PDA

View Full Version : За тревата ?



zhenya97
03-18-2013, 11:57
Искам да ви попитам тревата пристрастяваща ли е и има ли значение каква е? Попринцип аз не пуша много често. От време на време, когато съм с компания, колкото да ни е весело.

ranieri
03-18-2013, 13:58
Има над 424242 теми за това във форума , виж ги...

sexa_na_kompleksa
03-18-2013, 14:23
Пристрастяваща е. Има и много други вредни ефекти. По-добре внимателно ги проучи и помисли дали искаш да си вредиш по този начин.

heartlesandfreaky
03-19-2013, 08:28
Ми не знам до колко е пристрастяваща, пушила съм и аз няколко пъти, ама не изпитвам нужда да го направя отново. Не е и чак толкова вредна, взимайки под внимание факта, че я изписват за някои видове лечения. И все пак по-добре да не я употребяваш хд

Tyler The Creator
03-19-2013, 11:17
Дърпай докато почнат да ти димят ушите. Ше си здрав/а и щастлив/а.

http://24.media.tumblr.com/ee5160b51827f06cb75f469c52c8042c/tumblr_miqj83ekJy1rmo96lo1_400.gif

Chacho
03-19-2013, 11:31
Пристрастяваща е.

Ъ? Пристрастяваш се на психическо ниво. С други думи - кеф ти е, затова не искаш да я спреш. Сравни го с висенето пред компютъра.

Пушека е вреден, донякъде е съизмеримо с цигарите.

mimsssssss
03-19-2013, 22:20
^ В такъв случай да се папка с кексче, няма пушек, хихи.
sexa_na_kompleksa, какви вредни ефекти? По вредни са яйцата от кокошките в селото на баба ти примерно, които не минават никаква изследвания, нито животните приемат лекарства. Или да речем плодове/зеленчуци от пазара пръскани с хиляди химии. :) Първо ти се осведоми по някоя тема, тогава давай съвети/мнения.

И да, пристрастяване има само на психологическо ниво. Не е както цигарите, алкохола, кофеина - и на физическо.

fogdog
03-19-2013, 23:16
mimsssssss недей така. При честа употреба вреди на бъбреците, защото се преработва трудно от организма, иначе, че химиите, цигарите и т.н. са по- вредни от тревата- да, обаче недей казва, че е безвредна и то не толкова физически а психически, при един по-лабилен човек предразположен към депресивни състояния може да изиграе доста лоша шега. Психическото пристрастяване понякога е по-лошо от физическото.

mimsssssss
03-20-2013, 08:33
Това, че живеем в едно манипулативно общество, на мен ми е през оная работа, просто да не се говорят глупости. Майка ми е зависима от цигарите, пуши от 30години и к'во, никой не и прави проблем, освен мен - нейният отговор, е че просто не иска да ги спре. Не и ли вредят? Ами вредят и' на целия организъм. Да не споменавам хора, които пушат по 2 кутии на ден и т.н.
Компютърната зависимост? Хора, които стоят над 5 часа пред лаптопа и това им е работата, хобито и социалния свят? Това дали по-малко вреди?
Изключвам алкохола, химиите в храните и козметиката, вредните газови и още куп неща всекидневно. Тревата е по-собствен избор, количеството също. С времето дори човек не става устойчив на нея, а все по-малко количество е достатъчно за да те "хване". Поне нещо, което го уча в момента едва ли е пълната глупост, безмислица и лъжа.

minchorna
03-20-2013, 08:35
Да ви имам скучните животи,щом стигате до трева да отпускате и забавлявате

Chacho
03-20-2013, 09:06
Да ви имам скучните животи,щом стигате до трева да отпускате и забавлявате

Това, че пуша трева, не пречи животът ми да е в пъти по-разнообразен от твоя.

minchorna
03-20-2013, 09:07
Попринцип аз не пуша много често. От време на време, когато съм с компания, колкото да ни е весело.

?!? Явно за някои хора,това е единствения начин да си правят веселото.

mimsssssss
03-20-2013, 09:32
Трева, алкохол, музика, секс, книги, шоколад, печено на скара... и т.н. к'во ти пука кой как си прави веселото, гледай си в твоята паничка.

