PDA

View Full Version : Качване на маса.Въпроси



Lewskarche
03-21-2013, 17:45
Искам да попитам има ли начин да кача килограми , като мускулна маса без хранителни добавки , щото нямам средства за тях в момента. Попринцип си тренирам и държа 60 килограма и съм 1.75-78 някъде. Просто искам да кача до 70-73-5 защото изглеждам доста клечав. Тренирам на лостове , бягане , лицеви , не искам да ходя на фитнес.

Моля без да се заяждате , не разбирам много от тези работи само от това как да си поддържам тялото да е здраво физически и да изглеждам добре :)

redbul2
03-21-2013, 18:04
Що не искащ фитнес,бе момче? Питаш има ли начин. Точно фитнеса е начина. Можеш да станеш 75-78 кг за 1-2 години. Освен ако си толкова слаб,че нямаш сила за 20-килограмовия лост на лежанката и ще те затисне. Обаче пак има вариант.

Бягане!? Ти от бягането ще свалиш още кг А лицевите опори са ала-бала. Никва полза от тях. И лостовете е същата работа. Малко повече сила може да получиш от тях,а краката ти ще си стоят клечки.

Muaythaifighter
03-21-2013, 18:07
ЛИЦЕВИ БЯГАНЕ ЛОСТОВЕ ХАХАХА , еми лек , ще си останеш неоформена мърша

тъй като предполагам си начинаещ правиш високо въглихидратна диета + стабилно зала , друг вариант нямаш , добавки не ти тряят още.

Lewskarche
03-21-2013, 18:28
В училище 40 килограма лежанка си я правя без проблем 3 серии по 10 , набирания 5х10 кофички 3х15 Тва е което мога , а за фитнес се иска време и пари , които в момента нямам защото съм абитюрент

redbul2
03-21-2013, 18:42
Време все ще се намери,а виж проблемът с парите може да бъде сериозна пречка.
Първо все някъде ще има зала за 2-2,50 лв. Второ две тренировки седмично са достатъчни. Тъй че стават към 16-20 лева на месец. Но ако има и други големи разходи, дори и тая сума може да бъде проблем. Вярно е.
3х10х40 кг е добре като за начало за човек с тегло 60 кг. Все пак не си от най-слабите по 50-55 кг. Имаш добри шансове за фитнеса. Ако не сега,можеш да го започнеш при първа удобна възможност.

DownloadVirus
03-21-2013, 18:42
В училище 40 килограма лежанка си я правя без проблем 3 серии по 10 , набирания 5х10 кофички 3х15 Тва е което мога , а за фитнес се иска време и пари , които в момента нямам защото съм абитюрент

Най-важното разбира се е ,че си абитЮрент :))
Майтапа на страна,ама като нямаш никакви финанси и време няма да постигнеш нищо и нямаш право да изискваш след като ти самия не даваш.Трябва ти хубава храна и целесъобразни тренировки. Бягането става 1 път седмично,ама бързи спринтове (на макс) , все едно да правиш крака,ама трябва как си трябва да бягаш и на серии. Ама без никакъв опит в тренировки и храна резултати няма да постигнеш,защото не знаеш как да тренираш и ядеш,а и нямаш време и пари.. В крайна сметка сам се подбиваш.

redbul2
03-21-2013, 19:01
В училище 40 килограма лежанка си я правя без проблем 3 серии по 10 , набирания 5х10 кофички 3х15
Мда. Имаш сила и си много подходящ за фитнеса. Както казах добри резултати стават и с 2 тренировки седмично. Ако има време и пари за тях.
В противен случай, първо трябва да си сметнеш по формулите в бибитайма необходимото дневно количество калории и протеин. И след това да приемаш това количество протеин и калории от храната. Ако месото е малко,тогава увеличи въглехидратите. Вземи си овесени ядки и хапвай. Ориза и хляба също имат много въглехидрати. Макарони,юфка и подобни-също.

mlakniwe
03-21-2013, 19:12
И аз искам да кача 175см съм 47кг :)

Mladenoff
03-21-2013, 19:29
да, уе и аз искам да кача, айде и аз да се включа :D 82 кг. съм 178 :(

firstdiesel
03-21-2013, 21:45
и аз искам да кача 77кг 175 ... искам да стана 177кг с 3% подкожни мазнини :D

маса се качва на маса и тежки железа .... тренировки до 5 повторения .... за новобранец максимум 3 пъти в седмицата

40 лег ??? аз с тях правя бицепсово сгъване 12-10-10-10 без читинг!

Lewskarche
03-22-2013, 05:57
Е аз без кой знае какви тренировки ги правя тези с лежанката. Иначе съм се решил , след като ме приемат студент да си почна фитнес и някакъв боен спорт , защото ме влече. Иначе въпроса ми беше за през лятото как мога да кача поне некви килца за да имам основа като тръгна на фитнеса .

Lewskarche
03-22-2013, 06:04
И друг въпрос. Може ли някой да ми даде някакъв съвет/форум/линк където да чета как може с някакви храни , които да са нормални за ежедневието да си поставя основа за понататъчни тренировки и други планове за хранителни режими

redbul2
03-22-2013, 08:06
Трябва да четеш редовно http://www.bb-team.org/ и форума му http://www.bb-team.org/forums
Това е най-добрият сайт за фитнес и от там ще научиш много полезни неща. Може да си направиш и регистрация.

През това време докато започнеш фитнес (когато има възможност) можеш да направиш няколко неща. Вземаш един шивашки метър. Измерваш подробно всички обиколки и записваш в тетрадка,а сетне периодично повтаряш манипулацията и следиш резултата. В това време правиш домашни тренировки за всички мускулни групи. Можеш да използваш вместо дъмбели и гири шишета от безлкохолно по 2-3 литра. Напълнени с вода или пясък.
С тях можеш да тренираш бицепса и трицепса,да клякаш с тежест и се повдигаш на пръсти върху дървено трупче за прасец. Можеш да правиш упражнението "пуловър" легнал върху здрава пейка. То разширява гръдния кош и така ще имаш по-голяма гръдна обиколка и трапецовидна форма. С тези "тежести" с шишета с вода или пясък можеш да правиш раменни преси за раменете,повдигане ная ръцете напред и встрани.
Можеш също да правиш набирания с тесен подхват за бицепса,кофички за гърди и трицепс,полукофички у дома на ръба на леглото за трицепса,набирания с широк хват за гръб или гребане с няква тежест от опора пак за гръб.

redbul2
03-22-2013, 08:13
В сайта който ти дадох има подробни таблици за състава на различните видове храни и тяхната калорийност. Има и формули по които да изчислиш колко калории на ден ти трябват. И колко грама протеин от храната. http://www.bb-team.org/hrani
http://www.bb-team.org/hranene/hranitelni-rezhimi

redbul2
03-22-2013, 08:34
И аз искам да кача 175см съм 47кг :)

То само с искане не става. Трябват и някакви усилия в тази насока. Здраво физическо натоварване си трябва. Иначе нищо не става от само себе си.

Lewskarche
03-23-2013, 16:51
Благодаря редбул , ако нещо имам въпроси направо ще ти пиша на лично :)

redbul2
03-23-2013, 17:46
ОК