PDA

View Full Version : ШОФЬОРСКИ КУРСОВЕ



Marilyn Monroe
03-16-2013, 10:10
Такаа още не съм пълнолетна , но съм много надъхана да взема шофьорска книжка и имам някои въпроси :

1-во знам че цялото обучение трае 1 месец (не съм много сигурна , ако не е така поправете ме ) - това долу горе колко часа са ? В смисъл общо целия курс колко часа е ?

2-ро как се разпределят : Колко са курмуване ? и колко часа са листовките ?

3-то - Средно колко часа курмуване на седмица може да имаш (или това се определя от фирмата към която си и е различно за всяка )

4-то - Можеш ли да започнеш курсовете 1 месец преди да навършиш 18 ? Ако започнеш така първо се ходи на листовки взема се вътрешен и външен на листовките и после е курмуването ? Или как ?

5-то - След като вече си взел и външен на листовките можеш ли да почнеш курмуването без да си навършил пълнолетие ?

granger
03-16-2013, 13:07
:lol: един месец ,трънки
По принцип ,се започва 3 месеца преди да навършиш 18,ако искаш възможно най-рано да я вземеш, но курсът по принцип е около 2 месеца и половина - 3.
Теорията при мен беше по 2 часа в продължение на 9-10 дни
32 часа кормуване
кормуването аз го започнах няколко дни преди външния пред ДАИ. След като го взех започнахме по-ускорено да взимаме часове.
По принцип аз кормувах и преди да имам 18, може и преди това.
Започнах на 15 юли , изпита кормуване пред ДАИ беше на 10 октомври, тогава и приключих.

Marilyn Monroe
03-16-2013, 13:57
Как започвяш курсовете на 15 ЮЛИ , а външния изпит кОрмуване пред ДАИ ти е на 10 октомври ?

granger
03-16-2013, 14:37
Ми ей така , на 15 ми бяха първите часове теория.
То не е всеки ден , поне при моя не беше,щото много хора бяха и затова някъде 2 седмици и нещо по 2 ,3 дни ходих. На 18 август направих 18 и така. След това следваше кормуването и така. Не става за отрицателно време,просто няма как.
и да кормуване се пише/
На 21 август ми беше външния - взех го от раз.Както и другия.

s40t4
03-16-2013, 15:12
Ако искаш книжка за един месец ходи и си я купи книжката. Само ми е чудно за един месец какво ще научиш? Ще научиш ли правилника за движение? Ще се научиш ли да шофираш както трябва?!? За кат. В ми беше около 3-4 месеца, а за кат. С беше почти над половин година..

granger
03-16-2013, 15:46
Мда. Месец е прекалено кратко време.

xXxAngerfisTxXx
03-16-2013, 16:28
така... по темата. Почва се на 17 и 9 месеца, веднага кормуване, и в същото време учиш за вътрешния... теорията при мен не бе задължителна и не ходих. взимаш вътрешния ОК (ако имате такъв) и за външния ако ти останат примерно 4-5 часа каране ти спират кормуването докато си вземеш външния. Взимаш го, правят ти 2ри документ уж че си минал кормуването а ти остават 4-5 часа, подават ти документите, след седмица ти идва изпита по кормуване, и през тая седмица си правиш часовете, взимаш изпита, минаваш БЧК което е голяма грешка да го оставиш най-накрая, щото за часа чаках 2 седмици, отиваш в кат със документа за завършен шоф. курс, медицинско, копие на дипломата с печат, копие от БЧК, лична карта, плащаш 25 или 54 лева за нормална или бърза поръчка, чакаш 20 дена за нормалната или 3 дена както аз бях за бързата, взимаш си талона и книжката и тва е...

От сега почвай да решаваш листовки, щото ако ги знаеш можеш веднага да се явиш на вътрешен и външен, и да ти остане само кормуването... за 1 месец е НАПЪЛНО ВЪЗМОЖНО да си вземеш книжката, стига да знаеш гадните листовки.

s40t4
03-16-2013, 22:01
Листовките окей, а кормуването? ;)

xXxAngerfisTxXx
03-17-2013, 09:36
то по-лесно от кормуването има ли ?

granger
03-17-2013, 10:46
На теб може и да ти е лесно,ама някой ако се качва за сефте в кола на първия си час кормуване няма да му е яко айляк. Пък и за 1 месец шофьор не се става, нито за 3 ... затва се иска и след тва да караш с някой придружител с опит.

s40t4
03-17-2013, 12:31
то по-лесно от кормуването има ли ?
Ти искаш да кажеш,че от първия път в който се качи да караш кола се научи и беше напълно спокоен ли?
Лесно е като му свикнеш...


