PDA

View Full Version : Мигрена или тумор,главоболието не минава,помощ



reni980
03-19-2013, 16:17
Здравейте искам да споделя,че имам ужасно силно главоболие ходих къде ли не на лекар,невролог изписаха ми лекарства не подействаха пия го в продължение на 2,3 месеца и през тези месеци ходих на прегледи изписваха ми още и още лекарства,според симптомите установиха мигрена,лекаря каза изписвам ти най-добрата комбинация и няма шанс да не ти мине а съм на 15,свалям,вдигам кръвно,замайване,светкавиц и,размазвания пред очите,задушаване а най-лошото е че има дни в които просто не издържам на болката реве ми се от болка а аз съм издръжлив човек,близо 3 години ме боли глава но от 4 месеца главоболието стана нетърпимо и както споменах лекари и т.н. лекарства а болката не намалява а се увеличава,в началото първите 2,3 дни усетих намаляване а после болката стана непоносима,имам моменти когато ми тече кръв от носа,притъмнява ми и все едно ще припадна защото краката ми прималяват обаче не припадам,главно ме боли и от двете страни на слепоочието но и се разпространява по цялата глава,майка ми също има силно главоболие и не и минава от нищо главата но от скоро пие някакво лекарство и минава единствено от него,опитах от него и аз но и от него не минава какво ли не изпих вече,знам ги на изуст хапчетата за глава и не минава,и друг проблем под челюстта до ухото на шията имам нещо като грахово топче четох че е лимфен възел и се е подул и като го докосна боли,даже то расте възможно ли е да е свързано с главоболието

skok
03-19-2013, 16:52
Ми и мен ми звучи като мигрена. Майка ми е имала като малка ама с годините и се е оправило. Ходи по-добре за секи случай да ти направят един скенер на главата. В прочем, чувала ли си за изречения ? Заболя ме и мене главата докато го прочета тва

reni980
03-19-2013, 19:00
съжалявам за правописните и пункт.грешки но съм много притеснена.

skok
03-19-2013, 20:02
Диагноза не се поставя на база симптоми, а на база изследвания. Ходи да ти дадат направление да си направиш квито трябва изследвания

mimsssssss
03-19-2013, 22:16
Посещение при психолог в най-скоро време.
И ако не знаете мигрената също е психологичен симптом, което ще рече че лекарствата за крайна мярка.

п.п. Какви лекарства мамка му, като нито изследвания са ти правени, нито ти има нещо което да лекуват?

kalpazanka
03-20-2013, 12:47
Изброй какво медикаменти и хранителни добавки приемаш. Ако взимаш забранени субстанции, пиши и тях /на ЛС, ако те е срам/.
Какви изследвания са ти правени?

reni980
03-21-2013, 16:08
днес ходих на лекар пак и ме пратиха да влизам в болница за изследвания,не мисля да влизам само заради едни изследвания понеже ще са безплатни.Бяха ми предписали сибелиум,вестибо,и отделно понякога пиех битасерк които помага винаги на майка ми но на мен не ми помогна,и другите обезболяващи познатите които са,като нурофен,аналгин и т.н. болката просто е до разплакване,ако ме разбирате

skok
03-21-2013, 16:37
Ми направи си ги платени, ама не ги игнорирай

reni980
03-24-2013, 07:32
ходих при личната лекарка и ми каза за подутия лимфен възел че е от зъб и то от изваден зъб преди 5 години,възможно ли е чак сега да се появи това нещо

draid
03-25-2013, 19:07
Аммм скенер ?

reni980
03-26-2013, 14:56
направих нужните изследвания,имаха съмнение за киста на мозъка и тумор,но слава на богу ми няма нищо,предполага се че е от възрастта,от хормони и т.н. и не ми назначиха някакво лечение,но как да се справя с болката

skok
03-26-2013, 15:13
Ясно е че не е тумор, ама спред мене и тва от възраста лекарите са ти го казали колкото да отбият номера. Мерила ли си си температурата ? Слаба температура 37.0 - 37.5 може да води до главоболие, която от своя страна е знак за няква инфекция по тялото

Surgeon
03-30-2013, 19:12
на мен ми звучи че ващи не трябва да се лиавят а да прижалят 300 кинта а едно ЯМР и да ти видят главата

Cherissa
03-30-2013, 21:19
Отиди и на очен лекар. Може да ти се струва глупаво, но преди да ми открият проблемите с очите, имах страшно главоболие и никога не съм смятала, че глава може да боли така от очни проблеми. Но не пренебрегвай и горните мнения. Щом опира до здраве, парите не трябва да са от значение. Успех!

reni980
03-31-2013, 11:03
парите не са от значение,ходих и на очен лекар и на какъв ли не ходих вече и няма причина за главоболие но пък ме боли.когато съм на по тихо място главоболието намалява

mimsssssss
04-02-2013, 21:43
Много се обясняваш, а като че ли моя пост го подмина. Лекар - лекува физически симптоми. При все че всичко си ти е наред на тялото, вземи някакви мерки.