PDA

View Full Version : Някой за Английски



FatalError
03-17-2013, 09:48
Става въпрос за това, че смених училището, защото се преместихме в друг град но тук трябва да държа приравнителен изпит по Английски, защото има разминавания в часовете.Госпожата ми каза какви упражнения ще са от учебната тетрадка (става въпрос за 10 клас) и ако някой ми помогне като ми покаже как се правят ще съм адски благодарен.. изпита ми е сряда така, че е наистина спешен случай..

teenems
03-17-2013, 09:52
Е какви са упражненията?

FatalError
03-17-2013, 09:56
Сега не мога да ги видя но вечерта ще кача снимка, въпроса е да намеря някой който да ми помогне

teenems
03-19-2013, 20:32
За да ти помогне някой трябва да покажеш упражненията.Аз мога да помогна по английски ,но като не знам какво точно искаш да питаш...как да съм сигурна,че ще ти бъда полезна?

FatalError
03-20-2013, 07:53
1. Complete the sentences with the correct past or perfect form of the verbs in brackets.
2. Complete the sentences with a/an, the or no article.
3.Complete the sentences with the correct form of the verb in brackets.
4.Complete the sentences with the correct future form of the verbs in brackets.Sometimes more than one answerispossible.Justify your choice of tense
a] I .... (go) to the cinema this evening.' 'What time... the film .... (start)?' 'At eight.'
b] I don't think Manchester United... (win)the Champions League this year.
c] 'I must post this letter today.' 'I..... (go)
into town this afternoon. I....(post)itforyou.'
5. Direct speech ----> Reported speech
6. Complete the sentences with could, couldn't or managed to.

benett0n
03-20-2013, 18:11
Елементарни:
a] I went to the cinema this evening. 'What time did the film start? 'At eight'.
b] I don't think MU will win the CL this year.
c] 'I must post this letter today'.'I am going into town this afternoon. I will post it for you.'

Обяснявам ти и как се правят:
1.Past Tense или Past Perfect - Минало време(Past Tense) се използва за обстоятелства,случки,които са се случили в миналото,приключили са и се отбелязва кога се е случило действието - пример: а] отишъл е на кино,кога - този следобед - this evening ;) щом се посочва кога се е извършило действието - Past Tense
Сегашно перфектно(Present perfect) се използва за обстоятелства и действия започнали в миналото,някога не се определя кога, и продължаващи/даващи отражение в сегашното - пример I have started writing my homework - Започнах да си пиша домашното - кога, не уточняваш...
2. Ще трябва да дадеш пример. 'а' и 'аn' се използват,когато назоваваш неопределен предмет - пример: Somebody call a policeman - някой да се обади на полицай,кой полицай - не се уточнява... 'an' се използва при съществителни започващи с гласна буква - е,а,о,i... an elephant, an idiot, an apple
3.Отново дай пример
4. Going to - използва се,когато си планирал да направиш нещо в бъдещето и си планирал кога да го направиш - c] I am going into town this afternoon - кога - този следобед, трябва да пратиш писмото днес и си решил да отидеш след обяд. 'I will post it for you' - използваш "will", защото не уточняваш нищо,вземаш решението да на момента по време на разговор,без да плануваш и да уточняваш нищо
5.Direct speech -> Reported speech - I look good (direct) - He says that he looks good (reported) и въпросителнa форма - Why don't you look good? -> He asked me why I didn't look good? трябва да вземаш предвид местоименията, времената...
6. Could се използва, когато искаш разрешение за нещо,когато изразяваш някаква способност,умение, което си имал или някой друг е имал - отнасяйки се към миналото.Използва се също,когато предявяваш някаква молба,искане.
Manage to - използваме,когато искаме да изразим възможност за справяне с нещо,въпреки неблагоприятните обстоятелства,трудната ситуация в момента или искаме да намерим време за да свършим определена работа/задача.

Това е на кратко,може да съм пропуснал някои неща - ако някой се сеща - да ме допълни.