PDA

View Full Version : Как да му откажа деликатно



gotinataAa
03-16-2013, 22:50
Ами от седмица, две съседското момче започна да ми пише доста настоятелно (при положение , че се познаваме от преди 345678 години... ама никога не сме имали някакви по-близки взаимоотношения) и сега ми поиска скайп , телефон и ме покани да излезем. А аз не искам да излизаме САМО двамата ... защото.. асдфгхйкл просто не искам... Та въпросът ми се подразбира от заглавието - как да му го кажа по-деликатно , че не искам да излизам с него ?

heartlesandfreaky
03-16-2013, 23:58
Защо просто не си поканиш приятелка да дойде с теб?
Ако пък смяташ, че той иска да сте нещо повече от приятели, просто му кажи, че не ти е до такива неща в момента. Тъпото обаче е, че има доста момчета, които не схващат от тънки намеци и трябва буквално да им го ИЗКРЕЩИШ в лицето, че да разберат, после се садват и те изкарват гадна кучка. хД

Ospi
03-17-2013, 08:09
Какво да не схващат от тънки намеци бе, тия тънки намеци буквално не действат както вие си мислите :D. Има един такъв филм, в който момчетата се вкарват с някоя непозната: "Влюбват" се и се обсебват в тях, мислейки ги за единствените хубавици на тоя свят. "Единствената" го наричат. В такива моменти колкото и деликатно да им го кажеш пак ще са с "разбити" сърца. Просто му кажи директно, че не го харесваш и не искаш да си с него.

Amore-Mio*
03-17-2013, 09:20
Ако наистина те харесва - няма деликатен начин, каквото и да кажеш, ще го заболи. Така, че бъди искрена с него и дай реалната причина, поради която не искаш да излизаш с него.

А иначе няма ли вероятност да иска да сте приятели, а не нещо повече?

tori
03-17-2013, 10:18
Значи, като за начало ..според мен трябва да се дтржиш безразлично, като ти пише му давай напълно безразлични отговори, покажи, че не си особено заинтересована. Ако ти каже да излизате ..кажи му " добре, само да видя дали еди кой си е свободен да излезе с нас". Набий му в очите, че нямаш нищо към него и не искаш да имаш. Момчетата не винаги раБират от намеци, така че за деликатни начини не се сещам.
После що изкарвали жените подли, безсърдечни и откровено казано - кучки. Нищо лично, просто не съм съгласна с такива изказвания. Държиш се с хората така, както искаш те да се държат към теб. Ще ти бъде ли приятно някой да се ебава с чувствата ти? Уатевър. Към авторката сега. Първо не си сигурна дали наистина не те иска за дружка, така че не го режи от сега. Излез с него и още някого, говорете си. Виж как ще се държи с теб по време на излизането и след. Общо взето провери го. Ако има нещо към теб и си сигурна, бъди искрена и му кажи истината. Не измисляй глупави оправдания като "Проблема не е в теб, а в мен." или "Не съм готова за връзка." Истината. Обясни му, че не го харесваш и не искаш да има нищо между вас, но високо цениш приятелството му.

fenastz
03-17-2013, 10:18
кажи "НЕ"

d.anny..
03-17-2013, 10:22
Ако наистина те харесва - няма деликатен начин, каквото и да кажеш, ще го заболи. Така, че бъди искрена с него и дай реалната причина, поради която не искаш да излизаш с него.

А иначе няма ли вероятност да иска да сте приятели, а не нещо повече?

За жалост няма деликатен начин, по който да откажеш. Не го лъжи, не измисляй нереални причина заради,които уж не може да се видите само двамата, а и варианта с приятелката няма да е добър, защото той ще се чувства изолиран. Просто му обясни как стоят нещата и не овъртай. :)

heartlesandfreaky
03-17-2013, 10:32
После що изкарвали жените подли, безсърдечни и откровено казано - кучки. Нищо лично, просто не съм съгласна с такива изказвания. Държиш се с хората така, както искаш те да се държат към теб. Ще ти бъде ли приятно някой да се ебава с чувствата ти? Уатевър. Към авторката сега. Първо не си сигурна дали наистина не те иска за дружка, така че не го режи от сега. Излез с него и още някого, говорете си. Виж как ще се държи с теб по време на излизането и след. Общо взето провери го. Ако има нещо към теб и си сигурна, бъди искрена и му кажи истината. Не измисляй глупави оправдания като "Проблема не е в теб, а в мен." или "Не съм готова за връзка." Истината. Обясни му, че не го харесваш и не искаш да има нищо между вас, но високо цениш приятелството му.
о, Тори, с теб все по форумите се засичаме хд *още от хога те помня, хихи
Иначе, другите са прави, че няма деликатен начин, ако наистина е хлътнал. Но поне се постарай да звучиш мило, а не, както някой по-нагоре беше казал да го игнорваш, да се държиш лошо и прочие..

tori
03-17-2013, 18:40
о, Тори, с теб все по форумите се засичаме хд *още от хога те помня, хихи
Иначе, другите са прави, че няма деликатен начин, ако наистина е хлътнал. Но поне се постарай да звучиш мило, а не, както някой по-нагоре беше казал да го игнорваш, да се държиш лошо и прочие..
Йо? :д

Violenza
03-17-2013, 18:46
Просто недей да излизаш с него.

heartlesandfreaky
03-17-2013, 19:38
Йо? :д

позна :P п.с. сори за спама, хора :Д

gotinataAa
03-17-2013, 19:42
благодаря ви на всички <3 ами... реших все пак да излезем един път , не вярвам да е толкова страшно... макар че , ще бъде доста awkward понеже нямаме общи теми на разговор ;дд и да.. ще пиша какво е станало ;3 ;дд

heartlesandfreaky
03-17-2013, 19:52
чакаме с нетърпение. *поне аз де хд*