PDA

View Full Version : Помощ за windows 7



mishka8
03-16-2013, 12:39
Здравейте имам въпрос относно инсталиране на windows 7. Казаха ми да изтегля този от Замунда: http://zamunda.net/details.php?id=287073&hit=1 и да го инсталирам от флашка като гледам това: http://zamunda.net/forums.php?action=viewtopic&topicid=101520. Проблема е следния след като го изтеглих не знам какво да го правя в папката на торента има текстов файл hash и daemon tools файл. За какво е този файл? Моля Ви обяснете ми какво трябва да правя стъпка по стъпка наистина много съм зле в тези работи а искам най накрая да се науча да си преинсталирам лаптопите..Благодаря предварително :) ПС: какво значи това:
"Активация : Всички версии могат да бъдат инсталирани без сериен номер в 30 дневен пробен период. За да активирате използвайте вашият оригинален сериен номер или активатори на своя отговорност " какъв е този 30 дневен пробен срок .. нали е уж безплатен .. о.О

mishka8
03-16-2013, 13:04
помогнете моля Ви ... спешно е : )

Lorosh
03-16-2013, 13:09
Като те гледам, най-добре помоли някой да ти го инсталира.

mishka8
03-16-2013, 13:58
Проблема е че съм инат и искам да се науча да го правя най накрая .. ако можете помогнете на един трагичен случай :D

ormys
03-16-2013, 17:06
Ами двата линка ,които си дал перфектно обясняват ситуацията.Втория специално го прочети точно както е .В програмата Windows 7 USB/DVD Download Tool ,имаш опцията да избереш файл който да добавиш във флашката:Избери Daemon Tools файла(така да го наречем).Ако имаш проблеми напред с Буутването на флашката пиши , защото не ми се обяснява , ако ще е напразно :).А, и е важно флашката ти да е поне 8 гб.

OoVasKoO
03-16-2013, 17:57
Пич, пратих ти лично ама мисля, че си твърде бос, за да инсталираш уин 7. Най-добре тоя дето ти го е препоръчал да ти помогне и да ти покаже как става.
ormys, той си няма на идея какво да прави с втория линк, а пък ще знае за буутването. :D
Boot-а е пипкавата работа.

Auriss
03-16-2013, 19:36
Записваш съдържанието на .iso файла върху диск, рескаш компа, натискаш del (или който там бутон ти отваря Setup-a), намираш нещо от типа на First Boot Device - сменяш го на CD/DVD, излизаш със Save and Exit, вкарваш диска и следваш инструкциите.

Бас, че и маймуна ще се справи. Затова е хубаво да го учите този английски. Грам технически познания не ти трябват в случая - единствено да загряваш какво значат думичките в менютата.

OoVasKoO
03-16-2013, 19:44
Записваш съдържанието на .iso файла върху диск, рескаш компа, натискаш del (или който там бутон ти отваря Setup-a), намираш нещо от типа на First Boot Device - сменяш го на CD/DVD, излизаш със Save and Exit, вкарваш диска и следваш инструкциите.

Бас, че и маймуна ще се справи. Затова е хубаво да го учите този английски. Грам технически познания не ти трябват в случая - единствено да загряваш какво значат думичките в менютата.
OMG
Той иска да му го обясниш като на малко дете, за него не е лесно въобще.След като натисне DEL трябва да избере
Advanced BIOS Features, след това First Boot Device ;)
За тва първия път е най-добре някой познат да му покаже. Той иска от флашка да го инсталира, а ти му говориш за диск. Още повече ще се обърка :D

anonymous908491
03-16-2013, 20:46
Глупаците в България не свършват, щом още някой сваля софтуер от мамуната.

ormys
03-17-2013, 00:35
Според мене в тоя раздел трябва да се остави само темата "Как да търсим оптимално точно с Google"и народа да се научи да се оправя сам ...

MaGuSs
03-18-2013, 01:57
Според мене в тоя раздел трябва да се остави само темата "Как да търсим оптимално точно с Google"и народа да се научи да се оправя сам ...

съгласен съм с тебе... мен никой не ме е учил...