PDA

View Full Version : Много съм депресирана! Не ми се живее повече!



shaunaa
03-22-2013, 13:33
Знам, че съм малка ( на 14 съм) да казвам тези думи, но живота ми е еднообразен - всеки ден ставам, ходя на училище, прибирам се уча. играя на комп., гледам телевизия и лягам да спа. В училище не става нищо интересно всеки ден едно и също, много ми е скучно, защото седя цял ден в стаята, а друга голяма част от класа излизат на вън при компанията им, а аз нямам при кой да изляза. Няма при кой да изляза, защото съм в ново училище и не познавам почти никой друг от моя клас, не мога да се запозная с други, защото съм много срамежлива. От както почна зимата някъде не съм в моята стая, която е някак си отделена от къщата и живея с родителите си в една къща с две стаи и по цял ден съм с тях. Постоянно се заяждат с мен за някакви дребни работи, постоянно се караме и е ужасно. Постоянно успяват да ми скапят настроението. Днес например се прибрах и баща ми ме накара да прибера чиниите от съдомиялната и аз почнах да ги прибирам и той седеше до мен да ме гледа как ги прибирам и ми правеше проблеми, че не били по големина подредени, постоянно ми натякват, че не съм помагала никак вкъщи, а ако искам да помогна на майка ми тя вика, че само съм й пречела, не ми поставят никакви задачи и после ми викат, че нищо не съм правела. Ами да не правя много работи, защото майка ми по цял ден е вкъщи и нищоооо не прави !!!!! Не знам защо но постоянно се сравнявам с най-добрата ми приятелка, която влезе в ново училище също и има много нови приятели, скоро имаше гадже, постоянно някой й публикува нещо на стената, а аз в новото училище нямам толкова близки приятели, никое момче не ме харесва. Мразя се за това, точно това постоянно ми скапва настроението като почна да се сравнявам с нея ;@@@@@@@@ Не знам каква е тая мания, но постоянно ако си направя някоя снимка и я кача във фейсбук и получавам по-малко лайкове от нея и почвам да се изнервям, и си махам снимката, защото смятам че съм грозна. От седмица някъде съм изпаднала в някаква ужасна депресия, днес цял ден ми се ревеше и си нямам никой, с който да споделя проблемите си. Постоянно ако се снимам си викам колко съм грозна сравнение с други момичета, винаги си намирам някакви кусури и се чувствам ужасно. И може би всичко е от този пуст фейсбук. ПИСНА МИ !!!!!! Понякога се чудя как да го изтрия и да се свърши всичко, но просто не мога да го направя ;@@@@ Никога не съм била такава винаги съм била толкова положителна намирах смисъл в живота си, а сега ..... Моля някой да ми помогне с нещо как да мина този период, защото не мога да продължавам повече така. Днес като се прибирах си мислих как се блъскаме с автобуса и всичко се свършва ;хххх

s40t4
03-22-2013, 13:36
Ти си на 14... живота е пред теб. Можеби промени начина си на живот и промени част от теб и така. ;)

shaunaa
03-22-2013, 13:45
Живота е пред мен, но не виждам никакъв смисъл в него

~The Smile~
03-22-2013, 13:48
Момиче, я се стягай! Виж се само- пред теб е цялото ти бъдеще. Ще си имаш гадже един ден. Не се мисли за грозна и не се отчайвай. Снимай се, качвай си снимки във фейсбук и да не те интересува кой какво говори за теб. Имай малко повечко самочувствие. :)
А родителите ти искат да помагаш в кухнята. Не се ядосвай, ако ти кажат да измиеш някоя чиния или да подредиш съдовете. И ...не се сравнявай с най-добрата си приятелка ! Изобщо с никого.

