PDA

View Full Version : Затваряне на пори след почистване на черни точки



supersonic0
03-16-2013, 13:37
Здравейте
Имам доста черни точки по носа и квото и да правех те така и не се махаха, но ми казаха една маска домашна, която супер много ми помага, но след като ги почистя и порите ми остават отворени, поради което съвсем скоро отново стават черни точки... Каакво мога да правя, че да се затварят или поне малко да предотвратявам появяване пак ..

minzz
03-16-2013, 13:53
Порите не могат да се отварят и затварят. Те са или по-тесни или по-широк, не можеш да ги промениш. Трябва непрекъснато да се грижиш за лицето си, да го почистваш и т.н за да изглежда добре. Не можеш веднъж да си почистиш порите и да искаш да седят чисти без да ги почистваш. Още повече, че живеем в такъв прахоляк, мръсотия и какво ли не. Така, че единственото, което можеш да направиш за да са ти чисти порите е да си поддържаш лицето.

Hayashi
03-16-2013, 14:18
Най-добре се затварят от студената вода. Съответно, ако искаш да ги затвориш не се мий с топла вода изобщо.

tonssy
03-16-2013, 17:19
Здравейте
Имам доста черни точки по носа и квото и да правех те така и не се махаха, но ми казаха една маска домашна, която супер много ми помага, но след като ги почистя и порите ми остават отворени, поради което съвсем скоро отново стават черни точки... Каакво мога да правя, че да се затварят или поне малко да предотвратявам появяване пак ..

Сподели маската с нас :D

weheartiit
03-16-2013, 19:01
^ + 1 ;д
Аз веднъж пробвах една с мляко и желатин и едвам успях да си я махна
от лицето. :D и не ми помогна. ;/

lorager0va
03-16-2013, 20:40
ооо и аз съм я пробвала тая с желатина и освен че едва не умрях от миризмата нищо не ми помогна.. сподели твоята моля те :)

shmyshi
03-17-2013, 09:50
Суров белтък - мажеш и седиш докато не стегне.

supersonic0
03-17-2013, 10:21
1 супена лъжица хума
1 чаена розова вода
1 лъжичка за кафе или половин чаена камфоров спирт
1 лъчичка за кафе или половин чаена салицилов спирт
и 1 щипка сулфатиазол
:D

ии малко вода и се бърка докато не стане малко по-гъсто от боза :Д стои се докато не стегне изцяло, а тя стяга супер много и не се мие много лесно, но наистина помага.
Ако нанесете по тънък слой в областта където имате повече черни точки и като засъхне ще видите как са се отбелязали отдолу :D ..
малко кофти го обясних, но наистина много помага и не само срещу черни точки, ами и други пъпки, но аз с тях проблеми нямам

anonymous708973
03-17-2013, 17:21
Хм, може да се пробва.
Последните три неща в аптека ли да ги търся?

tonssy
03-17-2013, 17:45
И аз бих я пробвала. Но това ще стане някой ден, когато няма какво да правя- въобще не обичам да се занимавам с маски и други подобни :D

shmyshi
03-17-2013, 18:26
Хм, може да се пробва.
Последните три неща в аптека ли да ги търся?
Дам

supersonic0
03-17-2013, 18:50
Всичко е от аптеката да, излиза около 6 лева плюс/минус и е много добра маската! ;)

Hidayet
03-17-2013, 19:01
За затягане на порите си правя маска от белтък и лимонов сок. Действа ми доста добре.

mycel
07-30-2013, 08:54
Както написах и в една друга тема за черните точки, те са резултат от замърсяване на организма с гадостите от храните, хормоните в месата, които играят много голяма роля в нарушаването на регулативните функции в организма (разбирайте свръхфункция на мастните жлези и други подобни нарушения, които водят до проблеми от рода на черните точки, акнето и т.н.). Темата е много обширна и нещата са взаимно свързани и като човек, който преди се привличаше от последните козметични писъци и който даваше страшно много пари за скъпа козметика, мога да кажа, че за нищо не става и че всичко е един страхотен театър, и че живеем в много голяма заблуда за всичко около нас. Не си давайте парите, после само ще ви е яд. Интересувайте се как да се изчистите от натрупаните мръсотии в тялото, ако наистина искате да си решите проблемите с кожата, пък и всякакви други неразположения. 80% от болстите и неразположенията идват от гадната храна, цигарите, алкохола и т.н. и неправилното хранене. Сигурно звучи много странно и фанатично, но просто е истина.

