PDA

View Full Version : Кафево или живот



example
03-16-2013, 09:16
Деба не знам как да си изразя мислите, не мога да говоря даже, наистина започнала съм да заеквам. Не мога да кажа нищо на никой мамка му И всеки ден ми е като филм пуша през ден или всеки ден защото така имам някаква цел която да постигна и се чувствам щастлива като се напуша целта ми е примерно да реша как да се променя и го измисям и после се отчайвам че няма как да стане и после ям и си лягам, защото като съм нагърмяна си мисля, че и това е невъзможно и като го постигна съм много щастлива. И говоря неадекватно когато съм си ок примерно в момента. Честно нямате представа колко е гадно, все едно мозъка ми е на каша буквално а очите ми виждат преплетено и все едно нещо ги притиска и хем имам много мисли хем нещо ти потиска. Като малка ме беше страх от хора като мен сега и сега ме е страх от хероина заради Мери лека и пръст обаче ако не са някои неща сега да съм на кафево. Нямам си никой и не знам какво да правя опитвам се да се променя и не става и не става даже вече не знам дали имам желание или просто да не се откажа и не знам и азако не бяха наще до сега да съм мъртва. Да лабилна съм и около мен има духове усещам ги не знав дали и някой друг ги усеща и обичам болката. Как да се оправя да се изолирам ли от всичка за да се оправя?

Pikachu
03-16-2013, 09:34
Не, не се изолирай. Изобщо не се изолирай.
Вашите знаят ли?
Ако не знаят им кажи. Ще те подкрепят.

psychopath
03-16-2013, 12:01
А ти си?

Pedigree
03-16-2013, 12:45
Виж сега, супер клиширано ще ти прозвучи, ама всичко зависи от теб.
Това е причината да казват, че козът е вреден. Реално самото пушене не е по-вредно от това да пушиш цигари, а филмът на демотивацията. Затова казвам винаги, че козът и наркотиците не са за всички. На някои просто не им понасят, а други не знаят как да се контролират, и какво да правят. Когато ги употребяваш, трябва да си извличаш забавата от тях, да си имаш някакъв твой филм, удовоствие, състояние, което да достигнеш, същевременно да не се чувстваш зле, заради каквото и да е. :)
Примерно аз мога да се забавлявам супер много с тях, да не се чувствам зле, докато го правя, както след като съм го направила, да не сдухвам след това, и да не абстинясвам, а просто да не го правя, когато съм преценила, че няма нужда.
Замисли се, че ти сама не се кефиш на това как то влияе - гръмваш се, хапваш, релакс и тотално циклене. Сиво и скучно ти е. Просто недей пуши бе, ебати. Като не те кефи, няма да го правиш, това не е херц, че да не издържаш без.
А по темата за кафето, сама се досещаш, смятам, че полза няма. Имам супер много познати, починали от това, и ме е яд, да. Включително и съфорумката, която спомена.
Много таланти си отиват, защото не могат да открият собствения си баланс и хармония. Фимлът не е да се лишаваш, да избягваш такива хора, да се отдалечава или да се затваряш в себе си. Всичко е в съзнанието. Ако ти сама не можеш да го осъзнаеш, то доста жалко тогава. :)

anonymous908491
03-16-2013, 13:24
Не разбрах дали питаш, с какво да се друсаш ?
Кажи къде живееш, ще ти обясня кое е добро при теб.

PainMonopoly
03-16-2013, 14:54
Схемата с контролирането на зависимостите е да осъзнаеш, че на човек му трябва някаква обща мотивация да се оправи с ежедневния живот. Тоест, прекарваш по-голямата част от времето си в някакви усилия, обаче получаваш награда в замяна. Примерно учиш цял ден, взимаш си изпита който идва. Учиш 4 години, взимаш диплома за висше образование. Работиш, взимаш пари.

Проблемът обаче е, че рядко е толкова просто. Примерно ако семейната ти среда е негативна, а ти нямаш къде да избягаш защото нямаш 18, каква ти е наградата, че търпиш всичко това? В дългосрочен план има такава, нещата рано или късно се подреждат, но в конкретния момент не виждаш смисъла.

Веществата са награда. Влияят по същия начин на мозъка както награда, но много по-интензивно, но за разлика от една диплома примерно, е много по-лесно да отидеш до магазина и да си купиш пиене или пък коз от дилъра. Единственото което ти трябва са пари, иначе нулеви усилия. Затова тази награда е лесна. Да, обаче е ясно, че в дългосрочен план те съсипва, ти знаеш съвсем нагледно как точно може да те съсипе, след като споменаваш Мери.