Makenzi97
03-22-2013, 13:56
Купи си мачете.

shaunaa
03-22-2013, 16:04
Купи си мачете.
с мачете много брутално ще стане самоубийството ми, предпочитам нещо по-нежно : )))

Makenzi97
03-22-2013, 16:13
.

girlwithblueeyes
03-22-2013, 16:19
Престани да се лигавиш и се стегни
Щяла да се самоубива всичик на 14 години дрънкате така и накрая нищо не правите
След 4-5 години ще се смееш на тези твой глупави настроения .

marin_9867
03-22-2013, 20:50
Предпочитам да не беше трол :/

jasmins
03-22-2013, 21:08
Защо ли ми е толкова познато?! Спокойно и това ще отшумее след няколко седмици и ще почнеш да се радваш на живота без причина, повярвай ми :)

domain
03-22-2013, 21:26
http://i.imgur.com/BUY7L.jpg

tonssy
03-23-2013, 12:38
Престани да се лигавиш и се стегни
Щяла да се самоубива всичик на 14 години дрънкате така и накрая нищо не правите
След 4-5 години ще се смееш на тези твой глупави настроения .

Точно.

Rebirthing
03-23-2013, 13:00
Боже, пуберски истории. Да знаеш колко по-лоши неща има в живота от това, че нямаш достатъчно харесвания във фб на някаква си снимка...Днешното поколение тотално не сте в ред...

SHPAIdURmeN
03-23-2013, 14:42
ЙО, Йо, Йо, Йо, my nigger :D

Споко е, ти сама си го каза, че си много срамежлива. Това трябва да поправиш. Затова започни да опознаваш класа си. Пък и какво ти пречи да излизаш с твоите приятелки, които учат в други училища, а ?

Your.Passion
03-23-2013, 14:58
Абе момиче я се стегни!
Само на 14 си и си депресирана защото нямаш достатъчно харесвания в фб?Имало е и периоди в които и аз си бях срамежлива.Но всичко се оправи.Просто намери нови приятели в у-ще,сближи се с тях.Намери си някого на когото да имаш доверие и да споделяш.
Най-голямата простотия която прочетох е ,че се нервираш заради това ,че си нямала харесвания в фейсбук (facepalm).
Горе главата!

shaunaa
03-23-2013, 16:28
Знам, че е пълна глупост да се нервирам за такива неща, аз също се мразя за това искам да не ми пука, но не знам защо съм такъв човек и винаги се влия от хората, обмислям си всяко движение преди да направя и всяка дума преди да кажа и после все се ядосвам, че съм направила нещо неправилно, изложила съм се и т.н. Ужасно е всичко това, как да направя така, че да спре да ми пука ? Как да спра да мисля за всичко и да не се влияя толкова от хората ?!?!?!?

marilyn
03-23-2013, 18:27
Спокойно, хормона те тресе, ама ще ти мине.
Относно родителите... няма деца, които не се дразнят на родителите си и обратното. Нормално е, всеки е минал през това.

Ти сама каза, че си срамежлива, това е, което трябва да оправиш. За да се приобщиш в нов клас трябва и ти да положиш усилие. Предполагам, че като си на 14 си 8 клас и така да се каже целият клас е нов, така е по-лесно, защото се опознавате всички. Не можеш да чакаш само да те заговарят и да те търсят. Сама трябва да се научиш да комуникираш и да си създаваш контакти.

А това с фейсбука е голяма простотия. Огромна. Да сравняваш колко лайк-а имат хората и колко имаш ти...
Излез малко от тоя фейсбук, ходи си с приятелите, излизай, пък и ти ще си намериш гадже, спокойно.

titkos
03-23-2013, 19:03
Депресираш се, защото ти липсват контактите с връстниците и се застояваш повече вкъщи. Съвсем човешко. Срамежлива си, но искаш да се сдружиш с някой от новото училище. Ами, огледай във фейсбук кой-какво публикува на стената си (песен например) и ако имате общи интереси, пиши му на този човек лично (прати му друга песен на същия изпълнител). Или пък започни с питане относно домашни и после постепенно смени темата "Абе, видях, че си ходила еди-къде-си, много хубаво място изглежда, айде да ме заведеш някой път" :Д

pifiella
03-23-2013, 19:11
Абе мърло, няма ли кой да ти обърше два шамара?!
Имаш къща;съдомиялна,която мие чинии,в които вероятно е имало храна, тоест не знаеш какво е да заспиш гладна; имаш дрехи и обувки; имаш компютър и интернет,предполагам и телефон,след като по цял ден се снимаш за фейса, а и мрънкаш?
Ако си ми дете ще сънуваш как подреждаш чинии,докато всъщност ги ближеш до блясък!