На теб може и да ти е лесно,ама някой ако се качва за сефте в кола на първия си час кормуване няма да му е яко айляк. Пък и за 1 месец шофьор не се става, нито за 3 ... затва се иска и след тва да караш с някой придружител с опит.
Точно.. за всичко си трябва време, но някой искат всичко на момента..

xXxAngerfisTxXx
03-17-2013, 16:10
не говоря за първия път, говоря за изпита ;) Щото първия път знаех как се тръгва, съединители полусъединители, като дойде първото кръстовище и сърцето ми падна в гащите. Важното е да си спокоен, точно защото бях супер притеснен ме скъсаха първия път, на грешка която за първи път правя. А и истински шофьор се става след като вземеш книжката и навъртиш едно 1200км градско.

s40t4
03-17-2013, 16:35
Дам така е съгласявам се изцяло с теб, но нали знаеш в днешно колко те учат, само и само гледат как да ти вземат парите. Не си ли е твой човек или човек на приятел и да са говорили поне да те научат не си е работа. Просто в България няма развитие.. всичко е пари и пари. Давам се за пример.. преди 2 години карах за кат. С .. 5-6 учебни часа имах (шофиране) от който не ме изкара извънградско с камиона, а трябваше поне така казваше,че ще има и 1 час извънградско, а и това не беше всичко.. нито веднъж не каза спри тук, хайде сега ще ти покажа как се включва задна и да паркираш назад. Втория път,когато отидох на кормуване го попитах колко кормувания ще имам? Нашия ми отговори докато се научиш. Просто без думи :(

granger
03-17-2013, 16:47
Аз си го взех от раз, с 3 точки кормуването. Щото минах 1 неравност на 2ра , вместо на 1ва , щото в едно кръгово ме засякоха и се ошашках и леко давам газ,пък ня бях метнала 2ра, ама се оправих бързо и след това на едно престрояване,нямаше как да мина вдясно,щото имаше много трафик и трябваше да продължа напред , на следващото свих вдясно.Иначе той така ми обясни, нямах фрапантни грешки.

Ама като трябваше оня ден да карам в Пловдив, добре че беше баща ми до мен,щото беше отбит маршрута,заради мача, а града него познавам много.

xXxAngerfisTxXx
03-17-2013, 17:45
Ами то granger работата не е само на умения. Втория ден като я взех ме пуснаха сам да карам в пиковия час - 5 часа следобяд... всичко наред, когато трябваше да мина в лява лента, а в лявата лента колона един зад друг. Пускам ляв и се мъча да се престроя, ама задния ми свири. Аз наплашен гася мигача и газ напред. След още малко време ми мина страха, викам чакай да пробвам животното, с един авер бях, колата опел (астролет) да видя как върви... газ газ 0-100 за 7, градско със 80 докато пред мен в далечината не мина една зафира, и точно пред кръговото взе да намаля яко, а нямаше никой в кръговото... и още се чудя как не я ударих отзад а спрях на 1 сант сигурно зад нея... оттогава нормално каране и това е. За настъпванки има място. И това го казвам не за да се похваля как щях да блъсна опела ми ми че повечето което искат да карат и да се фукат пред приятелите си с колите ще са така. Няма нищо по-гадно от това да караш нормално и някой глупак да те изпере отзад или където и да е... помислете искате ли да сте на мястото на този глупак ?

granger
03-17-2013, 17:59
Аз в градско рядко вдигам над 50-60 , шубе ме е , пък и в града няма толкова закъде да бързам , засега ...
извънградко пък рядко падам под 90,ма то е нормално.

xXxAngerfisTxXx
03-17-2013, 18:07
внимавай че тия ... от кат слагат камери за над 90 на най-безопасните и прави пътища на които можеш да караш с 240 без опасност...

granger
03-17-2013, 19:30
Татю ме е предупредил къде са камерите, та гледам да внимавам.

s40t4
03-17-2013, 21:38
Принципно си карам нормално, но бързам ли за някъде е друга история.. или особено,ако се намери някой да ме засече.. понякога ме удря съчмата за ръчкане.

porki
03-29-2013, 14:22
http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=455742014494186&id=109322452427180

monko1995
04-01-2013, 14:12
А porki и ти ли си карал в IDrive,браво,май май те са най-добрите,а сега и този ваучер дето са пуснали супер,ще кажа на приятелите ми от класа да се възползват :) :) :) защото аз вече се записах :)

babybuu
04-02-2013, 15:00
http://www.idrive.bg/ ooo 298 лв,супер цена

kolegata88
04-02-2013, 16:20
В последните коментари един и същ пич си води монолози :D.Не знам кой са idrive но ако не стават,и 1 лев да си направят курса файда нема да има

granger
04-02-2013, 16:37
Мда, само рекламки си правят...иначе аз чувам само хубави отзиви,но е доста дразнещо тва постоянно натякване.

petencetobaby
04-08-2013, 15:39
е все пак тва не е ли форум,в който човек да изказва мнение,влизам и гледам само се оплювате,пък и ето,че и granger е чул хубави отзиви за тази школа "IDrive".

granger
04-08-2013, 15:57
чулА, и не си прави трудът да се регистрираш пак специално за тая тема. Айдрайв са достатъчно добри и си имат име,като спамиш само отблъскваш хората.

galka malka
04-09-2013, 15:36
petence и аз те подкрепям,че всеки има право на мнение,ама и аз искам да изкарам курсовете,и реших да се поровя за добра школа,може ли мнение за школа която се намира в жк.Дървеница блок 50.