PDA

View Full Version : Според вас коя магистратура е по-добра



EinGutesKind
03-21-2013, 18:57
„ПРИЛОЖНА ПСИХОЛОГИЯ"


ПРОФЕСИОНАЛНО НАПРАВЛЕНИЕ: Психология
ОБРАЗОВАТЕЛНО-КВАЛИФИКАЦИОННА СТЕПЕН: магистър
ПРОФЕСИОНАЛНА КВАЛИФИКАЦИЯ: психолог
ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ НА ОБУЧЕНИЕТО: 2 семестъра
ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ: редовна, държавна поръчка
УСЛОВИЯ ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ:
за държавна поръчка - диплома за завършена ОКС „бакалавър" в професионалното направление Психология
за неспециалисти - диплома за завършена ОКС „бакалавър" по професионалните направления Педагогика, Педагогика на обучението по..., Социални дейности, Икономика

ФОРМА НА ДИПЛОМИРАНЕ: писмен държавен изпит
ТАКСА: за неспециалисти - допълнително обучение с такса от 700 лв.


или


„КОНСУЛТАТИВНА ПСИХОЛОГИЯ"


ПРОФЕСИОНАЛНО НАПРАВЛЕНИЕ: Психология
ОБРАЗОВАТЕЛНО-КВАЛИФИКАЦИОННА СТЕПЕН: магистър
ПРОФЕСИОНАЛНА КВАЛИФИКАЦИЯ: психолог
ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ: редовна, държавна поръчка
ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ НА ОБУЧЕНИЕТО: 2 семестъра
УСЛОВИЯ ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ:
за държавна поръчка - диплома за завършена ОКС „бакалавър" в професионалното направление Психология
за неспециалисти - диплома за завършена ОКС „бакалавър" по професионалните направления Педагогика, Педагогика на обучението по..., Социални дейности, Икономика

ФОРМА НА ДИПЛОМИРАНЕ: писмен държавен изпит
ТАКСА: за неспециалисти - допълнително обучение с такса от 700 лв.


-----
и каква е разликата между двете?

Pikachu
03-21-2013, 21:57
Клинична психология!

LovEsIckk
03-21-2013, 22:13
Ами в Уикипедия има обяснено и за 2-те психологии. Честно казано не намирам голяма разлика каква психология ще запишеш.

NEWS
03-22-2013, 05:48
И двете са супер в гъза, щото в България работа за психолози няма! Ти пък чак и магистратура ли се излъга да запишеш? Тя бакалавърската степен не струва, та това... изгуби си времето само... после ще станеш магазинер/ка...

Pikachu
03-22-2013, 06:18
...в България работа за психолози няма!

Lol, откъде знаеш?

KumchoValcho
03-22-2013, 07:19
но все пак има хора, които работят по специалността си и са психолози.
много обременявате хората с негативните си убеждения. това, че вас ви е страх, че няма да си намерите работа не значи, че трябва да насъсквате и другите . Айде всички да станем програмисти, да сме спокойни, че ще си намерим работа. :lol:

NaOH
03-22-2013, 07:55
И с двете ще завършиш зад щанда, така че какво се чудиш?

granger
03-22-2013, 08:57
2рата.

EinGutesKind
03-22-2013, 09:44
Всъщност имам идея да си отворя частен кабинет.

Blab
03-22-2013, 09:51
Всъщност имам идея да си отворя частен кабинет.
тогава втората.
преди да прочета този ти коментар, щях да кажа първата, заради преподаването;

и все пак, много несериозно стои тази 1-годишна програма, за която би следвало да си постлал с бакалавър по психология. но пловдивският явно държи да бъде пародия на университет (дори повече от останалите)...

успех!

EinGutesKind
03-22-2013, 09:55
Има някво допълнително обучение, ама и аз не знам точно как стоят нещата още. Щом за кабинет трябва консултативна, значи нея ще избера най-вероятно <3

ShtrudeL
03-22-2013, 10:09
естЕ, че първата

иначе


И двете са супер в гъза, щото в България работа за психолози няма

Pikachu
03-22-2013, 10:14
Всъщност имам идея да си отворя частен кабинет.

Какво смяташ да правиш в тоя частен кабинет?

ledenakrasota
03-22-2013, 10:23
С психология може да се работят доста неща. По-важно е с какво мислиш да се занимаваш. В МВР изкарват добри пари, но е много натоварващо. :? Най-добре платената е тази, в която правиш прогнозите на пазара и като цяло е свързана с бизнеса (все й забравям името), но ти трябват поне два езика. Аз все още се чудя дали да я карам у нас или навън, но първо да завърша. :D

ParadOx
03-22-2013, 11:34
С каквото и да е висше образование може да работиш почти каквото си поискаш 8-) ... зависи какви връзки имаш
Аз познавам психоложка, завършила журналистика в СУ

EinGutesKind
03-22-2013, 12:07
С каквото и да е висше образование може да работиш почти каквото си поискаш 8-)

Еха :D

EinGutesKind
03-22-2013, 12:07
С психология може да се работят доста неща. По-важно е с какво мислиш да се занимаваш. В МВР изкарват добри пари, но е много натоварващо. :? Най-добре платената е тази, в която правиш прогнозите на пазара и като цяло е свързана с бизнеса (все й забравям името), но ти трябват поне два езика. Аз все още се чудя дали да я карам у нас или навън, но първо да завърша. :D

Ти как си с филологията? Щото от нашия курс останахме 5-6 човека :cool:

ledenakrasota
03-22-2013, 12:12
Ти как си с филологията? Щото от нашия курс останахме 5-6 човека :cool:

От нашия курс сме около сто човека. Останалите се изнесоха. По-леко ми е отколкото в училище. Само, ако не си свикнал да четеш томове, ще избягаш веднага, но е точно каквото исках. Освен това повечето ми интереси влизат без проблем в специалността. :)

LovEsIckk
03-22-2013, 12:14
Aбе намира се къде да работиш като психолог. Малко повече търсене трябва..
В моята рода има хора, които работят психолози в разни институции и са много добри в работата си.
А за частен кабинет, първо трябва да имаш наложено име и доста парички, та тогава.
Това е малко като адвокатската работа..За да ти се довери някой и да поиска помощ от теб, трябва вече да си се доказал и да имаш име в града.

psychopath
03-22-2013, 13:30
тогава втората.
преди да прочета този ти коментар, щях да кажа първата, заради преподаването;

и все пак, много несериозно стои тази 1-годишна програма, за която би следвало да си постлал с бакалавър по психология. но пловдивският явно държи да бъде пародия на университет (дори повече от останалите)...

успех!

Взе ми думите от устата.