strawberry88
07-30-2013, 09:00
Както написах и в една друга тема за черните точки, те са резултат от замърсяване на организма с гадостите от храните, хормоните в месата, които играят много голяма роля в нарушаването на регулативните функции в организма (разбирайте свръхфункция на мастните жлези и други подобни нарушения, които водят до проблеми от рода на черните точки, акнето и т.н.). Темата е много обширна и нещата са взаимно свързани и като човек, който преди се привличаше от последните козметични писъци и който даваше страшно много пари за скъпа козметика, мога да кажа, че за нищо не става и че всичко е един страхотен театър, и че живеем в много голяма заблуда за всичко около нас. Не си давайте парите, после само ще ви е яд. Интересувайте се как да се изчистите от натрупаните мръсотии в тялото, ако наистина искате да си решите проблемите с кожата, пък и всякакви други неразположения. 80% от болстите и неразположенията идват от гадната храна, цигарите, алкохола и т.н. и неправилното хранене. Сигурно звучи много странно и фанатично, но просто е истина.

Много добре казано!Само да допълня, че не само в месото има хормони, а и в прясното мляко.От него също излизат пъпки.

Hayashi
07-30-2013, 09:26
А градските замърсявания изобщо не влияят, нали? Ако от прясно мляко се разваляше кожата досега да бях с неизлечимо акне. На всеки различните храни му се отразяват различно, но е важно кожата да се почиства.

strawberry88
07-30-2013, 09:35
Ox, не излизат пъпки на всички от прясното мляко, а само на тези с кожа, предразположена към акне. -.-

aniezina
07-30-2013, 09:55
^ + 1 ;д
Аз веднъж пробвах една с мляко и желатин и едвам успях да си я махна
от лицето. :D и не ми помогна. ;/

Нещо не си сте ги смесили както трябва. И на мен е имало 1-2 случая да не ми се получи, но иначе става като гума и просто отлепяш, нищо не остава по лицето, включително и черните точки се махат. Аз съм доволна и си я прилагам.

До млякото - няма как да няма хормони. Замислете се, че това е продукт предназначен за малкото на бозайниците следователно си има хормони и какво ли още не. В човешкото мляко няма ли хормони? Има даже и упойващи вещества действащи приспивателно. Пийте мляко, полезно е.

nadikc
08-04-2013, 15:25
И аз имам много черни точки и използвам сода бикарбонат.Когато влезна да се къпя и като се изкъпя и всичко взимам малко сода и мазажирам там където има черни точки.Просто перфектно е след това,и това го повтарям когато е нужно,но аз попринцип 2 пъти седмично го правя.Пробвайте,определено помага. :))

anonymous708973
08-04-2013, 15:43
Пийте мляко, полезно е.

Не е.
След около 3-годишна възраст ензимът, който отговаря за усвояването на прясното мляко, спира да се произвежда от организма.

kalpazanka
08-04-2013, 15:46
Кой ензим имаш предвид?

anonymous708973
08-04-2013, 17:49
Нямам никаква представа, чела съм го отдавна, но явно е така, щом напоследък попадам и на проучвания, според които млечните продукти всъщност не са толкова полезни и дори са фактор за някакви болести

kalpazanka
08-05-2013, 06:04
Ако има дефицит на ензим, това води до клинична картина скорострелно /разбирай диария/. Сама за себе си не вярвам в подобни изказвания.

Naive
08-05-2013, 09:45
Аз мисля, че говори за лактозната нетолерантност, т.е. за ензима лактаза, обаче това, че спира да се произвежда от организма след три годишна възраст, мисля че са глупости. Както има кърмачета, които страдат от генетична хиполактазия, така има и хора, които в доста по-късен етап имат тази непоносимост, а някои въобще я нямат. :)

kaRamella
08-16-2013, 21:48
^ + 1 ;д
Аз веднъж пробвах една с мляко и желатин и едвам успях да си я махна
от лицето. :D и не ми помогна. ;/

И аз така ;д Имаше мъничко по самото това дето ми се отстрани от лицето, но не бе толкова огромна разликата.