fogdog
03-20-2013, 10:07
Чакайте бе, човека пита просто и ясно дали е пристрастяваща, вие почвате да сравнявате и да обяснявате колко по- малко е вредна от еди какво си, да на самия ти организъм вреди по- малко от цигари, гмо и тн и тн, обаче може яко да ти прецака психиката, не само че можеш да се пристрастиш, ами и някои изпадат в депресивни състояния, отключват се симптоми на шизофрения и други разстройства. Не казвам, че при всички е така, даже е по-рядко срещано, но реално го има и този фактор. Не ми разбирайте погрешно, нищо против тревата нямам, пуша си от години почти всеки ден, проблеми съм имала да, но пак си пуша. Не защото живота ми е скучен и това е начина да си го направя интересен, просто така съм си решила, както и всеки един си решава сам за себе си и докато не вреди на околните не смятам, че някой има право да му слага етикети или да го съди.

heartlesandfreaky
03-21-2013, 07:57
хаха, можем да си правим весело и без трева, ама не виждам теб какво те бърка кой пуши и пр. Пфу..
Аз не виждам нищо лошо в тревата, лично на мен ми харесва, който иска да ме хули после.

qqwiner
03-22-2013, 10:55
Nikoga ne syn pushil no qnuari mesec 8 ili 9 ti probvah a sega shte kandidastvam za policai i shte me pregledat v MVR bolnica dali shte mi pokaje molq pomognete

Chacho
03-22-2013, 11:32
Nikoga ne syn pushil no qnuari mesec 8 ili 9 ti probvah a sega shte kandidastvam za policai i shte me pregledat v MVR bolnica dali shte mi pokaje molq pomognete

Не, чист си.

Reenata
03-22-2013, 18:05
Не, чист си.

не трябваха ли 6 месеца, за да си напълно чист ? ;д

skok
03-22-2013, 19:39
Тва са митове. Мене са ми правили уринен тест 1 ден след като съм пушил и беше отрицателен

Fisherman
03-23-2013, 08:18
Да ви имам скучните животи,щом стигате до трева да отпускате и забавлявате

Минчорната е прав тука не виждам смисъл в пушенето на квото и да било.Може да ти е готино и без тревичка,от взет изпит,от гадже,от успехи,от късмет на мен лично ми е кеф всеки ден от живота ми само и тн.Защо сравнявате тревата с цигарите?Сравнявайте я направо с рака пред него всичко е безобидно дори полезно.Мозъка е толкова съвършен и сложен,че според мен всяко нещо изкарващо го от нормалния му цикъл на работа е вредно.

Имайте малко common sense бе,сигурно съм че пушите трева само защото приятелите ви около вас го правят и трябва и вие иначе няма да си готин,ако не правиш тва което и другите

Ou7oFmYhEaD
03-24-2013, 15:07
Fisherman последния ред от поста ти казва всичко :wink:

lamer4e7o
03-24-2013, 17:52
minchorna, според мен не си прав/а. Точно тревата е, за да ти придаде малко усмивка/настроение, както е и с алкохола, въпреки че той нанася доста по-големи щети, отколкото коза. И аз пуша коз, но рядко. В месеца по 2-3 пъти най-много и мисля, че това е достатъчно. Не съм усетил някаква зависимост или пък нещо лошо (да чукнем на дърво), освен че апетитът ми се отвори мега яко и сега ям като свиня, но това за мен е нещо добро… :D

По тази тема може много да се пише и дискутира, но мисля, че не е нужно.

Chacho
03-25-2013, 15:05
Имайте малко common sense бе,сигурно съм че пушите трева само защото приятелите ви около вас го правят и трябва и вие иначе няма да си готин,ако не правиш тва което и другите

Не сме на 15, така че няма и да го коментирам това.


Та мен ми е готино от взет изпит, гаджета, успехи и късмет. Готино ми е и от трева. А практиката ми показва, че тези неща могат да се съчетават чудесно. Тревата не е заместител, а бонус.

А тревата се сравнява с цигарите, защото са достатъчно сходни, че едното да е отправна точка за другото. Не сравняваме тревата с рака по същата причина, поради която не сравняваме ечемика с големия адронен колайдер.

IFFVO
03-25-2013, 15:10
пушиш рядко, в месеца най-много 2-3 пъти..мда, демек почти всяка седмица.. ебати критерия за "рядко"

Chacho
03-25-2013, 15:14
пушиш рядко, в месеца най-много 2-3 пъти..мда, демек почти всяка седмица.. ебати критерия за "рядко"

А какъв е точно критерия за рядко? 2-3 пъти в месеца е неангажиращо. Когато почнеш да пушиш по 3-4 пъти на ден, тогава коза става много по-голяма част от живота ти и има смисъл да се употребява думата често. 2-3 пъти в месеца е като да пиеш 2-3 бири в месеца. Не е кой знае кво, нали?

lamer4e7o
03-25-2013, 15:28
Така е, напълно си прав, Chacho.

Tyler The Creator
03-25-2013, 15:31
Хора с закостеняло, соц. мислене, да помоля да не дават мнение по въпроса.

