PDA

View Full Version : Дайте съвет- Объркана и самотна



maialousa
03-21-2013, 11:38
Здравейте!
Пиша тук , защото смятам , че някой може да се изрази по въпроса и да ми помогне, защото тези дни сам психически демотивирана.
Става въпрос за приятеля ми, с който имам проблем.От няколко години сме заедно , но напоследък съм станала доста ревнива,заради неговите постъпки-чувствам се много уязвима.Преди той ревнуваше а сега аз си късам мислите.
Проблемът е че не се чувствам щастлива с него. Преди малко даже говорихме поо телефона и ме пита защо съм намусена и нямам настроение. Причината е , че го следя без да знае и виждам , че си урежда среща с бившата си , а беше се заклел че повече не иска да я вижда и не иска да има нищо общо. Не мога да му кажа , че му баркам в нещата, защото преди време пак се случи същото и ме изкара виновна , че му навлизам в личното пространство и го потискам. Чувствам се самотна, даже и когато имам Приятел ... :(

gimmesomemo
03-21-2013, 12:01
Очевидно е. Вече не си му интересна, присетил се е за бившата и вероятно даже се клецат от време на време. А може би и не само нея. Естествен развой на нещата след няколкогодишна връзка.

minchorna
03-21-2013, 12:02
Говори с него и го питай защо го прави.Малко е подозрително да си урежда срещи с нея,при положение че ти е обещал да не се вижда повече с нея..

xXxPETYAxXx
03-21-2013, 12:26
Питай го какво ще прави в деня, когато е срещата му с бившата, ако те излъже нещо му кажи, че знае плановете му и толкова. Може пък да ти каже истината и намери обеснение на нещата. Не е задължително да имат нещо помежду си, аз също съм излизала просто на приятелско кафе с бивш, за когото мислех, че никога повече не бих искала да срещна.

maialousa
03-21-2013, 12:32
Питай го какво ще прави в деня, когато е срещата му с бившата, ако те излъже нещо му кажи, че знае плановете му и толкова. Може пък да ти каже истината и намери обеснение на нещата. Не е задължително да имат нещо помежду си, аз също съм излизала просто на приятелско кафе с бивш, за когото мислех, че никога повече не бих искала да срещна.



Ами да и като му кажа че знам , че ще се срещат ще ме пита откъде знам и ще ми каже че му навлизам в личното пространство и го потискам .. Ии ако не ми каже аз пак ще се тормозя. Не мога да разбера тя защо го търси и му се навира.. Видях ,че е написал , че иска да и направи предложение за работа затова да се видят ... Нормално ли е?

minchorna
03-21-2013, 12:35
Ако беше само по работа,мисля че щеше да ти го каже..+ това като ти каже,че му ровиш в пространството му кажи,че е оправдано това недоверие,което имаш към него!

Amore-Mio*
03-21-2013, 12:49
Кажи му нещата в прав текст - няма смисъл от криене, следене и подобни простотии, особено когато вече си го хванала да си урежда срещи без твое знание.

А само един въпрос: Защо си с него, щом не си щастлива?

minchorna
03-21-2013, 12:52
А само един въпрос: Защо си с него, щом не си щастлива?

Защото е патка,с извинение.После мъжете били такива,мъжете били онакива...

maialousa
03-21-2013, 12:53
Кажи му нещата в прав текст - няма смисъл от криене, следене и подобни простотии, особено когато вече си го хванала да си урежда срещи без твое знание.

А само един въпрос: Защо си с него, щом не си щастлива?

Ами преди година-две се беше случило пак - казах му, че не ми харесва и да избира и той обеща. Наскоро го питах отворих темата пак и каза,че откакто е дал дума няма връзка с нея. А това за знанието - понякога отговаря с думите трябва ли да знам всичко или пък наскоро беше казал : Дай сега , че съм се запознал с теб да не се запознавам с никой друг .. -
Какво ще кажеш затова??

minchorna
03-21-2013, 12:55
Извинявай,на колко си години ?

P.P
03-21-2013, 12:57
pogovori s nego obqsni mu kak se chuvstvash predloji mu da izlezete nqkade naprimer na kino sbliji se poveche s nego

maialousa
03-21-2013, 13:24
На 21 съм а той е на 27 и сме 4 години заедно почти, може би си прав с това да ме убиждаш, но ме е страх да не направя грешна крачка .. споделям проблем и търся адекватно мнение, а не критика. Той ме критикува достатъчно..

maialousa
03-21-2013, 13:25
Ех сега мен ще изкараш виновна..

minchorna
03-21-2013, 13:25
Критикува те,изкарва те виновна,лъжи те...Какво правиш с този човек още ? Критиката единствено ще ти помогне към обективно решение,а не миловидни съветчета.

maialousa
03-21-2013, 13:37
Директна си, което ми харесва.Обективното решение или реалния изход ще е спор и нерви , от което ми е дошло до гуша а вторият вариант е спокоен разговор като зрели хора , което се съмнявам

minchorna
03-21-2013, 13:38
Момче съм ^_^

maialousa
03-21-2013, 13:41
Извинявам се..

