PDA

View Full Version : На колко години е нормално



LovEsIckk
03-22-2013, 22:56
Да си водиш гаджето у дома, да спиш с него вкъщи, да го запознаваш с родителите си и да вечеря у вас?
Питам ви, аз го минах тоя период отдавна на една определена възраст, просто в момента се сблъсквам с друго същество, което го прави и ми е интересно вие за коя възраст смятате, че е нормално.
Без отговори "когато му дойде времето", моля ви.

TrollFaace
03-22-2013, 22:57
когато му дойде времето

EinGutesKind
03-22-2013, 22:59
Никога. Голям срам е да цъфнеш пред вашите и индиректно да заявиш "тва ми е гаджето, с което се праскаме" :lol:

SpiritInBlack
03-22-2013, 23:02
ходете да се чукате у тях

FuCKkK13
03-22-2013, 23:04
ъм... такова нещо като на колко години няма... ти можеш и на 15 да си и да имаш едногодишна връзка и естествено да им се наложи да се познават,може да си на 25 и да имаш едномесечна и да решиш,че не е време да ги запознаеш или да прецениш,че може би няма да си още дълго с тоя човек и няма смисъл .. а запознанства от типа на '' това ми е гаджето,ще спи у нас,чао'' са ми противни... по принцип става без да го планираш .. за спането -зависи мноооого от родителите ама много

LovEsIckk
03-22-2013, 23:37
Aбе хора, и аз съм водила момче у дома ама вече си бях съзряла психически и бях съобразителна.
Щото сестра ми сега си води гаджето у дома, а аз не знам защо го смятам за ненормално. Първо, че е доста по-малка от възрастта в която аз доведох момче у дома, второ, че е доста по..как да го кажа..вятър я вее на бял кон. Изобщо не мисли..изобщо.
Дразня се на родителите си. Вярно, никога не са ми забранявали нищо, но са ми правили забележки и винаги съм си взимала бележка и винаги съм се съобразявала, и винаги съм мислела. А тая шматка грам не мисли ама граааааааам.. Но пък на нея нищо не и се казва от тяхна страна.Много ме дразни колко е глупава, неусетена и несъобразителна. Ся.. харесвам приятеля и, свястно момче ама..тя прекалява.Не може някой да е 24/7 у вас, а ти да си още пъпчив пубер, който не знае елементарни работи.

FuCKkK13
03-22-2013, 23:52
^ вашите са минали вече през тоя път и 2рия път не се напрягат много.. винаги е така с 2рите деца... а и не си мисли че си била кой знае колко по различна.. сега може така да ти изглежда,но и ти си била същата ( може би малко по строго са се отнасяли с теб и за това си мислиш,че си била много различна) ( говорим за времето си, защото няма как да правиш сравнение от преди и сега )

NomNomNom
03-23-2013, 00:03
Зависи от родителите, гаджето.
Ако всички изброени са цивилизовани и адекватни хора - не би трябвало да е проблем на каквато и да е било възраст.
Не казвам, че на 13 трябва да се заключат и да издават звуци като зебра, разкъсана от някаква голяма котка.

psychopath
03-23-2013, 02:11
Абе водил съм, официално съм представял само една, като цяло много не обичам.
За сметка на това родителите на момичетата ме ОБОЖАВАТ! :Д

Pikachu
03-23-2013, 07:00
Напълно възможно и доста вероятно е ситуацията да е точно такава, каквато я описваш.
На по-малките деца не им се карат толкова, защото нямат толкова високи очаквания към тях.
Ама и това не е много яко. От личен опит мога да кажа.

Пък сестра ти на колко години е и колко точно викаш, че е тъпа?

KumchoValcho
03-23-2013, 08:18
Aбе хора, и аз съм водила момче у дома ама вече си бях съзряла психически и бях съобразителна.
Щото сестра ми сега си води гаджето у дома, а аз не знам защо го смятам за ненормално. Първо, че е доста по-малка от възрастта в която аз доведох момче у дома, второ, че е доста по..как да го кажа..вятър я вее на бял кон. Изобщо не мисли..изобщо.

това и отговора на въпроса ми - зависи от това кога въпросното момиче е съзряло психически. Някои и на 20 са тъпи путки, някои на 16 са готови за това, според мен. много е индивидуално. 8-)

Eos
03-23-2013, 09:07
Жорето ме изкефи :В

kalpazanka
03-23-2013, 09:12
Ми, 18 като че ли е златната възраст. :)

И винаги вторите деца са по-разпасани.

yakuza_
03-23-2013, 09:38
Ми, 18 като че ли е златната възраст. :)

И винаги вторите деца са по-разпасани.

в грешка си, аз съм 2-ро дете и съм доста по - добре от брат ми

Eos
03-23-2013, 09:41
аз имам 2годишна връзка и се запознах с родителите му на третия месец :з
нашите са по-консервативни и имахме малко разногласия..но всичко си е индивидуално (подкрепа за Жори)

FuCKkK13
03-23-2013, 09:49
в грешка си, аз съм 2-ро дете и съм доста по - добре от брат ми

рядкост.... мои познати/приятели/съученици дето имат по големи братя/сестри си личи от километри,че наистина е така... смисъл родителите са минали през тоя път и не са толкова строги,а другото вече си зависи от даден човек,но рядко някой на 13 ще има акъла да се държи добре след като някой не го подбутва към това начинание я с каране,я с наказване

