно бих. Просто, за да трупам пари, не.

+1

Самодива
03-16-2013, 08:46
И по-точен отговор: Аз съм твърдо против незаконното забогатяване. И не само... Мразя алчни чревоугодни боклуци, които имат в сметките си милиони, а някои дечица ходят голи, боси и ГЛАДНИ.

xoxi
03-16-2013, 10:19
Защо според вас хората започват да се занимават с неморални неща, за да забогатеят.

Защото така е най-лесно.
Трябва ти единствено предпазливост. За останалите неща не знам, но от наркотици може много да се спечели за малко време. Тук всъщност и предпазливост толкова не трябва. Един познат така си купи и апартамент и кола, обиколи страната и т.н. и т.н. Някои от по-младите органи на реда в града купуваха от него. Всички го познаваха, никакви проблеми не е имал. Той самият не употребяваше наркотични вещества, беше умно и свестно момче. Сега е в чужбина, живее си живота. Работи, учи... заниманията тук му послужиха като старт и финансова стабилност.

За себе си не знам дали бих започнала да се занимавам с такива неща. Както и преди мен казаха, ако ми трябват много спешно пари и няма от къде да взема, може би. Като под спешно разбирам ако въпросът е на живот и смърт.