PDA

View Full Version : Противозачатъчни



never_back_down_
03-19-2013, 13:22
Искам да ви попитам първо, дали има някое момиче тук, което пие противозачатъчни? На колко години е? И имала ли е някакви промени, след като е започнала да ги приема? Питам ви, защото след няколко месеца навършвам 18 и искам да отида на генеголог, за да ми изпише, защото с презарвативите се притеснявам понякога, а ми са казвали, че това е по-сигурно. Ако може и още нещо да ми кажете за това, ако има. Благодаря. :)

granger
03-19-2013, 13:53
Строго индивидуално е.
Като идеш на гинеколог той ще ти предпише най-добрите за твоя организъм и не би следвало да има странични последствия.

ShtrudeL
03-19-2013, 14:27
21г.
Пия ги от 7 дена. ^^
За сега няма странични ефекти, освен че си покървих малко повече от колкото по принцип, но съвсем слабо, едва забележимо.. ^^
Ако не ми бяха за лечение, не бих ги пила.

rusoto_baby_f
03-19-2013, 16:49
На 21 г.
Пия Диане 35 от 15 годишна.
Няма странични ефекти при мен
Започнах да ги пия защото имах проблем с хормоните и нередовен цикъл..

Djara
03-19-2013, 17:13
Аз, за съжаление, не мога да кажа нищо положително за тези хапчета. Това са хормони, все пак. Ти си преценяваш, но на никоя приятелка не бих и ги препоръчала.
Дано на теб не ти действат пагубно.

Amore-Mio*
03-19-2013, 19:01
Аз не съм, не ми се е налагало.
Обаче една моя приятелка използва, предписани са от гинеколога й, заради нередовния цикъл.

kalpazanka
03-20-2013, 13:02
Пих противозачатъчни една година. Вдигах си кръвно, имах масивни отоци, получих мигрена, либидото ми го нямаше никакво.
Ако се наложи да пия ОК пак, сигурно ще се метна от покрива.

never_back_down_
03-20-2013, 14:33
Уау, значи са много вредни. Питам, защото едно момиче казваше колко са добри, как поддържали гърдите й, не се притеснявала, много ги похвали.

Djara
03-20-2013, 17:03
Всичко е според зависи.
Сестра ми направо си съсипа живота, толкова зле и действаха почти всичко де що съществува на пазара като противозачатъчни. Качи 15 кг и тялото придоби точно бременен вид, т.е. натрупвания в тези области + огромен бюст. Всичко, което изброи "калпазанка" също беше факт - главоболие, отпадналост, оттоци, никакво желание за секс и дълбока депресия, още се опитваме да оправим последствията и то благодарение на хомеопатия.
На теб може и да ти действат добре, не искам да те плаша.
Другото което е, малко е пресилено, че видиш ли лекарят щял да ти изпише най-подходящите за теб. В Бг практиката далеч не е на това ниво, Би трябвало да ти направи доста подробни изследвания. Всеки лекар си има някакви, които е решил, че са най-добри към момента и ги изписва на всяко девойче. После, ако имаш странични ефекти ще ти ги смени и т.н.

casuall
03-20-2013, 17:38
Аз пия заради поликистидни яйчници от близо две години, на 19 съм, честно казано не намирам особена разлика, освен че от 'Диане' трудно се овлажнявах и трябваше да ползвам лубрикант, за това ги смених с 'Хлое' и съм много доволна от тях. НО имай предвид, че противозачатъчните те предпазват само от нежелана бременност, но не и от какви ли не заболявания предаващи се по полов път!

Violenza
03-20-2013, 18:02
Абе деца, вместо да се радвате, че нямата хормонални проблеми и не ви се налага да пиете, вие сами се тровите. Думи нямам.
Знаете ли въобще колко са вредни? (реторичен въпрос...)
Това е към авторката и всички заблудени девойчета.


За щастие, не съм имала проблеми и не ми се е налагало да пия. А за предпазване от бременност пък не бих пила за нищичко на света. Безумие.

ameli
03-20-2013, 19:13
Абе деца, вместо да се радвате, че нямата хормонални проблеми и не ви се налага да пиете, вие сами се тровите. Думи нямам.
Знаете ли въобще колко са вредни? (реторичен въпрос...)
Това е към авторката и всички заблудени девойчета.

За щастие, не съм имала проблеми и не ми се е налагало да пия. А за предпазване от бременност пък не бих пила за нищичко на света. Безумие.

Извинявай, ще ми обясниш ли какви толкова вредни ефекти имат противозачатъчните? Нито ползвам, нито имам такова намерение, просто ми е интересно. Преди малко се разчетох и видях, че намалявали риска от не знам си колко вида рак, подобрявали външния вид и т.н.

casuall
03-23-2013, 10:40
Ако се пият без прекъсване /без препоръчителните паузи/ даже предразполагат към образуване на фиброаденоми, които са си тъкмо ракови образувания, а да не говорим колко ти разбъркват системата. По принцип се правят хормонални изследвания, за да се прецени точно кой тип противозачатъчни са ти нужни, защото тези от типа на 'диане 35' имат по голямо наличие на естроген, а самият организъм, за да регулира наличието на големи дози от единия хормон, започва да образува другия- тестостерон. Тъкмо тази реакция на организма към противозачатъчните водят до по-силно окосмяване и какво ли още не. Аз също ако не ми се налагаше въобще не бих ги пила.

ShtrudeL
03-23-2013, 10:44
Аз пия заради поликистидни яйчници

А други странични ефекти имала ли си?
И аз ги пия поради същата причина.. ('Гестодет' или нещо такова :3)
1 блистер, 7 дни почивка и после пак..

casuall
03-23-2013, 11:08
Първоначално ми изписа Дуфастон, то се дава на бременни, обаче ми беше много зле от него, повдигане, подуване.. А от противозачатъчните съм доволна, защото не са ми се образували кисти от както ги пия, а поне при мен е страшна болка като се появи някоя.

ShtrudeL
03-23-2013, 11:51
мхмм.. аз за сега (да чукна на дърво) нямам странични ефекти.. Пия ги от съвсем скоро де..
На мен ми бяха изписани, след като ми правиха хормонални изследвания и се установи, че някакъв хормон не ми бил в ред, та тези противозачатъчни го И контролирали.. :3

kalpazanka
03-23-2013, 11:57
^Кой хормон не ти е наред? Прави ли ОГТТ? При кой АГ ходи /пиши ми лично/?
Друго лечение не опитахте ли преди ОК?


Първоначално ми изписа Дуфастон, то се дава на бременни, обаче ми беше много зле от него, повдигане, подуване.. А от противозачатъчните съм доволна, защото не са ми се образували кисти от както ги пия, а поне при мен е страшна болка като се появи някоя.

НЕ се дава само на бременни, а общо на пациентки с нисък прогестерон. Дори и момичета с поликистоза го пият. Странно защо не ти е понесъл добре.


Ако се пият без прекъсване /без препоръчителните паузи/ даже предразполагат към образуване на фиброаденоми, които са си тъкмо ракови образувания
НЕ е вярно. Бъркаш фиброаденом с карцином.

casuall
03-23-2013, 12:11
Възможно е, знам, че на сестра ми се появи на гърдата и трябваше да го изрежат, а като причина посочиха тъкмо продължителното приемане на противозачатъчни.