PDA

View Full Version : Любов след Любов?



boykoblabla
03-18-2013, 20:12
Здравейте!Според вас възможно ли е следващо влюбване,способен ли е да се влюби някой след като е наранен или огорчен?Вие как мислите?

xXxPETYAxXx
03-18-2013, 20:35
Възможно е, разбра се, но не веднага, а след като е преодолял предишната си връзка.

DragonLady
03-18-2013, 20:53
Възможно е. На мен лично ми се беше случило нещо подобно. Бившият ми като ме заряза, още го обичах. Мина месец, срещтнах настоящият си приятел, с който бая се харесахме, започнахме да излизаме по срещи а-у и постепенно се влюбихме, въпреки, че през първите 1-2 седмица още имах чувства и към бившият ми, но постепенно се изпариха, до степен ненавист.

d.anny..
03-19-2013, 06:57
Разбира се, че е възможно, но е много важно да е преодолял всичко и да е спрял да сравнява всички с предишния си или да търси общи неща..
Желателно е да се започне нова връзка едва след като вече си абсолютно сигурен в себе си и в безразличието си към миналото. :)

UniCoWN
03-19-2013, 11:21
На едни им отнема седмица сълзи, за да последва безразличие към бившия и да се отвори пътя към нова връзка. На други им отнема години. Няма значение. Времето лекува. Далеч от очите, далеч от сърцето. Незаменими няма.

Amore-Mio*
03-19-2013, 17:17
Способен е.
Никъде няма закон, който да ти позволява влюбване само веднъж. Друг е въпросът кога даден човек ще е готов да се хвърли в нова връзка. Там си е до човек и до това какви са били отношенията с бившия, преди да се е сложил края.

mimsssssss
03-19-2013, 21:47
Да се влюбваш? Широко понятие.
На всички тези, които казват, че може... им се чудя. Дали и как спират да са влюбени в един и започват в друг? Дали правят разлика между влюбване и обичане...
Нямам конкретен отговор като да или не. Но съм на мнение, че веднъж обичаш ли един човек - нито можеш да спреш да го обичаш, нито някога ще обичаш друг.

Wednesday666
03-20-2013, 04:41
До човек е.
Обаче хората са казали и друго - времето лекува всичко.

Аз смятам, че винаги човек може да се влюби отново.
Стига да не е заровил глава в земята и да не се е отчаял от неуспешния опит.

Magnolia13
03-20-2013, 07:11
Възможно е. Старата "любов" се забравя с нова... След като веднъж и наранен и са ти разбили сърцето, често си мислиш : "Аз повече няма да се влюбвам, пак ще ме наранят" и си разстроен/а, огорчен/а и не вярваш на никой, но не можеш да заповядваш на ума и сърцето си, и идва ден в който се появява някой, който ти дава всичко,от което имаш нужда, забелязва неща, които бившият ти не е забелязвал, оценява че те има, хубаво му е с теб, а и на теб с него... а ти вече си осъзнал грешките си и понякога е дори по-хубаво от преди :)

boykoblabla
03-20-2013, 10:02
Мисля ,че това е доста вярно все пак наистина след като си наранен мислиш тези неща.Благодаря все пак :))

marilyn
03-20-2013, 10:57
Възможно е ако си си преодолял предишната любов. Хубаво е да се започва на чисто.

Rebirthing
03-20-2013, 11:21
От личен опит - да, разбира се, че е възможно, дори още да си влюбен/а в предишния човек. Обикновено новият обект заема цялото ти внимание. Любовта не пита. Е, за някой е невъзможно докато не си изреват очите и не мрънкат определен период от време, но не съм от този тип...така де, винаги съм влюбена в някого ;д.

s40t4
03-20-2013, 17:35
Света не свършва като са ти били шута... ;)

balu4ka
03-21-2013, 19:35
Докато още не си изстинал към миналото,трудно.Искати се да продължиш,но нещо те дърпа назад.Дали болка,дали разочарование или просто си имал какво още да дадеш от себе си...Жалко,но факт.
Всеки различно може да преодолее болката и да се влюби отново.Много зависи от това какви са причините за раздялата,и от това какви са били отношенията ти с този човек.
Аз трудно се влюбвам,а и на този етап и не искам...Поради горе изброените причини.

error92
03-23-2013, 04:10
Do you believe in love after love (music)

Josefinne
03-23-2013, 05:13
Ми да, но по-скоро след време.
Въпреки че понякога една частица от любовта ти към предишния човек може да остане завинаги в сърцето ти. Винаги, като помислиш за него/нея да не ти е все тая. Но все пак да обичаш отново и макар да не е с цялото ти сърце (защото тази предишна любов остава заела част от него), то може би дори повече. Защото втория път можеш ясно да оцениш какво притежаваш и колко боли, когато го загубиш. Защото втория път знаеш, че може да няма следващ път и че това, което ти се случва е наистина ценно - няма да го пропилееш с лека ръка.