PDA

View Full Version : Съсипвам се и не знам как да си помогна!!!!!!!!!!



SilverLinings
03-21-2013, 15:05
Здравейте! Ще съм много благодарна, ако ми помогнете по някакъв начин, защото не знам колко още ще мога да издържа...
Намирам се под огромен стрес! 12 клас съм, предстоят ми изпити, за които супер много се притеснявам. Отделно, в училище всички гледат само как да ни изнервят. Покрай бала също супер много се притеснявам. Момчето, което доскоро ми говори как съм му липсвала и уж искаше сериозна връзка, след като не получи каквото искаше (искаше само да спи с мен и аз го отрязах, ако ще е само това), сега се държи все едно никога не съм същестувала. На всичкото отгоре зарибява едно момиче, което ми е конкуренция за изпитите.
Карам се с нашите, просто нервите ми са опънати докрай. Опитвам се да бъда добре, получава се, когато съм навън, но остана ли сама... Уж се успокоявам за малко и после всичко пак наново.
Нямам време да спя - уча. Като легна, не мога да спя - или се будя по няколко пъти, или само сънувам разни глупости, които допълнително ме стресират, защото са супер реалистични и ги изживявам, т.е. и в съня си не мога да си почина. Боли ме главата от това. Като започна да си мисля някакви неща и започвам да ТРЕПЕРЯ! Направо изпадам в някакви конвулсии на моменти. Понякога имам чувството, че не мога да дишам. Просто усещам как цялото ми тяло се свива и явно този стрес вече започва да избива и на физическо ниво. Почти нямам апетит - ям достатъчно, но насила (сякаш храната няма вкус). По принцип съм слаба, сега още съм отслабнала... Не изглеждам никак здравословно. Не мога да се отпусна, дори когато излизам на дискотека и т.н. Рева ден през ден, повечето пъти дори без конкретна причина.
Не знам какво да правя, как да си помогна. Опитах да дишам дълбоко, йога, музика. Не помага. Никога досега не ми се е случвало такова нещо, по принцип съм ведър и позитивен човек, мъжко момиче, не се давам лесно, не знам какво се случва с мен. Как да си помогна????? Не искам да пия транквиланти от 18-годишна... Не съм се предала, но не знам колко още мога да издържа така

skok
03-21-2013, 15:43
Трябва да се научиш как да се справяш със стреса. 12 клас си е стресиращо наистина, но и въпреки това е една от най-хубавите години в живота (ще го осъзнаеш покрай бала). В същото време е и много важна година щото малко или много живота ти зависи от тея изпити и от избора ти на висше образование. Така че стягай се малко, стига си ревала ми се наслаждавай на тея прекрасни години които изживяваш. Ние не можем да ти помогнем, само сама можеш да си помогнеш. Единствения съвет мога да ти дам е да почнеш някакъв спорт - върши чудеса със стреса

Mladenoff
03-22-2013, 21:36
Палиш колата и да те няма - 1 седмица на спа, пълен релакс и откъсване от ежедневието. Т'ва ти трябва

Magnolia13
03-22-2013, 22:15
Хапчетата няма да ти помогнат. Щях да ти предложа да тичаш или да спортуваш, но щом не се храниш, може би нямаш силичка за нищо. Всичко е подсъзнателно, а ти предстоят красиви моменти, на които няма да може да се насладиш, дори не може да обърнеш внимание на приятелите от класа, с които сте за последна година. Пиши ми на лично искам да ти изпратя един видео материал, който мисля, че може да ти помогне :)

DENKAZ
03-24-2013, 22:51
Намери си гадже, което няма да е с теб само заради секса.

ospower
03-25-2013, 18:37
Бих препоръчал професионална помощ - разбирай психолог.
Няма нищо срамно, а още по-малко лошо. ;)

pifiella
03-25-2013, 18:45
И аз съм 12-ти клас,и аз не мога да спя.Будя се по 30 пъти,а когато спя сънувам изпити.
Това си е стреса и след 3 месеца ще свърши!

Fisherman
03-25-2013, 18:52
Много ги мислите тия изпити ми се струва. Изпита е нищо. Учиш взимаш го не учиш късат те кво толкова

Magnolia13
03-26-2013, 23:17
Фокусирай се върху положителните неща, а не върху отрицателните. Каквото мислиш - това ти се случва. Ако си втълпиш колко си нещастна,самотна и как няма да успееш - така ще е. Но ако мислиш по- положително, ще започнеш да получаваш. Вселената не различава добро от зло, тя ти праща това, за което си мислиш. Събуди се с усмивка, кажи си че деня ще ти е прекрасен,заговори се със съученици, опитай се да оправиш нещата със старите ти приятели, чети книги, чати във фейсбука с познати и т.н.