давам пример - 2рите ми братовчедки... едната е 5 години по голяма от нас,другата е колкото мен ... по голямата е на 17 ( ще прави 18 ) и иска да ходи на дискотека,не я пускат,прибира се и изяжда шамар,тая дето е колкото мене от 15 ( пак навършени де) годишна ходи на дискотека и я пускат,нищо не и казват за алкохол примерно .. а кажи от коя ще стане по човек

SpiritInBlack
03-23-2013, 09:55
Stop being jealous , bitch

Naive
03-23-2013, 10:18
давам пример - 2рите ми братовчедки... едната е 5 години по голяма от нас,другата е колкото мен ... по голямата е на 17 ( ще прави 18 ) и иска да ходи на дискотека,не я пускат,прибира се и изяжда шамар,тая дето е колкото мене от 15 ( пак навършени де) годишна ходи на дискотека и я пускат,нищо не и казват за алкохол примерно .. а кажи от коя ще стане по човек
ДДа ти кажа, и двете крайности не са много добър подход.

FuCKkK13
03-23-2013, 11:06
ДДа ти кажа, и двете крайности не са много добър подход.

абе да ти кажа 8-) не е точно така 8-) т.е. съгласна съм ама до някъде .... смисъл по голямата ми братовчедка им направи на пук ( ама то така де,да се усетят малко дали тогава или след 3 месеца все щеше да си иде на дискотека ) и не ги предупреди и късно се прибра и може би за това.. докато тая която е колкото мене си им казва и те щото са минали през това ( давате ли - не,ам да ама аз отивам) и не я спират ...

ShtrudeL
03-23-2013, 11:18
Като изключим спането, всичкото, което изброи, го правех след 16.

Иначе мисля, че не е кой знае колко ненормално, стига въпросната двойка да не се мляска/натиска пред родителите, а по-скоро да си се държат като приятелчета, които ще учат/играят заедно. ^^

Ако аз имам детенце, дори на 14 да ми доведе гадженце вкъщи, ще се радвам и ще съм мила и ще ми е готино да ги опозная като двойка (без да нахалствам и да съм като досадна майка ^^).
При всички случаи, ще си науча детенцето да ми споделя всичко и да съм му приятелче. ^

DoubleDMG
03-23-2013, 11:39
Щруделче ми дай да ти надуем коремчето от сега :P

PainMonopoly
03-23-2013, 16:47
Ся.. харесвам приятеля и, свястно момче ама..тя прекалява.Това е и отговорът на въпроса ти. Ако е свестен, какъв е проблема да висят у вас? А от гледна точка на родителите ти по-добре ли е да не знаят за него, а те да висят някъде другаде и вашите да се филмират какво се случва с нея, след като всъщност няма причина да се филмират? Като го познават и знаят, че е свестен, е по-добре и за тях, а като са у вас означава, че имате представа какво правят и че не висят в някаква наркокомуна по цели дни.

ilovedeath
03-23-2013, 16:53
ъм... такова нещо като на колко години няма... ти можеш и на 15 да си и да имаш едногодишна връзка и естествено да им се наложи да се познават,може да си на 25 и да имаш едномесечна и да решиш,че не е време да ги запознаеш или да прецениш,че може би няма да си още дълго с тоя човек и няма смисъл .. а запознанства от типа на '' това ми е гаджето,ще спи у нас,чао'' са ми противни... по принцип става без да го планираш .. за спането -зависи мноооого от родителите ама много
.

KumchoValcho
03-23-2013, 17:42
в грешка си, аз съм 2-ро дете и съм доста по - добре от брат ми
++++++++++++++++++++++++

nqmaznacheniee
03-23-2013, 17:52
И винаги вторите деца са по-разпасани.


уууу протестирам :D 8-)

machoka
03-23-2013, 18:48
Всяко следващо поколение 'съзрява' по от рано .. или по-точно нещата започват да се случват по-рано. Много информация, много са самонадеяни и т.н. Не е въпросът до първо или второ дете.

DarkTemplar
03-24-2013, 00:19
Абе водил съм, официално съм представял само една, като цяло много не обичам.
За сметка на това родителите на момичетата ме ОБОЖАВАТ! :Д
Мда, и мен доста ме харесват. 8-)


И винаги вторите деца са по-разпасани.
ФАКТ. Вината е на родителите, защото ги щадят и им угаждат повече.


Всяко следващо поколение 'съзрява' по от рано .. или по-точно нещата започват да се случват по-рано. Много информация, много са самонадеяни и т.н. Не е въпросът до първо или второ дете.
Така е, но точно въпросната самонадеяност е проблема. Мислят си, че са готови/узрели за неща, за които всъщност не са, правят мазалото, а после друг трябва да вади кестените от огъня. Нека грешат, нормално е, но да си поемат отговорността.

machoka
03-24-2013, 08:36
И преди беше така, младите винаги грешат и това е хубаво, за да могат да се поучават. Сега обаче тва е изродено и става на много по-невинна възраст, в много по-големи размери. Но е нещо 'нормално'.

В крайна сметка семейната среда, но и приятелската такава са определящи.

DarkTemplar
03-24-2013, 09:27
Точно това имах предвид, че се е изродило. Прави ми впечатление и друго - масово младите са много по-несамостоятелни, отколкото бяха/са били преди. Парадоксът "не можем да се справяме сами, но искаме да грабим с пълни шепи от (удоволствията на) живота" е почти масово явление. Не ги съдя, всички сме правили и ще правим глупости, а всяко поколение си мисли, че е по-отговорно, перспективно и праведно от предишното. Все пак се надявам физическата им акселерация да бъде придружена и от умствена такава.