PDA

View Full Version : Никакъв звук на лаптопа



Monii ..~
03-21-2013, 08:05
Здравейте,
Имам сериозен проблем :D Преди около 5 дни, бях поверила лаптопа на майка ми /да си провери нещо/. Незнам какво точно е правила, но на другият ден ми съобщи, че лаптопа няма никакъв звук. Погледнах speakers-ите, бяха си на макс, а звук нямаше. След известно време разбрах че лаптопа леко е паднал от стола, но е било найстина леко. Ежедневието не е същото без, да стана и да си пусна музика :D .Та въпроса ми е, може ли от падането, нещо от вътрешностите да се е разместило, или трябва да се пипне нещо по настройките.Не съм някакъв компютърен гений или зомбирано хакерче и ще се радвам ако ми помогнете :D :)

JDeel
03-21-2013, 10:02
Най-вероятно чипа на звуковата ти карта е на самото дъно и няма как да се размести, но ако е отделна платка и се е разместило, то тогава Windows няма да го разпознае като устройство и долу в дясно ще имаш червен X. Ако пък нещо са се разкачили говорителчетата, пробвай да видиш дали ще има звук на слушалки. Най-лесно да разбереш какво става е да пуснеш Winamp (или там която програма ползваш) и той ще ти каже какъв е проблема. Примерно когато драйверите не са наред изревава "Bad DirectSound driver".

Monii ..~
03-25-2013, 08:19
Най-вероятно чипа на звуковата ти карта е на самото дъно и няма как да се размести, но ако е отделна платка и се е разместило, то тогава Windows няма да го разпознае като устройство и долу в дясно ще имаш червен X. Ако пък нещо са се разкачили говорителчетата, пробвай да видиш дали ще има звук на слушалки. Най-лесно да разбереш какво става е да пуснеш Winamp (или там която програма ползваш) и той ще ти каже какъв е проблема. Примерно когато драйверите не са наред изревава "Bad DirectSound driver".
Благодаря^^, ще пробвам, и да със сигурност червен Х няма. :D