PDA

View Full Version : /Тема за обичта и всичко останало покрай нея



ShtrudeL
03-16-2013, 19:58
Понеже това е връхна точка в живота ми, искам да засегна една тема, която се върти и в 'секс', но може би малко по-различно представена тук.
Най-общо казано става дума за 'приятелите с привилегии'.
Аз не съм против такива отношения, когато двама души са силно сексуални и не могат да са само с един човек до себе си, но излиза и друг въпрос в главата ми.

Представете си двойка, която са от дълго време заедно и в един момент единия от двамата решава, че няма да е проблем от време на време да се среща и с някой друг, с който да задоволява физическите си нужди, без половинката му да разбира. Мислите ли, че е правилно, ако няма чувства и двойката е щастлива, правят си нормалните за тях си неща и всичко им е наред?

(Защото може да се каже, че познавам такава, друг е въпроса, че не го одобрявам. Става въпрос за големи хора, дори с дете.)
Говорим ли си вече за обич и интимност, когато са намесени други хора, макар и да са само хора, които чисто и просто са 'използвани' за задоволяване на физически нужди?

Може би ще кажете, че 'така е по-интересно и запазващо страстта между самата двойка', или каквото и да е нещо такова, но щом е нужно да се разнообразява по този начин, за каква обич между двамата си говорим?



Другото, което ме човърка, което май няма нищо общо с това по-горе, се отнася за 'разпределянето на обичта' между двама души.
Смятате ли, че за да оценява човек какво има до себе си, неговият партньор трябва да е по-сдържан в показването на чувствата си, или по-скоро смятате, че това не е от значение и че трябва каквото ни е на сърцето, това да ни е и на устата.. и в действията..
Възможно ли е човек да се пренасити от получаване на топли ласки? Като вместо едно цвете, да му подарят дозина цветя, които едва държи в ръцете си и не вижда нищо пред себе си?
Ако сте от хората, които предпочитат едничкото цвете, как смятате, че един човек, който може и има огромното желание да ви дава дозина цветя всеки път, когато ви види, може да се ограничи до това да ви подарява само едно? Къде би 'складирал' останалите, които 'бере' от сърцето си?
А вие самите обичате ли да 'подарявате цветя'?