PDA

View Full Version : Могат ли момче и момиче да се обичат само като приятели?



Magnolia13
03-21-2013, 12:25
Имам си сериозен приятел!!! Проблемът ми е следният: преди б месеца започнах да уча в университет и се запознах с едно момче. Много беше груб с всички и не се съобразяваше с никой. Когато се опознахме и разкрихме животите разбрах всъщност колко е раним. Имал е тежък живот,както и аз, може би затова си паснахме. Адски много ме е грижа за него, той няма семейство, нито много приятели, обичам да му помагам и да го виждам щастлив, всеки ден се чуваме по телефона, пишем си постоянно, много ми помага, както и аз на него. Преди него така си паснах с един колега от работата ми и бях щастлива че имам такъв приятел, докато не разбрах,че е влюбен в мен и всичко приключи. След това 2 години бях приятелка с друго момче и то така умело скри,че ме харесва и разбрах много по-късно и съвсем случайно. И сега??? Много си го обичам това приятелче, чувствам го като брат, но се страхувам да не се окаже, че и той е влюбен в мен. Питала съм го стотици пъти и той все отрича, казвайки че се държи мило с мен,защото съм му дала нещо,което никой не му е дал-истинско приятелство и грижа. Вие какво мислите? Дали ако се държа така мило ще се влюби в мен? Дали е влюбен, но не го признава, за да не ме загуби? Аз не съм влюбена в него,тъй като не мога да си представя изобщо да имам нещо с него, различно от приятелство. Чувствам се гузна, спрямо гаджето ми,защото той си няма нито една приятелка, а аз имам въпросния колега. Вие какво мислите по тази тема?

Enchanting
03-21-2013, 12:59
Според мен няма лошо да имаш такъв приятел.. Ти си му намекнала, че го приемаш само като такъв. Навярно знае и, че си имаш приятел. Просто продължаваш и това е. Не можем да знаем със сигурност какво му се върти в главата, но щом ти е казал, че те приема така- трябва да му се довериш...

Josefinne
03-21-2013, 13:13
Ами, сори, обаче въпросът ти е много тъп! Щом момчето казва "не" ние какво да гадаем? Наслаждавай се на приятелството ви , докато го има. Все едно ако ти кажем, че той е влюбен в теб, ще има някакво значение - пак ще се държиш по същия начин с него.
Освен това не мога да разбера - и да е влюбен в теб, какво пречи да сте си приятели, стига и той да го иска? Просто докато той не дойде да си признае, че е влюбен в теб ( не казвам, че е така ) и да иска да сте повече от приятели, няма никакво значение!

Amore-Mio*
03-21-2013, 15:19
Могат да се обичат, разбира се.
Аз имам приятел-момче от сума-ти време и нито един от двама ни не е проявявал обич, различна от приятелска, която е като на брат и сестра.

Violenza
03-21-2013, 15:21
Могат, стига и двамата да нямат сексуални влечения към другия. Иска ли единия да чука другия, е кауза пердута.

Chacho
03-21-2013, 15:22
Има шанс. Ма си е негова отговорност.

granger
03-21-2013, 16:19
Много рядко, да не кажа не. :D
В повечето от случаите присъства шаблона - приятели сме си , ама си флиртувам с него, кокетнича и тн. Докато в един момент единия не лапне или не разкрие някакви чувства,щото в 90% такива има.

arsenalllbaby
03-21-2013, 16:53
Може да има, да. Казвам го от опит.

А за твоя приятел - няма как да знаем. Аз ако съм на негово място, ако нямам семейство, ако нямам много приятели, ако съм преживяла много и най-накрая срещна човек, с когото мога да споделям всичко и се подкрепяме и разбираме.. И да имах чувства, щях да лъжа, че нямам, от страх да не загубя човека. Два пъти ти се е случило такова нещо, предполагам, че ще направиш така и с момчето. Смисъл, не те упреквам, разбирам те.. Просто и да имах чувства, щях да лъжа, че нямам. Just sayin'..

Добре си го питала, дано не лъже и да сте приятели още дълго време. Истинските приятелства са ценни, пазете си своето :)

d.anny..
03-21-2013, 18:01
Тримата ми НАЙ-ДОБРИ приятели са момчета!!!!!!
Извод: абсолютно е възможно :)

Kristianc95
03-21-2013, 18:29
Ако се познават от малки може да стане приятелство.

lipecek
03-21-2013, 19:42
Kristianc95 правилно !
В другите случай един от двамата си подтиска нагона в повечето случай момчето. Тя момата си флиртува, натиска, отърква проба си захранката да види годна ли е :Р

Takaki Tono
03-21-2013, 21:18
От гледна точка на момиче може. Но като представител на мъжкия пол мога да ти кажа, че ако едно момче иска да има нещо общо с теб, търси те, пише и т.н. то момчето в 100% от случайте иска да ти бърка в п*тката. При момчетата е просто по различно. Никое момче не би си губило времето с момиче, ако не иска.......сещаш се кво да и прави..

psychopath
03-21-2013, 22:57
Би могло, но в повечето случаи не е задълго.