За мен единственото решение е да намериш друга награда, която да замества лесната. Може да е по-трудна, но след известно време усилия ще се отплати много по-богато. Примерно спорт - успехите от състезания или просто това да изглеждаш по-добре носи много по-голямо удовлетворение, отколкото да се напушиш, да изтрезнееш и после да ти е гузно. Може да бъде също така влюбване - вярно е, че и това е временно, но една здрава връзка може трайно да те извади от калта и дори и да свърши, пак да ти е по-лесно да се съвземеш. И други подобни.

machoka
03-16-2013, 17:40
Виж сега, супер клиширано ще ти прозвучи, ама всичко зависи от теб.
Това е причината да казват, че козът е вреден. Реално самото пушене не е по-вредно от това да пушиш цигари, а филмът на демотивацията. Затова казвам винаги, че козът и наркотиците не са за всички. На някои просто не им понасят, а други не знаят как да се контролират, и какво да правят. Когато ги употребяваш, трябва да си извличаш забавата от тях, да си имаш някакъв твой филм, удовоствие, състояние, което да достигнеш, същевременно да не се чувстваш зле, заради каквото и да е. :)
Примерно аз мога да се забавлявам супер много с тях, да не се чувствам зле, докато го правя, както след като съм го направила, да не сдухвам след това, и да не абстинясвам, а просто да не го правя, когато съм преценила, че няма нужда.
Замисли се, че ти сама не се кефиш на това как то влияе - гръмваш се, хапваш, релакс и тотално циклене. Сиво и скучно ти е. Просто недей пуши бе, ебати. Като не те кефи, няма да го правиш, това не е херц, че да не издържаш без.
А по темата за кафето, сама се досещаш, смятам, че полза няма. Имам супер много познати, починали от това, и ме е яд, да. Включително и съфорумката, която спомена.
Много таланти си отиват, защото не могат да открият собствения си баланс и хармония. Фимлът не е да се лишаваш, да избягваш такива хора, да се отдалечава или да се затваряш в себе си. Всичко е в съзнанието. Ако ти сама не можеш да го осъзнаеш, то доста жалко тогава. :)


вместо да възхвалявате наркОтиците на подрастващите като нещо яко и свежо, вземете да се хвърлите под някоя кола и да се отървете от заблудата, в която живеете, че сте много яките пичета като друсате.

Pedigree
03-16-2013, 17:54
Не видях къде съм възхвалявала наркОтиците и съм задължавала да се пробват от подрастващите?
Пък съм си и яко пиче без да се друсам. :P

psychopath
03-16-2013, 18:16
вместо да възхвалявате наркОтиците на подрастващите като нещо яко и свежо, вземете да се хвърлите под някоя кола и да се отървете от заблудата, в която живеете, че сте много яките пичета като друсате.

Чети по-внимателно и тогава говори простотии, или по-добре не коментирай неща, които са ти неясни, далечни и си прекалено предубеден, за да прочетеш внимателно написаното. : )

anonymous908491
03-16-2013, 19:33
Пък съм си и яко пиче без да се друсам. :P

За първи път да съм съгласен с теб, а като пийнеш сигурно ти слагат наморник, че мъжете са в опасност.

machoka
03-16-2013, 19:39
Не е въпросът да задължаваш някой да ги използва и не съм аз този, който не чете внимателно. Напротив - някой пъпчив тийнейджър, който се мисли за много готин ще прочете 'ако си свеж и точен, наркотиците само могат да те забавляват. много са яки йей, разпускам си като пич', и ще свърши в някой вход.

като сте толкова 'навътре' в нещата, коментирайте си ги в тая светлина по пейките и се друсайте и се кефете, кой съм аз да ви давам акъл) но не и да ги представяте като средство за по-яко купон, сред начинаещи купонджии.

DeniseWallace
03-16-2013, 19:42
И аз се чувствам по същия начин, работата е там, че не взимам наркотици и никой не може да открие какво ми е -.-

psychopath
03-16-2013, 20:39
Не е въпросът да задължаваш някой да ги използва и не съм аз този, който не чете внимателно. Напротив - някой пъпчив тийнейджър, който се мисли за много готин ще прочете 'ако си свеж и точен, наркотиците само могат да те забавляват. много са яки йей, разпускам си като пич', и ще свърши в някой вход.

като сте толкова 'навътре' в нещата, коментирайте си ги в тая светлина по пейките и се друсайте и се кефете, кой съм аз да ви давам акъл) но не и да ги представяте като средство за по-яко купон, сред начинаещи купонджии.
Пъпчивия тинейджър ако няма акъл за 2 стотинки и е податлив на такива неща, така или иначе ще интерпретира нещата по друг начин.

Никъде не е пропагандирала употребата на наркотици, дори сравнително обективно представя нещата, като от това, което аз схванах като основна теза е : наркотиците не са за всеки, трябва акъл и всеки си преценява рисковете и отговорностите, които носят със себе си.

Pedigree
03-16-2013, 20:48
Не е въпросът да задължаваш някой да ги използва и не съм аз този, който не чете внимателно. Напротив - някой пъпчив тийнейджър, който се мисли за много готин ще прочете 'ако си свеж и точен, наркотиците само могат да те забавляват. много са яки йей, разпускам си като пич', и ще свърши в някой вход.

като сте толкова 'навътре' в нещата, коментирайте си ги в тая светлина по пейките и се друсайте и се кефете, кой съм аз да ви давам акъл) но не и да ги представяте като средство за по-яко купон, сред начинаещи купонджии.

