PDA

View Full Version : Бихте ли ... ?



Boyman
03-18-2013, 06:53
Какво бихте направили за половинката си? На какво сте готови, за да докажете любовта си? Бихте ли жертвали нещо, ако знаете, че човека, с когото сте, е наистина любовта на живота ви? Обосновете отговорите си с примери от живота, събития от миналото или просто изразете вашето мнение.

:)

gimmesomemo
03-18-2013, 08:57
Да.

marilyn
03-18-2013, 10:22
Какво имаш предвид под "да се жертваш за половинката си"?

Едно е да си жертвам личното свободно време, да му помогна с нещо ако мога да съм му полезна и тн. и тн.
Друго е едва ли не да поема куршум заради него. Всъщност вярвам, че на това нещо е способна само майка за да спаси детето си.

YoUcANNOtiMaGiNe
03-18-2013, 10:30
На много неща. Като за начало ще жертвам voodoo кукла.

Amore-Mio*
03-18-2013, 10:42
Да.
Ако сама по себе си съм се уверила, че той е любовта на живота ми - бих застанала и пред куршума, само за да е добре той. Но за връзка, която не знам изобщо в каква посока ще се развие - бих направила нещо за човека, за да го спася, но не бих се жертвала. Тук би се появила егоизма ми, като цяло, съчетано с уважение и добрина към другия.

Boyman
03-18-2013, 11:50
Какво имаш предвид под "да се жертваш за половинката си"?

Едно е да си жертвам личното свободно време, да му помогна с нещо ако мога да съм му полезна и тн. и тн.
Друго е едва ли не да поема куршум заради него. Всъщност вярвам, че на това нещо е способна само майка за да спаси детето си.

Както ти го разбираш. Точно затова питам. Какво всеки разбира под това. Затова би следвало да има разнообразни мнения и обстоятелства. Въпросите не са сами по себе си ограничаващи. :)

marilyn
03-18-2013, 11:56
Както ти го разбираш. Точно затова питам. Какво всеки разбира под това. Затова би следвало да има разнообразни мнения и обстоятелства. Въпросите не са сами по себе си ограничаващи. :)

Така поставен въпросът е сложен. Истината е, че животът си на дали бих жертвала, примерно... както казах според мен само майка за детето си би го направила.
Иначе ако не стигаме в толкова големи крайности... пример от една друга тема, където Сиси решила да остане в България, защото Радо не иска да заминава... ами аз не бих го направила. Смисъл, ако ми се отвори възможност... ще се възползвам от нея.

Не ми идва друго на акъла, ще следя темата и си давам правото да допълвам.

ПС: Сиси да ме прощава, че ги давам за пример, присетих се заради коментарите в друга тема.

Boyman
03-18-2013, 13:46
Например в моят случай, аз реших да жертвам малкото си спестени пари и единственият си ден за почивка (неделя), за да пребягам разстоянието до София и обратно и да спася връзката си. Затова и имах желание да разбера какви мотиви имат повечето от вас и дали биха направили нещо подобно в кризисна ситуация. :) Давайте мнения, темата е доста интересна за дискусия. :)

sexa_na_kompleksa
03-18-2013, 13:50
В момента не се сещам за нещо, което НЕ бих направила за него. Да си изхарча парите, да отида в друг град, да не замина в друг град/държава, да поема куршум дори... Всичко това бих го направила без да се замисля.

s40t4
03-18-2013, 14:36
Зависи от момичето до мен дали е способна на същото, ако е способна и аз ще съм. Досега правих всичко за всички и осъзнах,че никой не оценява това,което съм направил за тях.

InsertDumbNickHere
03-18-2013, 15:24
Зависи от момичето до мен дали е способна на същото, ако е способна и аз ще съм. Досега правих всичко за всички и осъзнах,че никой не оценява това,което съм направил за тях.

!

Ако знам, че ме обича истински и е вярна, мога да направя всичко

tori
03-18-2013, 17:17
Мм, да, бих се жертвала за него. За него си струва. Става на въпрос за последното гумено мече от пакета, за час от свободното ми време, за малко пари, разходка до еди-си-къде, време от това за приятелите ми, проблеми с родителите... Сълзи, усмивки, време от живота ми въобще. пред куршума също бих застанала ако трябва да го спася. И не само него, а и въобще хората, които обичам. Говоря за любовта към всички. Всички жертваме по нещо в името на любовта, така че кое е странното?!

d.anny..
03-18-2013, 17:57
След огромното търпение от негова страна, борба и доказване, че не е само на думи..ДА, бих жертвала много неща и бих правила компромиси в името на любовта. Като например това да бъда наказана след като избягам от нас, за да сме заедно (това се е случвало, бях на 16 :D мъниче, непослушно), лишавала съм се от разни мои дни, в които се отдавам напълно на себе си и на хобитата си.. само и само да прекараме време заедно,правила съм компромисите да не се виждам с приятелите си (момчета), защото принципно аз съм такъв човек, че съм по-близка с момчетата, от малка си я карам мъжкарана.. така да се каже :D все се мъкнех с момчета, ходехме да играем баскет заедно и т.н. и в един момент близките и истинските ми приятели се оказаха само момчета! Това всъщност ми беше най-големия компромис, защото приятелят ми много ме ревнуваше от тях, въпреки, че знаеше това, че те са ми само приятели.. и след всичките тези компромиси и лишения.. се разделихме :D и сега много трудно мога отново да се доверя на даден човек, но случи ли се.. ДА.. ще се жертвам пак и ще се надявам да не се разочаровам! :)

r0073x
03-18-2013, 19:04
Да, правих го в продължение на 1 година (лишаване от свободно време, от приятели, от купони, от сън, от срещи с роднини & etc, & etc...) всеки ден, и бях готов, както някой по-горе каза, да поема куршум за това момиче. Накрая стана, разбира се по стария принцип "няма ненаказано добро".
Сега, като се замисля, има едно важно условие по отношение на жертвите - дали аз съм любовта на живота на дадено момиче. Защото ако не съм, няма смисъл да се впрягам и да се мъча да правя чудеса от храброст (да, ще ѝ помогна с каквото мога, но не бих се напрягал много) :)

xoxi
03-18-2013, 19:32
Не, не обичам да се "жертвам" за когото и да било.
Това, че понякога харча повече, отколкото съм предвидила или не прекарвам дните си в спокойствие и мързел, за мен не е жертва. Правя го доброволно, приятно ми е да съм с него и виждам, че си заслужава. Ако приемах всички тези дребни неща за жертва, нямаше да издържа и най-вероятно нямаше да сме все още заедно. Компромиси съм склонна да направя, но не и големи жертви. Признавам, че съм се ''жертвала'' за някои неща, но определено не ми е било приятно. Не искам да го правя, не го изисквам и от него.
Обичаме се, но сме на мнение, че в нищо не можем да сме сигурни. Никой от нас не може да знае дали след 10-15 години ще сме все още заедно или ще сме се забравили. Никой не знае какво ще стане утре. Не обичам да правя планове за бъдещето, за това и не съм готова на големи жертви в името на нещо, което не е сигурно. По-добре ми е така. Виждам, че и на него му е по-добре.

heartlesandfreaky
03-19-2013, 07:52
точно за него не, знам, че не си заслужава и че е загуба на време :)