Tsukuda_Hiroshi
03-22-2013, 03:15
Значи и този 100% те харесва, но не иска да ти каже, за да не се отдрЪпнеш.
"Много беше груб с всички и не се съобразяваше с никой. Когато се опознахме и разкрихме животите разбрах всъщност колко е раним. Имал е тежък живот" - ако някой се дЪржи грубо с мен без причина, бих м у направил живота още по-тежЪк (само за протокола)!!!
И да, смятам, че може да сте само приятели. Аз лично имам приятелки-момичета, с които сме САМО приятели и не искаме да имаме нищо повече.

Niakoitam
03-22-2013, 07:23
Много рядко, да не кажа не. :D
В повечето от случаите присъства шаблона - приятели сме си , ама си флиртувам с него, кокетнича и тн. Докато в един момент единия не лапне или не разкрие някакви чувства,щото в 90% такива има.

Това ми напомни за една съвсем реална случка между един мой съученик и една моя съученичка.Тези им отношения започнаха от средата на 8ми клас,когато той реши да не учи в София, а да си се върне тук.Имаше си зарибявки бъзици,прегръдки,закачки, пращаха си картички за празници,правеха си масажи понякога и т.н.Абе личеше си,че като че ли леко се цепеха от колектива въпреки,че си бяха постоянно с нас.По средата на 9ти клас тя тръгна с един мъж.Сегашният и мъж, от който вече има две деца.Но отношенията им не се промениха.Никой не споменаваше за нещо по-различно от приятелство,но пък понякога в момент на прегръдка се чуваше и от двете страни "Обичам те".Споделяла е пред нас дори,че това с нейният вече не е баш любов,но са свикнали един с друг вече.И така до завършването,когато ходихме на ексурзия в Турция.Явно знаейки,че нещата вече няма да са точно същите съученика ми след като няколко дни спяха в едно легло в нашата,стая,буташе се все да я маже с плажно масло,целуваше я приятелски, тайно и беше разказал за чувствата си.Тя пък му се направила на обидена и известно време не си общуваха.Все пак нейната връзка продължаваше.А иначе те си се държаха почти като гаджета.След като се върнахме аз,тя,една друга моя съученичка и други съученици бяхме на кафе.Другите си отидоха и останахме само тримата.Тя говори пред мен и другата съученичка за това доста свободно.Все пак и мен дори и до днес си се вижда,че много ме уважава.И какво се оказа.Явно съученика просто се е надявал да скъсат след време с гаджето и,но така са се стекли нещата,че не е и дочакал,защото нещата са започнали да се променят.Тя няма как да зареже заради него 3 годишна тогава връзка.И падаха яките възмущения как можело мъжете да са такива.Ти ги мислиш за приятели пък те само се възползват и си мислят други неща и т.н. Това, че бях още по срамежлив, а и също я уважавам и не ме грее ме спираше само да си изкажа и моята теза.А тя не беше хич в нейна полза.Е, друг е въпрос,че този мой съученик дойде по-късно и ако не беше огромната ми срамежливост и набраният ми страх от хората тогава пък тя беше голямо диване можеше и аз да съм на негово място.В един период преди да се появи вярно,че тогава много се закачаше с момчетата,но и с мен не се закачаше малко пък аз я бях харесал още от 7ми клас доста и даже веднъж си бях пожелал да ми стане съчуеничка и така.Винаги съм усещал топлота в отношението и към мен особено като спряха да я бият хормоните.Понякога съм имал чувството,че е искала да сме в поне една идея по близки отношения поне докато учехме,но си бях срамежливо момче какво да се прави.Та отклоних се от темата.След като бях чул нейната теза по този въпрос веднъж и моят съученик ми се натамъни и го питах директно в очите за това.Отговорът му беше следният:" А не,няма нищо такова! Ние винаги сме си били и сме си само приятели." Дотам беше разговорът ни по тази тема.Просто си казах на ум:'Абе кой ли се опитваш да заблуждаваш,аз знам всичко от напълно сигурен източник,което потвърждава и моите наблюдения,но пък в крайна сметка какво ли ме интересува това." Та така.:)
П.П. Пак стана дълго и ще ме корят тука :D

granger
03-22-2013, 07:52
^
Ами ,да...затва говоря.
В повечето случаи или в единия , или в двамата тия закачки не са съвсем"безобидни". Просто на нея(него , според зависи) и е приятно да знае,че има някой който и върви след дупето , знае че я харесва и че едва ли не си има резервен вариант...дори и да не го сметнем за резервен вариант...ох , разбра ме предполагам :D
Всички тия закачки и непоказани емоции в един момент избиват и този, който най-малко очаква се оказва виновен, щото на някоя си , или на някой си не му е стигнала смелостта да си каже всичко.
Лично не съм изпадала в подобна ситуация , имам познати мъже, не бих могла да ги нарека приятели. излизам с тях само ,ако сме в голяма компания и от моя страна , мога с ръка на сърце да кажа, че не влагам никакви чувства...
Имало е случаи преди, когато съм излизала в изцяло мъжка компания и не мие било приятно да ме "изпиват с очи" , а да ми се правят на света вода ненапита. И съм прекъсвала такива отноешние, от изцяло егоистична гледна точка,защото не искам после аз да изляза виновна ,че не откликвам , или да тръгнат да ми говорят простотии зад гърба. Прекалено такива примери са ми изтекли пред очите, затова винаги си имам едно на ум.

error92
03-22-2013, 12:34
Възможно е, само че са възможни и леееки промени в бъдеще... ^^