PDA

View Full Version : Време за книги?



didencetto7
03-17-2013, 12:07
Здравейте :) Като всеки тинейджър и аз съм затрупана с уроци, работата е там че имам толкова много книги, които ми се ще да прочета, но все не намирам време. Интересно ми е как и кога успявате да отделите време за това и т.н. Предполагам, че все ще има някой, на който ще му е интересно, а и полезно :)

hey.mistery
03-17-2013, 12:28
Аз също имам ужасно много за учене. Цяла година съм първи срок. През седмицата като се прибера уча, там каквото сруго правя и вечер преди да легна чета, въпреки че не е много полезно на лапма. Събота и неделя като си науча и нямам други ангажименти чета също. Сега идва ваканция, така че когато не си навън ще имаш време.

PlayLife09
03-17-2013, 15:19
За съжаление ако не съм много изморена чета преди да заспа, а някой път като свърша по-рано училище си намирам промеждутък докато стане време да тръгвам за тренировка. :)

Naive
03-18-2013, 01:32
Ами предимно чета в скучните часове в училище, в междучасията и вечер преди лягане.

DisappointedDreamer
03-18-2013, 10:59
в транспорта, преди лягане, докато ям, докато вървя. в междучасия.

Amore-Mio*
03-18-2013, 11:13
По принцип чета преди лягане.
Или след училище, когато съм си научила и съм си отпочинала, примерно. Тоест съм си свършила всичките ангажименти и съм намерила време и за четене. Но се случва да чета също по време на междучасия или в някой час, в който и без това нищо не правим.

TheBobqk
04-05-2013, 05:00
Чета, докато пътувам, през свободните дни, след училище, ако ми се чете, в скучните часове.

orthodox
04-05-2013, 17:38
Аз чета в час. :D

dreamwalker
04-05-2013, 21:56
Аз чета в час. :D
Да, аз също, когато съм приключила със задачите или караме час тип "свободен".

meri popinz
04-18-2013, 06:43
Аз страшно обичам да чета, особено книги свързани с исторята, приключенията. И наскоро прочетох една книга от българска авторка. Казва се ана толия и даже открих сайта й ana-tolia.com, препоръчвам го на всички които обичат да четат.
понякога чета в часовете, но имах няколко сериозни проблема с това и сега съм по-предпазлива

girlwithblueeyes
04-18-2013, 09:51
В транспорта и вкъщи . В училище няма как да чета :D все някой ще ме дръпне на някъде


Дрийм :D айде обясни ми как четеш и ходиш ?

DisappointedDreamer
04-19-2013, 06:45
^Ох и представа си нямаш 8-) веднъж прочетох една книга на С.К. докато бях на една пътека във Витоша 8-) 5-7 км бавно ходене + четене = бях опаткала около 150 страници :Д

lux_aeterna
05-01-2013, 20:03
И аз много обичам да чета и чета постоянно. Любимата ми авторка е Нора Робъртс и я препоръчвам на всеки, който обича четенето. В момента чета Нощна сянка (втората книга на Аз, вещицата) въпреки заглавието книгата е доста интереса и от нея може да се научи много както за различните езици така и за историята. Интересно ми е, особенно като човек, който учи латински и френски (които много често се използват с книгата).

Illusion772
05-05-2013, 09:17
В скучни часове?

thewhitelotus
05-08-2013, 09:16
Има много варианти - в градския транспорт, преди лягане, за да се приспиш, ако щеш даже и в тоалетната :D :D :D . Така, де, някои хора четат вестници или решават кръстословици, което не е много по-различно. Иначе винаги можеш да си дръпнеш и аудио книги и да си ги слушаш вместо музика.

Chacho
05-08-2013, 11:57
Като всеки тинейджър и аз съм затрупана с уроци

Аз пък си мисля, че всеки тинейджър има предостатъчно време.

girlwithblueeyes
05-08-2013, 12:09
Е как то от висене във фейсбука нормално е да нямат време .:D

BloodyDreamer
05-08-2013, 17:05
Чета в междучасията, в скучните часове, събота и неделя, а ако съм била до библиотеката или в книжарницата, чета веднага след като се прибера. Не съм от хората, които учат, нито пък от тези, които пишат домашни, но обикновено си прахосвам времето на лаптопа (за което после много съжалявам), така че през седмицата не чета толкова много. За ваканциите няма смисъл да говоря. Обикновено гледам да чета, когато имам повече свободно време, защото стане ли ми интересна една книга, не мога да я оставя - ям с книгата, ходя до тоалетната с книгата, не си лягам, докато не я свърша или докато очите не започнат да ме болят толкова, че постоянно се насълзяват и не мога да гледам.

prosto_chovek
05-08-2013, 17:26
И на мен ми се е да имах малко повече време за четене. Обаче в транспорта е най - удобно, преди лягане също, даже според изследвания четенето преди сън помага на съня.

dark_girl
05-12-2013, 11:43
Аз също съм доста заета,но намирам време винаги когато съм свободна.
Най-често вечер,събота и неделя,през ваканциите.

sofityoy
05-12-2013, 11:46
Чета вечер. Вместо да седя по форумите или във фейсбук взимам книгата и чета. Заменям четенето с телевизият,защото напоследък се отвръщавам от всичко,което дават по нея. Чети вечер или пък следобят преди да научиш или излезнеш. :)

ledenakrasota
05-12-2013, 11:57
Навсякъде и по всяко време. :)

Supermassive____
05-12-2013, 12:13
Четенето на книги е хубаво нещо, но за съжаление напоследък не ми остава много време за това. Иначе е супер човек да се откъсне от реалността за известно време, с книга в ръка.

anonymous929647
05-25-2013, 15:17
Бях спряла да чета, ама вие пак ме зарибихте. Проклети да сте :D /за хората, които не са разбрали, това е сарказъм/ :D Ама аз ще си намеря някоя тийн книжка :D

zvezdiichkataa
05-25-2013, 15:25
Наскоро започнах да чета "Тютюн" на Димитър Димов. Много се запалих и мога да кажа, че като се прибера до 2-3 през нощта чета книгата и ако ме заинтересува някоя тема от книгата чета в нета. За това, което ми доставя удоволствие, винаги ще намеря време.

semity_we
05-25-2013, 20:07
В скучни часове?

А кой час ти е забавен :D

semity_we
05-25-2013, 20:18
И аз обичах да чета.Като прочетох Пипи Дългото Чорапче :D (Малко е странно да я прочетеш чак на 11 :D)започнах да си тръся и книги за тийнове,макар,че нямах против и детските :D Като намерих Момиченцето на Адел направоо,неможаха да ме отлепят от нея.Навън ме викат деца да ритаме или играем и аз с книгата :D Ритам и чета,ритам и чета,падам,ставам и чета :D Тия 40 глави ги прочетах за 5 дена :D