PDA

View Full Version : Въпроси за сешоар :3



ShtrudeL
03-16-2013, 22:25
1. По-щадящ ли е от пресата при изправяне на косата?
2. Успявате ли да се изправите хубаво сами?
3. Какъв термозащитен продукт ползвате (ако ползвате) преди това?
4. Има ли значение с какъв сешоар се изправяте? (тъп въпрос ^)

monroe999
03-16-2013, 23:20
по-щадящ е, аз нямам нерви обаче да се изправям така сама, иначе ползвам арганово масло при преса/сешоар, има термозщитно действие

Schatzi
03-17-2013, 07:43
Не е по-щадящ. Не успявам да се изправя хубаво сама, затова не го и правя. Сешоара трябва да е по-мощен.

ledenakrasota
03-17-2013, 07:51
Трудно се изправя гъста, тежка и доста жива коса. Аз сама моята трудно я правя. Важна е и големината на четката, с която изправяш косата. :)

gabi_94
03-17-2013, 08:35
Зависи много от сешоара...Трябва да е доста мощен и с приставка за тънка струя, за да се изправя нали хубаво. Иначе моята фризьорка казва, че е по-щадящ от пресата. Аз сега мисля да си взема на Ягуар - много фризьорски сало ги ползват. Харесах си един за 130 и ще видим.

Violenza
03-17-2013, 08:51
1. По-щадящ ли е от пресата при изправяне на косата? - Зависи и от градуси, и от това за колко време я изправяш, много неща са.
2. Успявате ли да се изправите хубаво сами? - Със сешоар? Не, отзад ми е трудно, а и винаги изглежда една по-суха такава. Със сешоар само се суша, всичко друго правя с пресата. Но моята коса като цяло адски лесно се изправя/къдри.
3. Какъв термозащитен продукт ползвате (ако ползвате) преди това? - на Syoss термозащита пръскам след баня, ама не знам колко действа. Иначе преди преса винаги слагам кристали на Una, които са просто страшни, правят я супер мека и лъскава.
4. Има ли значение с какъв сешоар се изправяте? (тъп въпрос ^) - Е, има, разбира се. Професионалните вършат съвсем друга работа.

ivonkaaaa
03-17-2013, 17:15
Аз също се изправям със сешоар, защото косата ми е доста дълга( до кръста) и сутринта с тази преса, пък и аз мисля че много повече ми гори косата. Слагам си термнозащитни спрейове и понякога кристали. Но все се каня да си взема една голяма четка като хората, че моята е малка и много ме нерви :D

Naive
03-18-2013, 02:12
На мен не ми се получава изправянето със сешоар, много по-досадно и топло е така. :Д
Иначе използвам това и съм много доволна:
http://www.hairproducts.com/images/hp-set-chi106.jpg

ivonkaaaa
03-18-2013, 15:25
Аз от известно време така се изправям. Слагам си спрей, след това доста играчка има, но пък поне ми запазва обема, а с пресата имам чувството че нямам коса понякога :D Но честно казано сега съм се навила да си взема професионален сешоар и една голяма четка, че моята е малка и много бавно става чак ме боли врата после :D

ShtrudeL
03-18-2013, 15:31
Може ли снимка на косата ти? (дори да не е изправена със сешоар)
8-)
И как успяваш да се изправиш отзад? :3

ivonkaaaa
03-18-2013, 16:00
На моята ли? Ами моята е дълга, харесвам си и дългата чуплива но и изправена някой път си я нося. Ще се снимам и ще ти покажа ако искаш, че имам една снимка с много лошо качество

ShtrudeL
03-18-2013, 16:01
Искм и очаквам включване 8-)

anonymous708973
03-18-2013, 18:30
Абсолютно не мога със сешоар. Адски некоординирана съм и ръцете ми омаляват още на първия кичур :Д

ManuelaK
03-19-2013, 10:32
1. Май да.
2. Не.
3. http://www.enzo.bg/matrix/design-pulse-stilizirassh-sprej-za-toplinno-tretirane-na-kosata/
4. Да, добре е да е над 1800 W

Josefinne
03-19-2013, 10:43
Мацки, аз ако мога на инвейдна темата с един въпрос: за какво служи студената струя на сешоара?
Аз лично се опитвам да се суша със сешоар, уж за по-щадящо и успявам, но моята коса е доста тънка и лесно се подава на всякакви манупулации. Отнема доста време, заболяват ме ръцете и точно накрая, когато трябва най-много да внимавам, ми писва и го карам през просото.
Иначе моят сешоар е на Филипс (800W) и има и приставка за тънка струя. Ползвам една много дебела четка и си разделям косата на кичури. Ползвам кристали за коса, но не помня марката.

UniCoWN
03-19-2013, 11:32
Да изправям със сешоар мога единствено на друг човек, себе си абсурд :D По-трудно е, повече време отнема, и според мен това компенсира факта, че бил по-щадящ. Аз съм за пресата.

