PDA

View Full Version : Къде да кандидатствам



misskisss1
03-18-2013, 18:38
Здравейте искам да кандидатсвам със специалност Туризъм знам че във Варна може да се изучава само в ИУ,колежа по туризъм и филиала на шуменския.Има ли изучавали тази специалност.Кажете си мнението каде е най добре да се изучава.Бях записала инф. в ИУ но не се получиха нештата тъй като ме скасаха за някакви си мизерни точки,а и специалността не ми допадаше тъй като винаги съм искала да уча туризъм.Имам малко колебания за ИУ но не съм решила.Помагайте.

TheBeliever
03-18-2013, 19:10
Защо държиш да е Варна?

minzz
03-18-2013, 19:55
Аз ще кандидатствам в колежите във Варна и Бургас. А за най-добре да се каже е доста относително. Примерно в колежа има повече практика отколкото в университета. Също така има разлика и в специалностите.

misskisss1
03-18-2013, 20:37
Ами от Варна съм.Нямам възможност в друг град.

misskisss1
03-18-2013, 20:41
Е да в колежите можеш да избираш докато в университета няма такава възможност.Но са ми казва ли че в колежа не е мн добре тъй като се излиза профисионален бакалавър

minzz
03-18-2013, 20:45
И какво като е професионален бакалавър? Ти след това ако искаш можеш да запишеш и магистратура. На запад е по същия начин :)

Chacho
03-19-2013, 07:49
Кво като си от Варна, що да не можеш някъде другаде?

misskisss1
03-19-2013, 10:23
Кво като си от Варна, що да не можеш някъде другаде?

Ами нямам парична възможност за друг град.

klimatronik
04-02-2013, 14:05
А като какви се реализират завършилите туризъм?

kolegata88
04-02-2013, 18:53
туристи

granger
04-02-2013, 18:54
^ :lol:
Хотелиерство, туроператорски истории , екскурзии ала-бала...

minzz
04-02-2013, 22:27
А като какви се реализират завършилите туризъм?

Зависи от специалността. Могат да се реализират като офис-миниджъри в тур. агенции, мениджъри на бюра за информации и туристически услуги, екскурзоводи и водачи на групи, преводач-придружители, туристически рекламни агенти, управители на хотели, мотели ресторанти и т.н., старши администратори в хотели, салонни управители, фронт-офис мениджъри в хотели, бизнес секретари, администратори, сервитьори, бармани, организатори на различни туристически услуги и др.

nina.ilchewa
04-03-2013, 11:03
Здравейте , след няма и месец съм поставена пред дилемата да избера една конкретна специалност.Но проблемът е ,че не знам коя ще ми бъде най от полза за бъдеща реализация. Спирам се на политология,култура и медии,социология,философия или вризки с обществеността ?Кое да избера ? И заслужава ли си да записвам което и да е в ЮЗУ? Благодаря предварително. :)

klimatronik
04-03-2013, 11:22
Зависи от специалността. Могат да се реализират като офис-миниджъри в тур. агенции, мениджъри на бюра за информации и туристически услуги, екскурзоводи и водачи на групи, преводач-придружители, туристически рекламни агенти, управители на хотели, мотели ресторанти и т.н., старши администратори в хотели, салонни управители, фронт-офис мениджъри в хотели, бизнес секретари, администратори, сервитьори, бармани, организатори на различни туристически услуги и др.
Тоест, половината от тези работи може да се работят и без завършена специалност , дори без висше .