Като пуша, не мога да се изкефя на усеха си, изпита или т.н ? От кога 2-те неща са взаимноизключващи се ?

И що за желязна логика е, т'ва да, че ми е скучен живота и за т'ва пуша ?
Ти като пиеш бира, като излезеш, значи ли, че ти е скучен живота ? За какво я пиеш ? Или ти си монахиня и не си близвал алкохол ? Или ще ми кажеш, че той е безвреден, а ако пуша, ще имам сериозни изкривявания...

lamer4e7o
03-25-2013, 15:32
Не знам защо обаче от месец насам започнах яко да наддавам (напълнявам) и се опасявам, че това е от апетитът, който коза ми предава… ^^

Chacho
03-25-2013, 15:36
Не знам защо обаче от месец насам започнах яко да наддавам (напълнявам) и се опасявам, че това е от апетитът, който коза ми предава… ^^

Аз пък даже пушех по едно време преди закуска, обед, вечеря, ако не съм гладен, за да ям, щото исках да кача. Ма не работеше. Може и да има някво влияние, ма си следи яденето просто.

lamer4e7o
03-25-2013, 15:43
Аз вече започнах да се ограничавам малко, но ще видим… :D

IFFVO
03-25-2013, 16:00
А какъв е точно критерия за рядко? 2-3 пъти в месеца е неангажиращо. Когато почнеш да пушиш по 3-4 пъти на ден, тогава коза става много по-голяма част от живота ти и има смисъл да се употребява думата често. 2-3 пъти в месеца е като да пиеш 2-3 бири в месеца. Не е кой знае кво, нали?

Еми явно няма точен критерии за рядко, защото за мен всяка седмица пушене си е доста ангажиращо :))

mimsssssss
03-25-2013, 16:39
^ Така си е. Аз пуша рядко - 3 пъти в годината макс.
И майка ми вика, че пуши малко цигари - по 15-20, което си е близо кутия. Ама сравнение с мъжа и', който е на две кутии цигари, тя жената си пуши малко.
Всеки различно го приема, по-важно е да не се прекалява.
И във връзка с това, което каза Фишерман - първо, нямам приятели :Д , второ, не гледам кой около мен какво прави и не го правя в компания, и трето - да, отминах тийн възрастта.
Иначе всеки гледа да извлича макс удоволствие от живота, не виждам лошо/грешно кой как си го прави, стига всичко да е с мярка и да не се пречи на някой друг.

Anonys
03-25-2013, 17:18
Не, няма несъзнателно пристрастяване.. Всичко е до психиката.

ospower
03-25-2013, 18:03
Хора с закостеняло, соц. мислене, да помоля да не дават мнение по въпроса.
Вече е забранено и мнения да даваме, така ли? :D

Chacho
03-27-2013, 09:17
Еми явно няма точен критерии за рядко, защото за мен всяка седмица пушене си е доста ангажиращо :))

Ангажиращо ли? Сам се ангажираш, пушенето не те ангажира. :D

SHPAIdURmeN
03-27-2013, 15:54
Тревата не е пристрастяваща(вече зависи от теб самата, ако смяташ, че ще се пристрастиш ще стане). Не може и да умреш от свръх доза (свръх пренапушване :D:D:D) никакъв шанс. :D

lamer4e7o
03-27-2013, 21:37
Ясно ми е, че тревата вече се употребява доста често, но ми е много чудно откъде се взема? Имам приятели от моето даскало, които почти всеки ден си пушат коз и си правят яки партии… Ама откъде я взимат тая трева всеки ден не ми е ясно… :D

psychopath
03-28-2013, 03:58
Да ви имам скучните животи,щом стигате до трева да отпускате и забавлявате

хахахахахахаха

girlwithblueeyes
03-29-2013, 14:59
Нищо против пушещите трева нямам , дори и аз съм пушила . Хора като хора и повечето , които познавам са много интелигетни стойностни като хора .

ranieri
03-29-2013, 16:21
^ да бе сигурно

Fisherman
03-29-2013, 16:34
Тревата освен да те направи по-тъп друго няя напрай

Fisherman
03-29-2013, 17:27
Не сме на 15, така че няма и да го коментирам това.


Та мен ми е готино от взет изпит, гаджета, успехи и късмет.

E по-голям кеф от тоя няма,къде се лигавите с тия треви

Auriss
03-29-2013, 17:33
^ Пак ли си се разшетал, бе, шаран :D ...

Fisherman
03-29-2013, 17:41
^ Пак ли си се разшетал, бе, шаран :D ...

Кажи приятелче,гладен ли си?