YSMF
03-19-2013, 11:54
казахте, че много зависи от сешоара... моя е този http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-540E53AB-F0BDB8DB/lsp/hs.xsl/product.html?id=19402407&rdeLocaleAttr=bg&title=%D0%A1%D0%B5%D1%88%D0%BE%D0%B0%D1%80%20%D0%B 7%D0%B0%20%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0
Искам да пробвам да си изправям така косата, защото ми писна да я изгарям толкова с преса.

ShtrudeL
03-19-2013, 11:58
Мацки, аз ако мога на инвейдна темата с един въпрос: за какво служи студената струя на сешоара?
Аз лично се опитвам да се суша със сешоар, уж за по-щадящо и успявам, но моята коса е доста тънка и лесно се подава на всякакви манупулации. Отнема доста време, заболяват ме ръцете и точно накрая, когато трябва най-много да внимавам, ми писва и го карам през просото.
Иначе моят сешоар е на Филипс (800W) и има и приставка за тънка струя. Ползвам една много дебела четка и си разделям косата на кичури. Ползвам кристали за коса, но не помня марката.

Студената струя е да 'запечата' един вид прическата.. както студената вода свива порите например..
Даже съм чувала, че като си миеш косата е хубаво най-накрая да я облееш със студена вода.. и така :3

Josefinne
03-23-2013, 08:46
Студената струя е да 'запечата' един вид прическата.. както студената вода свива порите например..
Даже съм чувала, че като си миеш косата е хубаво най-накрая да я облееш със студена вода.. и така :3
А ако просто си я издухвам, трябва ли пак да я ползвам или само ако си правя някаква по-специална прическа ?

TheBobqk
03-23-2013, 09:11
Моята коса не е особено дълга и гъста и се изправя лесно със сешоар. Преди използвах малка четка, вече съм с голяма, но и с двете ми е лесно да я изправям. Дори не виждам нещо сложно в "процеса". Преса не използвам от месеци. Не става перфектно права, но на мен си ми е достатъчно. http://www.philips.bg/c/haircare/salondry-control-2100w-hp4983_00/prd/ с него съм от години и се обичаме.

ellyto
06-08-2013, 18:27
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=833293&scenario=&productarea=P11130502&detailScenario=Seshoar-PHILIPS-HP-4935/00 ами този дали е добър? :) тъй като ми изглежда прекалено евтин за екстрите си и се съмнявам в качеството му.. :\

SlowDown
06-09-2013, 13:13
1. По-щадящ ли е от пресата при изправяне на косата?- Ако е леко начупена косата ти издухваш с горещата струя корените и със студената краищата и същевременно сресваш.
2. Успявате ли да се изправите хубаво сами? - Да.
3. Какъв термозащитен продукт ползвате (ако ползвате) преди това? - Ползвах термозащитния спрей на Тафт, ужасен боклук е не го препоръчвам, сега ще си поръчвам от фризьорката нещо по-качествено.
4. Има ли значение с какъв сешоар се изправяте? (тъп въпрос ^) - Има, да.

Spider4eto
06-09-2013, 15:36
Аз може би се изправям по възможно най-некадърния начин със сешоар. Тъй като не мога да се изправям с четка и с тънката приставка, слагам дифузера, навеждам се надолу и почвам да се реша с него, при максимална температура на струята, след 5 минути резултатът е сравнително задоволителен :D

zlatit0o
06-09-2013, 17:39
1. По-щадящ ли е от пресата при изправяне на косата? - Според мен да. Поне доколкото мога да преценя по моята коса.
2. Успявате ли да се изправите хубаво сами? - Фризьорката когато ме изправи стои супер яко, с обем. Апък аз като се правя имам чувството, че само си губя времето, нищо не се получава. Понякога мама ако е свободна ме изсушава и резултата е почти същия като при фризьорката. Просто супер много ми умаляват ръцете и изобщо не се справям.
3. Какъв термозащитен продукт ползвате (ако ползвате) преди това? -Имам един на ТАФТ, но предпочитам даизползвам кристали..
4. Има ли значение с какъв сешоар се изправяте? (тъп въпрос ^) -Да, трябва да е мощен.

strawberry88
06-09-2013, 20:42
1.Не, еднакво вредни са.
2.Да, мога перфектно, но повечето пъти нямам време и не става винаги перфектно. :д
3.Като твоя - на Лакме.
4.Има, разбира се.

bilqnavod
06-10-2013, 12:31
1. По-щадящ ли е от пресата при изправяне на косата? Доколкото знам да. Но все пак ...
2. Успявате ли да се изправите хубаво сами? Определено НЕ!
3. Какъв термозащитен продукт ползвате (ако ползвате) преди това? Някакъв с кристали, но както казах без преса не се получава същия резултат.
4. Има ли значение с какъв сешоар се изправяте? (тъп въпрос ^) Може би евентуално, да има повече опции, като студена струя, степени и т.н. Сестра ми си купи някакъв за 100 на лева с много екстри, но не е нищо особено...