PDA

View Full Version : Проблем с приятел... ПОМОЩ!



MadPumpkin
03-17-2013, 00:30
Миналата година, когато влязох в гимназията не познавах никого от класа си. След месец - два се запознах с един пич и с него си станахме дружки. Горе - долу по 2-3 пъти на ден едно момиче от стария му клас, която сега е в друг клас, идваше през междучасията да го види. От всякъде си личеше, че са много добри приятели. Попитах го коя е тя (нормално е да се интересувам беше си доста яка ;] ) и той ми каза че това е най-добрата му приятелка, че правят всичко заедно и т.н. Питах го дали случайно не е мислел за нещо повече от това, но той категорично отрече, защото я чувства като сестра и никога не би излизал със сестра си (нормално xD ). Тогава ми стана ясно че приятелството е сериозно. Както казах по-горе ВСЕКИ ден тя идваше в нашата стая поне 2 пъти при него и през цялото междучасие си говореха. Така горе-долу около 1-2 месеца преди края на учебната година. Сега сме девети клас те двамата почти не се виждат. Само през междучасията. Моят човек обелва едвам-едвам едно "здрасти" и това е. Още от началото ми беше странно, ама си казах "абе знам ли може пък да е станало нещо неприятно". Обаче вече няколко месеца само това "здрасти" или "ко стаа". Нищо повече. И преди няколко седмици го питах "абе какво стана с (...) не бяхте ли приятели... и той ми казва "ми не знам и аз" (сравнително тъп отговор...). (само да кажа че с нея почти не се познавам само си знаем имената)И онзи ден я питам анонимно в един сайт: "Кой ти е най добрият приятел момче?" и тя отговаря: "(...) от моя клас. С другото приятелче май доста се поотчуждихме.." От това разбирам, че май няма никаква вина в нея. А той явно няма да ми каже какво е станало.. Смятам да я питам(този път не анонимно) какво толкова е станало, че вече едва обелват по една дума.. Много ми е тъпо, защото преди година се виждаше че са много добри приятели. Иска ми се да направя нещо, но не знам какво. И ето тук идва моят въпрос: Да я питам ли?

gugenceto2
03-17-2013, 06:08
Ами това все пак са си лични неща между тях двамцата.

.Wonder
03-17-2013, 07:07
Не я питай, взаимоотношенията им са нещо, което зависи само от тях. Не виждам какво общо имаш ти с тяхното (не)приятелство.
Не мисля, че биха искали трети лица да им се бъркат.

Amore-Mio*
03-17-2013, 09:50
Но ако са скарани поради тъпа причина, може да има вероятност автора да ги сдобри.

И все пак, не знам. Гадна ситуация и в двата случая може да завърши зле за теб.
Най - добре си ги остави да се оправят сами, а ти през това време бъди до приятеля си и толкова.