PDA

View Full Version : Проблеми със стрийт фитнеса



Malkiqbobcho
03-16-2013, 17:15
Здравейте хора,
значи аз съм момче на 14 години 56кг 1.70 см ръст. От 1-2 месеца започнах да се занимавам със стрийт фитнес. Изведнъж супер много ми се прииска да се науча да правя силово. Гледах някакви туториали в youtube обаче нещо не ми се получава да си обърна лактите... Набирам се до гърдите и от там ръцете не ми се мърдат ма като гледах клипчетата изглежда,че трябва да си обърна и двете ръце едновременно и после да се вдигна.. В нета пише,че трябва да правя поне 10 набирания до гърдите,за да мога да правя силово, аз ги мога даже мога и повече, но не ми се получава... ако някой може да помогне ще бъде много благодарен
И сега вторият ми проблем: Тъй като много исках да се науча на силово се скъсах да те трнирам последната седмица и супер много ме заболяха предмишницата, сгъвката между нея и бицепса.. на следващия ден като отидох на лоста направих 5 набирания и пак ме заболяха... А и от оня ден като хвана нещо здраво с дясната ръка(тя ме боли, аз съм левичар) и бицепсът и трицепсът ме заболяват доста... Исках да питам как може по-бързо да ми се възстановят мусколите, защото съм близо до силовото и смятам, че ако спра да тренирам за повече време ще почна да си губя и силата
Искрено ще съм ви благодарен ако го прочетете до край и ми помогнете!!

Alexx77
03-16-2013, 18:00
Пробвай да се изтласкаш повече с краката , прави го така и лека по лека ще свикнеш и по по-трудния начин, а за другото - трябва почивка! Щом тренираш само от 1,2 месеца не се сили веднага, защото нито ставите, нито сухожилията ти са се заздравили още.

klimatronik
03-16-2013, 19:16
Ei go i toz iska vsichko da stava sus shtrakvane na prusti e ama ne moje
pravi kofichki na ednata greda na usporedkata

firstdiesel
03-16-2013, 19:58
възпалил си си сухожилията, в китка също имаш възпаления ....

силово набиране се прави със сила, ако не си разбрал по името ... не се иска никаква засилка, както го правят "яките" лостаЖии

съвет: с тая стриийт гимнастика няма да постигнеш кой знае кво, ее може би ще привлечеш някое момиче със акробатичните си умения, но до там ... физическия растеж иска постоянно увеличаване на съпротивлението, тоест трябва ти зала с тежести

klimatronik
03-17-2013, 05:57
възпалил си си сухожилията, в китка също имаш възпаления ....

силово набиране се прави със сила, ако не си разбрал по името ... не се иска никаква засилка, както го правят "яките" лостаЖии

съвет: с тая стриийт гимнастика няма да постигнеш кой знае кво, ее може би ще привлечеш някое момиче със акробатичните си умения, но до там ... физическия растеж иска постоянно увеличаване на съпротивлението, тоест трябва ти зала с тежести

gluposti az deto pravih po 20 chisti silovi v seriq vse edno sum bil mnogo silen
ne e sila ami trenirovki

Malkiqbobcho
03-17-2013, 08:19
Пробвай да се изтласкаш повече с краката , прави го така и лека по лека ще свикнеш и по по-трудния начин, а за другото - трябва почивка! Щом тренираш само от 1,2 месеца не се сили веднага, защото нито ставите, нито сухожилията ти са се заздравили още.

Благодаря за съвета, ще го имам в предвид

Malkiqbobcho
03-17-2013, 08:22
възпалил си си сухожилията, в китка също имаш възпаления ....

силово набиране се прави със сила, ако не си разбрал по името ... не се иска никаква засилка, както го правят "яките" лостаЖии

съвет: с тая стриийт гимнастика няма да постигнеш кой знае кво, ее може би ще привлечеш някое момиче със акробатичните си умения, но до там ... физическия растеж иска постоянно увеличаване на съпротивлението, тоест трябва ти зала с тежести

Ами относно силовото разбирам, че изисква сила, но в чистото силово има и техника и затова направих темата. Ако някой може да ми даде съвет как по-точно и може би с какви упражнения да усъвършенствам техниката, а относно китката и сгъвката само с почивка ли ще ми се възстановят?

Malkiqbobcho
03-17-2013, 08:27
Ei go i toz iska vsichko da stava sus shtrakvane na prusti e ama ne moje
pravi kofichki na ednata greda na usporedkata

Честно да си призная аз доста тренирам, писах в тази тема, защото исках някой да ми помогне за техниката. По-важното всъщност ми беше болката в дясната ръка. И все пак благодаря за съвета

firstdiesel
03-17-2013, 09:37
възпаленията се лекуват с мазила и релакс

силовото набиране е военна техника за катерене по сгради и огради и не се прави със засилка и люлеене ..

техниката е да се набереш, да прехвърлиш лактите отгоре и да се избуташ

Malkiqbobcho
03-18-2013, 04:51
Мхм ясно, ще си купя някакво мазило, а относно силовото, не знаех, че се използва за катерене по сгради, но все пак това не ми пречи да науча как да го правя след като ми мине ръката

klimatronik
03-18-2013, 14:43
Ima si tehnika.. I to ne samo ednin vid
ot nachalo probvai s otskok ot zemqta na po nisuk lost

Malkiqbobcho
03-19-2013, 16:50
Ima si tehnika.. I to ne samo ednin vid
ot nachalo probvai s otskok ot zemqta na po nisuk lost


Добре, ще пробвам!

Malkiqbobcho
03-31-2013, 06:47
Искам само да кажа, че се научих и на силово и ми мина китката, така че много благодаря на всички, които ме съветваха!