shaunaa
03-23-2013, 19:22
Абе мърло, няма ли кой да ти обърше два шамара?!
Имаш къща;съдомиялна,която мие чинии,в които вероятно е имало храна, тоест не знаеш какво е да заспиш гладна; имаш дрехи и обувки; имаш компютър и интернет,предполагам и телефон,след като по цял ден се снимаш за фейса, а и мрънкаш?
Ако си ми дете ще сънуваш как подреждаш чинии,докато всъщност ги ближеш до блясък!
Защо трябва да ме обиждаш ? Изпаднала съм в тежък момент и пиша във форума, за да получа съвет ;) И какво като имам тези неща нямам право да се ядосвам ли какво ? Да може да се депресирам за много повърхностни работи, нo просто съм такава, за което изобщо не се харесвам ;((

pifiella
03-23-2013, 19:24
А не осъзнаваш ли,че има деца в много по-тежко положение от твоето,които не се оплакват по форуми,които не знаят,какво е депресия,а искат само да оцелеят?

shaunaa
03-23-2013, 20:52
osyznawam go

autumn_eyes
03-23-2013, 21:01
Ми намери си занимания вместо по цял ден да киснеш вкъщи. Ходи на някакъв клуб, върши доброволна дейност към някоя организация, намери си хоби...

VampireLover3
03-23-2013, 21:15
Не съм чела цялата тема, но един съвет от мен- Изтрий си фейсбука, аз от 3 седмици съм го премахнала, не влизам, не се занимавам с глупости, не кисна там цял ден. Личното ми мнение е, че този сайт адски много промива мозъците на всички нас, какво значение има, че Петка има 100 харесвания на разголената си снимка, а Иванка има едва 2. Ами един ден като отидеш на работа ще си показваш фейсбука или уменията?
Не се депресирай излишно, започни да говориш с другите, включвай се в техните разговори, не очаквай някой да дойде и да ти каже "искаш ли да говориш с нас". Бъди по-нахална, не се сравнявай с никой, гледай себе си и ще успееш, но първо трябва да повярваш в себе си, това означава да премахнеш всяка една мисъл подобна на "грозна съм". До преди няколко седмици аз също мислех така, постоянно си казвах, грозна съм, за нищо не ставам, вглъбявах се в проблемите си (а повярвай ми те са по-сериозни от твоите) и се депресирах.Вече всеки ден си повтарям "Аз съм хубава", представям си се в бъдещето, като един преуспял човек, постигнал всичко сам и с много труд и оо .. това ми харесва.
Сигурно ти изглежда глупаво, на мен също в началото, но нищо не ти пречи да пробваш. Щом аз успях, дето съм сигурно най-песимистичния човек, убедена съм, че и ти ще можеш.

Това "не виждам смисъл в живота" е наистина глупаво изказване, всички ние сме преминали през този етап от пубертета и колкото повече порастваш, толкова повече проблеми ще имаш, ако сега започнеш да се предаваш по този начин, какво ще правиш след 4-5 години?
А и наистина има хора в много по-лошо положение, хора които никога не са общували с други, нямат дом, нямат дрехи, нищо от това което имаш ти или аз. Радвай се и цени всяко едно нещо, хубаво е когато имаме, но все по-малко хора ценят нещата около себе си и едва когато ги загубят осъзнават какво са притежавали. И не искам да звучи банално, но нещата седят точно по този начин.
Един ден не дай Боже останеш сама, ще си казваш "ох къде са родителите ми за да ми казват "защо не редиш чиниите по еди си какъв начин" " тогава ще разбереш, че в тези моменти ти си била щастлива, просто не си гледала от правилната страна на живота.
И повече усмивки! :)

Lewskarche
03-23-2013, 21:30
ако си направя някоя снимка и я кача във фейсбук и получавам по-малко лайкове от нея и почвам да се изнервям, и си махам снимката, защото смятам че съм грозна

ХАХАХАХАХАХАХХАХАхаха ебати жалката история ..... боже господи такива като теб наистина са за бесилото !

kyka1
03-24-2013, 17:23
Депресирана си защото не получаваш толкова лайкове на снимките колкото приятелката ти !? Мале по - голяма глупост не бях чел скоро :D

footballitsmylife
03-25-2013, 16:22
и аз съм така и съм на 20 , но причината не е че не са харесали снимката ми в фейсбук, даже нямам такава простотия .. като пораснеш малко щи дойдат други неща на главата най-вероятно

EffinSick
04-07-2013, 23:56
Може ли да знам коя зодия си?
Тъп въпрос, но все пак..

