PDA

View Full Version : Болката е по-силна от мен



Magnolia13
03-20-2013, 05:12
Не издържам вече, тази любов ме убива. Вече три години съм с приятеля си и адски много го обичам, но просто съм по-чувствителна и по-емоционална и болката е по-силна от мен. Карали сме се за всякаквки глупости, но след време, когато свикнахме един с друг и може би започнахме да се приемаме като даденост, имахме смелост да казваме всичко, което мислим един за друг, а неговите думи бяха много груби и ме измъчваха дни след това. Съвсем наскоро решихме да опитаме отново, да бъдем по-внимателни и по-мили един към друг, но не успяхме, защото се скарахме за поредната глупост: Едната вечер след като свърших работа той ми се обади и ми каза: "Ако искаш да се видим,ела вкъщи", но аз се прибрах и му казах, че съм си удома и той да дойде вкъщи. Той каза,че има малко работа и ще ми пише след 5 минути, но се забави половин час и аз реших,че ще дойде да ме изненада (както прави обикновено), но сгреших, той наистина имал работа. При, което му казах какво съм си помислила, а той най-демонстративно ми се изсмя. На следващия ден бях на работа от 15ч до 01:00ч. и му казах,че няма да се видим,освен ако не намерим време един за друг на сутринта, а той ми отговори,че ще дойде да ме събуди, но ме събуди смс,че излиза с приятели да правят нещо по колите (а това му е мания). Преди щях да приема всичко добре, но гледах един филм същата вечер "Той просто не си пада по теб", там обесняваха как един мъж като иска да те види - ще намери начин и т.н., общо взето "Който иска-намира начин, който не - оправдание". Така реших да изчакам него и вече 3 дни не ме е търсил,единственото нещо,което ми каза беше : "На сърдита ли се правиш или на много важна?" Приятелките ми казват да го оставя малко, ако ме обичал щял да ме потърси, а аз откачам, всичко ми е от него, а и всичко ми напомня за него, имах тежък живот, работя от малка и си купувам всичко сама, а сега се намери и друг да му пука за мен и затова ми е толкова важен. Осъзнавам, че за един проблем са виновни и двамата. Сигурно ви е писнало от глупави истории и може би знам какво ще кажете. Моля ви не ме съдете и кажете вие какво мислите :( Той беше най-прекрасното и мило момче в началото. Сега на моменти е същия, но в следващия момент..... много ме боли, не спя, не ям и полудях вече.

minchorna
03-20-2013, 06:25
Приятелките ми казват да го оставя малко, ако ме обичал щял да ме потърси.......... Той беше най-прекрасното и мило момче в началото.

Питаш и сама си отговаряш....точната думичка тук е "беше" .Остави го известно време,не го притискай да се видите..ако той не поеме инициативата директно му кажи,че повече няма смисъл да продължавате така.

d.anny..
03-20-2013, 08:55
Спри да се връщаш в началото и да сравняваш какъв е бил, след толкова време хората показват истинската си същност или просто се променят. Не се впрягай толкова, знам, че е трудно да си по-емоционалния във връзката, защото и аз съм била така в продължение на година и половина. Боли, така е. Научи се на първо място да обичаш себе си, а не да казваш.. не ям, не спя и т.н. Не си го причинявай. Остави го да диша тоя човек, отвръщай му понякога и ти с неговото държание, за да види какво е. Прекалено много си го разглезила, ако след това той не се промени и продължи да бъде груб, просто не се хаби, поговори с него, разберете се в крайна сметка какво се случва с вас и да не се мъчите повече! Ще си излезе наяве дали всичко вече е просто един навик в ежедневието. :)

TROLLDADLOLCAKE
03-20-2013, 11:42
Питаш и сама си отговаряш....точната думичка тук е "беше" .Остави го известно време,не го притискай да се видите..ако той не поеме инициативата директно му кажи,че повече няма смисъл да продължавате така.

Едва ли тя би го заебала просто ей така.Както казва тя , той е единствения на , когото му е пукало за нея , а с такъв човек раздялата не е лесна.

minchorna
03-20-2013, 11:45
Едва ли тя би го заебала просто ей така.Както казва тя , той е единствения на , когото му е пукало за нея , а с такъв човек раздялата не е лесна.

Има 2 варианта..Или избира да остане с него и приема нещата такива каквито са и отношението му към нея или просто слага край.И в двата случая има болка,но от нея зависи дали да избере временната болка или мъчителното агонизиране,наречено в този случай " връзка"

game
03-20-2013, 11:51
Нека той те потърси. Остави го сам да се сети за теб .. :)

Amore-Mio*
03-20-2013, 13:09
Вероятно на много хора им пука за теб, но си сляпа, за да видиш.
Та, иначе, сложи край. Човек, който няма да ме търси толкова време, а най-нахално ще ме пита дали се правя на сърдита или важна, вместо да седне и да помисли защо го правя - не ме заслужава.

anonymous708973
03-20-2013, 14:45
Така реших да изчакам него и вече 3 дни не ме е търсил,единственото нещо,което ми каза беше : "На сърдита ли се правиш или на много важна?"

До този момент всичко можеше да се размине с един разговор, ти да му кажеш, че си се чувствала пренебрегната, той да се извини и готово.
Но това... това просто не може да се прости ей така. Отиваш, тропваш по масата и искаш обяснение. Като ти каже пак дали се правиш на важна, се обръщаш и си тръгваш. Не може човек, с когото си от 3 години, да се държи така, да не те познава дотолкова, че да не знае какво те наранява и как да си отправя критиката към теб. Бий му шута просто на такъв, не си заслужава да се тормозиш.

Едит:
Ама не! Просто си представих как ме пита дали се правя на сърдита или важна след 3 дни без контакт... лелееее, в такъв кучи гъз ще го навра, че ще ме помни... айде, цял живот не, ама поне няколко месеца ще му е влажно.

SilverLinings
03-20-2013, 18:31
Заеби го! Достатъчно силна си, не се лигави! успех!

xXxPETYAxXx
03-20-2013, 21:02
Не го оправдавам, но е възможно и сама да си си виновна за отношението му към теб. Ако му е писнало от мрънкане за най-малкото нещо, цупене и скандали за глупости е нормално да се отдалечи от теб. Опитай се да не се държиш заядливо и направете нещо ново заедно, обновете връзката си по някакъв начин, но в никакъв случай не мрънкай за глупости. Не казвам, че това, че не те е търсил 3 дни е глупост, а че е последствие от отношението ти като цяло преди това. Ако не искаш да късате, а да оправите нещата - защо не проявиш интерес към неговата мания-автомобилите? Може и да не се получи нищо и пак да се стигне до край на връзката ви, но можеш да опиташ.

Magnolia13
03-21-2013, 00:20
Благодаря ви на всички, само времето ще покаже. Тамън започваме да оправяме нещата и всичко се оплесква :) Ще я карам по-спокойно, надявам се да успея. Благодаря отново :)