maialousa
03-21-2013, 18:06
Да, не искам да си губя времето с неподходящия, въпреки че преди не мислех така, но явно във всяка връзка начлото е като в рай.. Преди малко говорихме, казах му няколко истини , от които очевидно се изнерви и искаше да прекратим разговора ,защото съм се била побъркала тея дни и съм го изнервяла с тъпи коментари. Имала съм много свободно време и затова ме хващали лудите и съм се чудила с какво да се заяждам.. и така..

minchorna
03-21-2013, 18:40
Мисля,че е време да теглиш чертата.

balu4ka
03-21-2013, 19:10
Наистина не мога да си обясня мазохизма ти,от една страна е ,защото искаш да запазиш отношенията си с него и те боли от това ,което си прочела.Аз не бих могла дълго да държа такова нещо е себе си,най-малкото сте от 4 години заедно,но явно той се опитва да те изкара по всякакъв начин виновна,изнервя се и съответно теб ,без да има причина.Което ме навява на мисълта,че вече или му е доскучало и си търси оправдание за всичко или просто нещата са започнали да вървят надолу,което не предвещава нищо добро.След като крие нещо такова от теб,можеш да си направиш сметкат и сама.На 21 си ,не оставяй да си играят с теб,нервите и чувствата ти.Поговори с него,хареса ми идеята на xXxPETYAxXx,тъй като е доста хитро.Ако се заплете в още повече лъжи ,то тогава връзката ви е ....

maialousa
03-21-2013, 19:45
Да не съм го дразнила , че щял да се напие и заради мен да прави глупости.. ааа ЗАЩО попадам на такива индивиди бе

П.С. Балучка мерси!

Magnolia13
03-21-2013, 22:17
По-добре не му казвай, че си му ровила в личното пространство. Както каза ти, така ще извърти нещата,че ти да си виновна (някои хора постоянно го правят) и по този начин няма да осъзнае своята вина, а и може да си смени паролите и да нямаш достъп вече. Ако си от по-търпеливите изчакай да видиш кога ще е следващата му среща и се появи там с някоя приятелка уж случайно... другия вариант е (колкото и да е трудно) просто да сложиш край. Вижте се и му обясни, че знаеш всичко, че си уморена от него и просто не те прави щастлива и т.н. Само бъди силна и уверена. Стискам ти палци,защото знам колко ти е трудно. Успех!

s40t4
03-21-2013, 22:52
Само не разбрах защо досега не си му била шута?!? искаш да си втора дупка на кавала ли? Щом е почнал така, значи ще те върти на малкия си пръст докато не се усетиш и не си кажеш тежката дума, ако имаш смелост де. Личното пространство за какво му е?! Да си прави каквото иска и да се чука с която си иска с извинение. Поговорете си и му кажи, а си мълчи и не търпи. Незнам само как търпиш това положение той да е и с теб и с бившата... по-точно чувството да делиш любимия си с някоя не те ли гризе яко отвътре?!?

psychopath
03-21-2013, 22:55
Или го игнорирай известно време и му кажи какъв е проблема или го зарежи без обяснения.

maialousa
03-22-2013, 06:05
По-добре не му казвай, че си му ровила в личното пространство. Както каза ти, така ще извърти нещата,че ти да си виновна (някои хора постоянно го правят) и по този начин няма да осъзнае своята вина, а и може да си смени паролите и да нямаш достъп вече. Ако си от по-търпеливите изчакай да видиш кога ще е следващата му среща и се появи там с някоя приятелка уж случайно... другия вариант е (колкото и да е трудно) просто да сложиш край. Вижте се и му обясни, че знаеш всичко, че си уморена от него и просто не те прави щастлива и т.н. Само бъди силна и уверена. Стискам ти палци,защото знам колко ти е трудно. Успех!

Изглежда най-добрия вариант, въпросът е че съм в чужбина за известно време и няма как да се явя случайно , затова мисля друг метод в който да се озове в заварено положение..

marilyn
03-22-2013, 09:52
Не знам какво правиш с него като не си щастлива?
Научи се, че всяко нещо има начало и край. Като не ти е добре с някой, просто си тръгни. Запази си хубавите спомени и продължи напред.

Magnolia13
03-22-2013, 21:36
Изглежда най-добрия вариант, въпросът е че съм в чужбина за известно време и няма как да се явя случайно , затова мисля друг метод в който да се озове в заварено положение..
И да му искаш обяснение - той няма да ти даде.Просто го зарежи, нека му дойде като гръм от ясно небе. Нито е проявил уважение към теб, нито си е направил труда да ти обясни нещо. Бий му шута, дори да се прави на чукнат, той много добре знае за какво е :)

DENKAZ
03-22-2013, 23:21
ще ми каже че му навлизам в личното пространство и го потискам ..
Ем.. не мислиш ли, че е така?!

error92
03-23-2013, 03:54
Мацка, ти като не си щастлива вече, защо изобщо се тормозиш ?! Предлагам ти да му кажеш че късате, за да видиш дали държи на теб, току виж се стресне и му дойде малко акъла, че може да те загуби...Не постъпваш коректно като го следиш, но щом си открила такива нередности, мисля че това няма значение