PainInTheAss
04-08-2013, 17:49
Знам, че съм малка ( на 14 съм) да казвам тези думи, но живота ми е еднообразен - всеки ден ставам, ходя на училище, прибирам се уча. играя на комп., гледам телевизия и лягам да спа. В училище не става нищо интересно всеки ден едно и също, много ми е скучно, защото седя цял ден в стаята, а друга голяма част от класа излизат на вън при компанията им, а аз нямам при кой да изляза. Няма при кой да изляза, защото съм в ново училище и не познавам почти никой друг от моя клас, не мога да се запозная с други, защото съм много срамежлива. От както почна зимата някъде не съм в моята стая, която е някак си отделена от къщата и живея с родителите си в една къща с две стаи и по цял ден съм с тях. Постоянно се заяждат с мен за някакви дребни работи, постоянно се караме и е ужасно. Постоянно успяват да ми скапят настроението. Днес например се прибрах и баща ми ме накара да прибера чиниите от съдомиялната и аз почнах да ги прибирам и той седеше до мен да ме гледа как ги прибирам и ми правеше проблеми, че не били по големина подредени, постоянно ми натякват, че не съм помагала никак вкъщи, а ако искам да помогна на майка ми тя вика, че само съм й пречела, не ми поставят никакви задачи и после ми викат, че нищо не съм правела. Ами да не правя много работи, защото майка ми по цял ден е вкъщи и нищоооо не прави !!!!! Не знам защо но постоянно се сравнявам с най-добрата ми приятелка, която влезе в ново училище също и има много нови приятели, скоро имаше гадже, постоянно някой й публикува нещо на стената, а аз в новото училище нямам толкова близки приятели, никое момче не ме харесва. Мразя се за това, точно това постоянно ми скапва настроението като почна да се сравнявам с нея ;@@@@@@@@ Не знам каква е тая мания, но постоянно ако си направя някоя снимка и я кача във фейсбук и получавам по-малко лайкове от нея и почвам да се изнервям, и си махам снимката, защото смятам че съм грозна. От седмица някъде съм изпаднала в някаква ужасна депресия, днес цял ден ми се ревеше и си нямам никой, с който да споделя проблемите си. Постоянно ако се снимам си викам колко съм грозна сравнение с други момичета, винаги си намирам някакви кусури и се чувствам ужасно. И може би всичко е от този пуст фейсбук. ПИСНА МИ !!!!!! Понякога се чудя как да го изтрия и да се свърши всичко, но просто не мога да го направя ;@@@@ Никога не съм била такава винаги съм била толкова положителна намирах смисъл в живота си, а сега ..... Моля някой да ми помогне с нещо как да мина този период, защото не мога да продължавам повече така. Днес като се прибирах си мислих как се блъскаме с автобуса и всичко се свършва ;хххх

Ти кво очакваше? На 14 да имаш 9 милиярда в спестовната на тати и да те влачи където ти скимне ли ? Или свиквай или си тегли ножа, че аман от такива като тебе !

