PDA

View Full Version : УНСС - кандидат-студенти



freax
03-19-2013, 15:59
Здравейте, искам да кандидатствам в УНСС тази година в специалността Счетоводство и контрол и искам да знам задължително ли трябва да държа теста по бълг. ез. и математика + допълнителен математика? Има ли във форума вече приети студенти в тази специалност или такива, които са кандидатствали с математика? Бихте ли ми казали с какви оценки са ви приели и с какъв бал. Благодаря предварително! :)

pifiella
03-19-2013, 16:01
Не е задължително да държиш трети модул математика.Можеш и на география да отидеш,и на бел,и на история.
Иначе другите два модула са задължителни,да!

freax
03-19-2013, 16:29
А те двата изпита заедно ли се правят ? Ти там ли си кандидатствала?

pifiella
03-19-2013, 16:48
А те двата изпита заедно ли се правят ? Ти там ли си кандидатствала?
Kaкви два изпита?
Изпитът е един,който се състой от три модула - бел - 20 въпроса,математика - 20 и нещо друго(бел,математика,истор я или география - 40 въпроса).Избираш си един от тия предмети и се готвиш по него.
Държах изпит по бел на януарската сесия.

freax
03-19-2013, 16:57
Ясно.. Благодаря :), а какъв е максималния бал?

pifiella
03-19-2013, 17:20
БИ ТРЯБВАЛО ДА Е 30.

freax
03-20-2013, 15:13
Ух, моля ви хора.. много ми е притеснено и искам да знам дали има тук такива, които са кандидатствали в УНСС с модул 3 математика или поне да сподели с какви оценки приемат горе долу :(

Wednesday666
03-20-2013, 15:23
Ух, моля ви хора.. много ми е притеснено и искам да знам дали има тук такива, които са кандидатствали в УНСС с модул 3 математика или поне да сподели с какви оценки приемат горе долу :(

Няма как да ти кажем с какви оценки приемат, зависи от изкараните оценки, зависи от специалността, която искаш, зависи от бала за нея, от много неща зависи.

SpiritInBlack
03-20-2013, 15:25
Ако не са променили правилника от предната година , кандидатставнето се състои в следното : 1 модул - български език и математика ( елементарни , но задължителни ) и 2ри модул - по твой избор , най-често приемат всичко.

Миналата година кандидатствах с математика и на ЕПИ имах някъде към 5,67 + 5,11 на английски.
Направлението ти се казва " Финанси , счетоводство и контрол" и се води 3тата "най-престижна специалност" в УНСС.Ако искаш да си там , трябва ти висок бал.Успех и ако имаш въпроси , драскай на лично

freax
03-20-2013, 15:28
Уф.. ужас :( .. ами аз искам да кандидатствам за Счетоводство и контрол и максималния бал е 30, дали има минимален? Уф.. наистина зависи от оценките на другите .. но просто ми трябва нещо окуражаващо- например някой да каже, че е влязъл с 5 успех от диплома и 4 на изпит .. ;д

SpiritInBlack
03-20-2013, 15:41
Мога да го кажа , но би било лъжа.Друг е въпросът , че ако имаш такива оценки ( дори без подготовка ) , може би е по-добре да се насочиш към друг университет.За момичета балът е доста висок.

Малко информация - през 2011 година последното момиче е влязло с бал 28,77 в поднаправление "Финанси, счетоводство и контрол".

casuall
03-20-2013, 17:18
Влез в сайта на УНСС там има описано как се смята балообразуването и ако не се лъжа най-трудно беше тъкмо финанси,знам, че задължително дипломата тярбва да ти формира оценка над 4, а за другите неща си провери сама: http://priem.unwe.bg/

Daydreamer3
03-20-2013, 17:45
Ако не са променили правилника от предната година , кандидатставнето се състои в следното : 1 модул - български език и математика ( елементарни , но задължителни ) и 2ри модул - по твой избор , най-често приемат всичко.

Миналата година кандидатствах с математика и на ЕПИ имах някъде към 5,67 + 5,11 на английски.
Направлението ти се казва " Финанси , счетоводство и контрол" и се води 3тата "най-престижна специалност" в УНСС.Ако искаш да си там , трябва ти висок бал.Успех и ако имаш въпроси , драскай на лично

Какво се има под предвид "елементарна математика" ? Разясни,моля те! :D

casuall
03-23-2013, 10:43
Общо взето лесни задачи,деветокласник би се справил с повечето, една матура по математика е къде-къде по-трудна.

mutuzubara
03-27-2013, 17:12
ако някой иска оферти за влизане в унсс,нека пише на лично.

Lyubomir97
09-03-2014, 15:51
Аз искам да уча "Счетоводство и контрол", но в задочна форма... но незнам къде да кандидатствам, е, аз все още съм малък, но е добре да имам представа. ако някои има инфо да пише, Благодаря!

Lyubomir97
09-03-2014, 15:52
Дори нямам представа как се кандидатства...

Meonesssss
09-03-2014, 15:57
Ум
Няма
Студент
Става