PDA

View Full Version : Фитнес програма



andellie23
03-21-2013, 22:18
Имам нужда от малко помощ.Момиче съм на 18, ръст 165см, тегло 55кг. От 1 месец ходя на фитнес, но напоследък имам чувството, че не правя нищо. Ако може да ми погомогнете като ми дадете някакви примерни програми за това, което трябва да правя. Благодаря предварително :))

firstdiesel
03-21-2013, 22:49
знаеш ли какво е кръгова тренировка ?

andellie23
03-23-2013, 21:54
бегла представа.. обясни моля :)

firstdiesel
03-23-2013, 22:24
това е методика, при която правиш няколко упражнения, с определен борй повторения, непосредствоно едно след друго и почиваш след като изредиш всичките упражнения от кръга (2 минути, примерно) ... и после пак така

кръговете може да са общофизически (тренираш всички мускулни групи в един ден) или кръг за една мускулна група (това е за по-напреднали говеда)

примерен кръг може да е следния
клек (пълен)
вдигане от лег / лицеви опори с палци към гърдите
гребане с щанга / хоризонтален скрипец
рамена преса
български клек
вертикален скрипец / набирания
римска мъртва тяга
V - преса (корем)

тези упражнения по 8 повторения

в началото по 2 кръга, ако се чувстваш че ще направиш 3ти - действай

това е за "стягане", както му викате вие

Guilty
03-24-2013, 22:45
Ще следя темата,защото и аз съм със същия проблем.Въпреки,че е най-добре да се консултираш с инструктор,но в моята зала няма такъв,който да изготви индивидуална програма на всеки за жалост.
До скоро редувах горна и долна част.Като си промених малко трениворката на свое усмотрение.
Тази седмица,мисля да правя само кардио,докато не си намеря някоя програма.
Сори за спама и ,че не мога да помогна.

firstdiesel
03-25-2013, 19:26
индивидуалната програма е за напреднали бодибилдъри, които целят да надграждат мускулатурата си с определени пропорции

хора с натурална физика (лентяйска физика) се нуждаят от изграждане на мускулна маса навсякъде, по много

пп: жени или мъж няма значение .. целта е да се изгради мускулатура, която ще те пази от контузии и ще ти позволява да правиш нещата по-лесно (закачене на пердета, примерно :D)

HarabeishoOrGoHome
03-26-2013, 09:24
може да прочетеш много неща в този сайт:
http://muskuli.stamenov.net/

firstdiesel
03-26-2013, 20:01
може да прочетеш много неща в този сайт:
http://muskuli.stamenov.net/

пфф