DieselBlood
04-08-2013, 23:03
Ок, я ми обясни нещо. Ако се самоубиеш, това как ще промени живота ти? Спри да хленчиш и да се държиш като дете. Намери си някакво занимание. Заеби хейтърите и разните палячовци във фейсбука, както и извън него. Започни да тренираш нещо или пък седни и прочети някоя книга. Заклевам се, книгите не ядат хора.

thefamous
04-09-2013, 09:15
Ще мине този период. Не си опитала още нищо от живота за да искаш да си ходиш

New_Teen_Mashine
04-26-2013, 21:30
ПО-добре вземи спри да мислиш за това дали има смисъл, или няма. Депресията води до нещастие, а ти реално няма за какво да си нещастна в случая

Vevil
04-28-2013, 10:39
Мислиш, че не си хубава?
Ако не харесваш косата си, подстрижи я, боядисай я.
Експериментирай с грим, с дрехи.
Намери си ново занимание. Зариби се по някой филм или банда/изпълнител. прочети още книги. Намери си някой с общи интереси.

Hidayet
05-05-2013, 22:41
От това, което си написала забелязвам, че търсиш проблема във всички останали освен в теб. Осъзнай се.. на 14 си. Ясно е, че много малко хора на тази възраст мислят по-зряло и ти 100 % не си от тях. Помисли си по-хубав живот ли имат децата в сиропиталищата, на улицата, с увреждания?! Стегни се. Не може всички момчета да те харесват, не може всички да са ти приятели и да те приемат като много яка и забавна, а и ако постоянно се оплакваш и се държиш толкова отчаяно нормално е да странят от теб. А и какво толкова се сравняваш с приятелката си - то хората за това сме създадени различни. По-добре промени някои неща. Относно до проблемите с родителите ти гарантирам ти, че понякога те се заяждат за глупости, но често проблемът е и в теб. Ако това толкова ти пречи ще издържиш 3-4 години, докато направиш 18.

Djenka
05-11-2013, 14:06
Я стига глупости! Ти си едва на 14.
И аз преминах през такъв период, през който осъзнах съществуването си и това, че един ден ще умра, страхувах се, стоях затворена и вкъщи, не говорех с никого за проблемите си. Но след време ми писна да живея в страх от бъдещето, поговорих с мама, която ми даде най-ценните съвети, който някой ми е давал, поговорих с приятелите си, всеки ми даде негов тип съвет от сорта на "Кво те е*е, нали всички ще умрат", "Нали затова живота има край, за да го ценим още повече".

Та мисълта ми е, излез навън, дори да няма с кого. Намери си някакво хоби. Пей, пиши, танцувай, рисувай, снимай, чети, прави задни салта... Само и само да си запълваш времето.

Живота е кратък! Няма смисъл да го пропиляваш с кофти мисли и да си мислиш начини да се самоубиеш. Това е най-ценното нещо, което имаме, замисли се... Каква ще е ползата, ако се самоубиеш? След 4 години завършваш, като ти е писнало толкова от вашите, хващаш си багажа и се изнасяш. Оттам нататък ще си намериш работа, апартамент, няма да останеш на улицата.

И каква е тази простотия да се сравняваш с най-добрата си приятелка?! Защо искаш да си като другите, да имаш 4567 харесвания на снимките? Не е ли по-хубаво да си оригинален, да си имаш отличителни белези, вместо хората да те знаят като "момичето с многото лайкове" и да не те познават наистина, да знаят само това, което си във Фейсбук?

Стегни се. Целия ти живот е пред теб. Няма смисъл да го пропиляваш с такива идиотски мисли, докато можеш в момента да си някъде навън и да се забавляваш така, все едно ти е последния ден на тая земя. :)

proki
05-11-2013, 22:05
Мацка, виж сега.. аз съм на твоята възраст (14).. изпадал съм в такива моменти, но просто... прибираш се, сядаш да учиш и вместо да седнеш на компютъра, вземи си телефона, обади се на някой стар твой познат/приятел и излезте да се видите за 2-3 часа.. ще видиш, че моментите с този човек ше ти липсват и вие ще продължите да излизате... ще си направите компанийка като викате още и още и още хора..! :) Плюс т'ва и аз като се гледам на снимките които си направя си мисля, че изглеждам МЕГА ОТЧАЙВАЩО ГРОЗЕН, но доста момичета ми казват, че съм сладур.. имал съм връзка 7 месеца и съм се заигравал с едно от най-красивите момичета в града (98 набор).. Живота е пред теб.. той е игра, играй я! :)

shaunaa
05-11-2013, 22:53
Периода ми на депресия мина, благоддаря ви