PDA

View Full Version : Косми.. на веждите



Tamarra
03-19-2013, 14:31
Добре хора.. от доста време имам проблем с веждите си .. Значи за формата няма проблем.. Г/д вече си я направих, както трябва. Но косъмчетата който ми растат.. с тях имам огромен проблем.. значи те не са косъмчета, като на останалите хора.. Ми са някви хипер грозни 1во са подкожни все едно съм си бръснала веждите ( а винаги си ги махам с пинцета ) .. и чак след няколко дни избиват.. И к'во ходя кат някво животно [angry].. ми на всичкото отгоре и то се вижда.. Скриват се с фон-дьо-тен .. Ама временно .. Ако някой знае нещо по ?са .. хелпвайте .. ддз и аз да ги мажа с някви мехлеми да растат по- бързо ли .. к'во да пр вече.. ;хх

strawberry88
03-19-2013, 17:39
''Косми на веждите''. :lol: Сериозно ли?

Ами може да пробваш да ги мажеш с бадемово масло/рициново/от жожоба.От аптеката или от био магазин можеш да си ги купиш. :)

mimsssssss
03-19-2013, 17:40
Търкай кожата с ексофолиант, сода, захар или нещо от сорта, за да избиват по-лесно. Но не прекалено агресивно, да не се разраниш.

Amore-Mio*
03-19-2013, 19:13
А има ли вероятност да си махаш космите* по неправилен начин, че да поникнат чак подкожни?

Tamarra
03-19-2013, 19:52
А има ли вероятност да си махаш космите* по неправилен начин, че да поникнат чак подкожни?

Дърпам ги по посока на растежа.. Смятам, че това е правилния начин,, според мен имам доста големи корени.. Понеже ми се е случвало с много голям късмет да извадя някое друго.. И то бхт.. корена, той по- голям от косъмчето . ;хх
А иначе смятам да пробвам това с бадемовото масло.. още тази вечер .. тнх пичовее :))

tweety91
03-19-2013, 23:25
Има едни пинцети, които са по-остри в края от обикновените и са предназначени точно за такива проблеми. Потърси и пробвай мисля, че ще ти свършат работа :)

strawberry88
03-20-2013, 12:58
Дърпам ги по посока на растежа.. Смятам, че това е правилния начин

Не.Космите се махат в обратната посока на растежа.

dips
03-20-2013, 14:22
Бъди сигурна, че ги вадиш с корена, а не ги късаш.. също можеш да пробваш да смениш пинцетата, както казаха по-горе има такива с по-остри краища, те захващат по-сигурно.
И наистина вечер се мажи с нещо, дори обикновен крем да е, може би просто кожата ти там е по-дебела и трудно избиват :)

Rebirthing
03-20-2013, 16:40
Не.Космите се махат в обратната посока на растежа.

Говорим за вежди.

Runaway11
03-21-2013, 07:44
Просто не ги изтръгваш от корена, а ги късаш и на мен ми се получава така,но рядко. Пробвай се по-бавно да ги скубеш, за да си сигурна че си ги отскубнала ;)

otka4enata
03-21-2013, 09:56
Иди на козметик, сестра ми.

monroe999
03-21-2013, 11:23
аз бих отишла на козметичка

anonymous708973
03-21-2013, 12:04
Не.Космите се махат в обратната посока на растежа.

Не. Космите се махат с коламаска и епилатор в обратната на растежа посока, но на веждите се махат по посоката на растежа.
Я си погледни дясната вежда. Косъмчетата ти растат силно надясно, направо легнали. Как ще ги издърпаш наляво о.О

magneticfields
03-21-2013, 19:33
Имаш косми на веждите! Ама ти сериозно ли?! :D

Tamarra
03-22-2013, 10:27
Старая се да ги махам винаги с корена, за това и работя доста бавничко, що се отнася до тях .. Дам трябва да пробвам да си сменя пинцетата, но иначе признавам с бадемовото масло стават някакви по- меки и по- лесни за изваждане.. А ексфолианта ги кара да избиват по- бързичко.. За козметик не съм се замисляла, понеже формата си ми харесва.. просто тея "дребосъци" ми създават малко неудобство .. Но смятам, че вече започваме да говорим на един език с тях, за което много ви благодаря пичове.. :)))

Tamarra
03-22-2013, 10:29
Имаш косми на веждите! Ама ти сериозно ли?! :D

;дД .. Направо коса расте.. :D

SunshiineXxxX
03-31-2013, 11:59
:D Всъщност космите над очите са вежди!
По темата: ами явно пинсетата ти не е хубава, не издърпва на цяло косъмчетата, а ги къса като " корена" на косъма си остава под кожата... или просто не ги дърпаш както трябва. И на мен ми се е случвало. Мажи ги с бадемовото масло иии си вземи по- хубава пинсета.

Dirty Version.
03-31-2013, 13:26
Иди на козметик. Ще й кажеш, че не искаш да си променяш формата а тя само ще ти махне тези излишните косъмчета с кола маска. Не боли чак толкова много и мисля, че така няма да ти растат подкожно. :)