PDA

View Full Version : Как се правят промените в законите?



KumchoValcho
03-19-2013, 08:05
Никак не съм наясно с това как работи държавата и къде е ролята на гражданите в управлението
Да кажем, че искам да се направи някаква промяна в образованието и имам конкретно предложение и искам да се приложи. Ясно е, че първо ми трябва голяма група от хора, които да искат същото
но после накъде? В смисъл какъв е официалният начин, с някакъв протест ли? Питам от любопитство и интерес. а и имам собствена идея за това как някои неща трябва да са и искам да използвам гласа си. сигурно е доста сложен целия процес, но основните неща ако някой ги знае може ли да ги сподели?
от политика нищо не разбирам 8-)

NaOH
03-19-2013, 08:42
изсери се върху конституцията, подчертай това, което искаш да промениш и го качи в леопардовите щампи

Oy7ofCon7roL
03-19-2013, 09:15
http://www.bglegis.com/Zakonodat.html

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD_%28%D0%BF%D1%80%D0% B0%D0%B2%D0%BE%29

KumchoValcho
03-19-2013, 09:26
;***

ParadOx
03-19-2013, 12:10
Ти май беше 11-ти клас, нали?
КрОтни се кви са тея филми, още малко и завършваш 8-)

LovEsIckk
03-20-2013, 10:09
Какво си се захванал с това образование? Я сподели каква ти я идеята, че ми стана много интересно.
Иначе и на мен са ми идвали на акъла доста поправки, които биха били в полза на народа, ноо..
ParadOx, какво като е 11 клас? Аз съм доволна, че все още има ученици на които им тече мисълта.

ParadOx
03-20-2013, 12:16
Ако ставаше толкова лесно мислите ли, че нямаше да променят нещо?
Просто няма средства и никой (политик) не се бори това да се промени...

LovEsIckk
03-20-2013, 16:33
Средства винаги могат да се намерят, стига да има някакво желание.А политиците не предприемат нищо, защото водят политика не ЗА, а срещу народа. Мислиш ли, че те не знаят тия работи.
Просто ако има повече мислещи хора в България, някой ден ще е по-добре.

Chacho
03-20-2013, 16:58
Просто няма средства и никой (политик) не се бори това да се промени...

Както и цялото:


Средства винаги могат да се намерят, стига да има някакво желание.А политиците не предприемат нищо, защото водят политика не ЗА, а срещу народа.

са доста големи думи. Не са толкова едностранни нещата. През всеки мандат се води както известно количество добра политика, така и известно количество лоша. Сред политиците освен лоши хора има и добри. Ако си набелязваме по-конкретно проблемите и се борим само с лошото, тогава можем да говорим за мислещи и действащи хора. Само със желание нищо не става.


Соре, че не е по темата, ама то информацията се предостави.