Изключително програмирано мислене, недей така. :) Първо, дори се опитах да откажа мацката да се напушва, защото очевидно не й влияе приятно. Второ, опитах се да си натрапя негативното мнение за херца. Трето, надявам се, досещаш се, че никой нормален с акъл няма да тръгне да се друса, за да изглежда готин отстрани. Ако е толкова плитък, че да реши да го прави, едва ли ще съм аз тази, която ще го зариби, при положение че навън гъмжи от изпаднаци, които се бият в гърдите колко са се направИли.
Опитах се да обясня, че всеки трябва да си ползва главата на раменете, и да преценява действията си, от които последиците са неизбежни.

Pikachu
03-16-2013, 20:57
И аз се чувствам по същия начин, работата е там, че не взимам наркотици и никой не може да открие какво ми е -.-

http://thedailygrind.robdamanii.com/wp-content/uploads/2012/04/StarTrekFacePalm.gif

Нарича се пубертет. Не се вживявай твърде много.

LovEsIckk
03-16-2013, 20:57
Аз не мога да разбера нещо като ти е гадно, що продължаваш да го правиш..Ебахти слабите характери.
Всеки ден може да е красив и без дозата, която си взимате.

ShtrudeL
03-16-2013, 21:09
На кое викате 'кафево' ?


Авторке, по какъв начин се опитваш да се промениш?

По доста тъп мой логичен път, мога да отсъдя, че не си страхлива, защото ако беше (като мен), нямаше да употребяваш боклуците, които употребяваш в момента.. от страх.. => щом не си страхлива, извинявай, но си глупава. А безстрашните идиоти са доста опасни.
Казваш, че се отчайваш, когато осъзнаеш, че не успяваш, или нещо такова..
Намери си занимание/хоби/запиши се на някакъв курс.. толко' ли е трудно?
Аз, въпреки че съм тъпа drama queen, защо не се друсам, не пия и не пуша? Смятам се за доста ревлива, затворена/интровертна и също лабилна, но не и слабохарактерна или не можеща да мисли трезво и рационално.. друг е въпроса, че не ми достига куража и увереността и действията ми да са такива..
Та какъв ти е проблема не мога да разбера? На колко си години? Какво си нямаш? Не.. замисли се какво имаш, но наистина помисли над това.

Pikachu
03-16-2013, 21:13
Аз не мога да разбера нещо като ти е гадно, що продължаваш да го правиш..Ебахти слабите характери.
Всеки ден може да е красив и без дозата, която си взимате.

Е, радвам се, че си способна да се справиш със всичко. Включително физическо пристрастяване.

Има една много полезна поговорка: "Сит на гладен вяра не хваща."
Уважавай факта, че не си била във всички трудни ситуации в света.

NaOH
03-16-2013, 21:16
Не може ли кафево и живот?
Давай смело, виждаш сама колко много хора са на кафЕво и са си добре, при това са щастливи и желани от всички. Живееш само веднъж, не забравяй, няма смисъл да живееш като пенсионер. Забавлявай се докато можеш, това е смисъла на живота! ;)

ShtrudeL
03-16-2013, 21:19
Не може ли кафево и живот?
Давай смело, виждаш сама колко много хора са на кафЕво и са си добре, при това са щастливи и желани от всички. Живееш само веднъж, не забравяй, няма смисъл да живееш като пенсионер. Забавлявай се докато можеш, това е смисъла на живота! ;)

Много си зле.
Ти като 'живееш само веднъж и трябва да пробваш от всичко', що не си отрежеш пръста, ей така за идеята и пробването, или пък да се напиеш буквално до смърт, ей така да видиш дали ще оцелееш?

psychopath
03-16-2013, 21:20
И аз се чувствам по същия начин, работата е там, че не взимам наркотици и никой не може да открие какво ми е -.-

Аз мога. Страдаш от липса на внимание, защото си изправена пред проблема да формираш идентичност.

Pikachu
03-16-2013, 21:22
Много си зле.
Ти като 'живееш само веднъж и трябва да пробваш от всичко', що не си отрежеш пръста, ей така за идеята и пробването, или пък да се напиеш буквално до смърт, ей така да видиш дали ще оцелееш?

|(
Не му се хващай.

veli_120
07-11-2013, 10:00
За съжаление, трябва да направиш пълен обрат на живота ти, изискват се много усилия. И аз трудно говоря, най-вече пред непознати, или приятели от скоро време. Постоянно се контролирам какво да кажа, дали ще изглежда адекватно и т.н. Обмислям да споделя с нашите, но не ми се прави особено това... Аз не пуша и релаксирам с музика. Имам цели, едната от които е да се измъкна от тоя самоконтрол и натрапчиви мисли...

Баща Ти
07-11-2013, 10:08
Аз мога. Страдаш от липса на внимание, защото си изправена пред проблема да формираш идентичност.

!!!
Фройд би допълнил: "изправена пред проблема да формираш СЕКСУАЛНА идентичност."