PDA

View Full Version : Трябва ми помощ от всички преживели края на първата си любов!!!



Life1
03-22-2013, 23:21
И така най-накрая скъсахме с първото момиче което съм обичал...на 19 години съм и преди малко приключих тази 6 месечна връзка.Звучи малко ама тия 6 месеца наистина ми се отразиха.И сега давайте съвети...времето сигурно лекува ама колко време. Искам мнения на хора-как да я преодолея,дали ще я забравя напълно в което се съмнявам,ще има ли изобщо друга,все пак след толкова много момичета и толкова много години най накрая на 19 я срещнах нея...Говорете хора колкото да се разсейвам :)

feikk
03-22-2013, 23:26
Спокоо.. може да ти е много гадно, но всичко минава ! Аз като скъсах с първото ми сериозно гадже го оплаквах 5 месеца, после почнах да излизам с други момчета докато не срещнах сегашния ми приятел. Малко повече сила и различни занимания и си ти.

Rebirthing
03-23-2013, 00:00
Първо - вероятно ще имаш връзки много по-дълги от тази.
Второ - едва ли ще я забравиш, първата любов рядко се забравя, но това не значи, че никога няма да обичаш повече.

Не бъде песимист и успех...

error92
03-23-2013, 03:39
Излизай по-често, разсейвай се с разни неща, опитай се да мислиш за нещо по-съществено и преоткрий нещата, за който може би си струва да живееш :)

Josefinne
03-23-2013, 05:06
Много зависи каква е била причината да скъсате. Понякога си мисля, че една връзка с дефинира от края й и трудно може да се каже дали е била добра или лоша преди това ( човек е твърде пристрастен и не може да прецени обективно ). Вярно е, че човек не забравя първата си връзка, всъщност всяка една връзка се запомня по някакъв начин , отразява ти си и си вадиш някакъв урок от нея, който да ти послужи в следващата. Струва ми се обаче, че човек във времето преминава и през преживявания и връзки с по-голямо значение от първата. През първата добиваш най-базовия опит, но с течение на времето може да не я оцениш като толкова изпъкваща, важна и формираща характера ти.
Естествено след всяка връзка човек остава разочарован - нещата са приключили. В този момент човек трябва да е наясно с причините, които са довели да раздялата и да си ги припомня в моментите на носталгия. Защото те са измамни и често водят до грешни избори. След това човек трябва да си помисли какво е било ценното в една връзка - какво е научил, какво е било хубаво и кое е било грешно. Не трябва да съжаляваш, че любовта ти се е случила, а да направиш всичко възможно да се поучиш от нея и да отвориш сърцето си отново, когато си готов.
Може би най-лошото нещо след края на една връзка е самотата. Защото до преди това си имал човек много близък до теб, не само физически, но и емоционално, пред който си се откривал повече, отколкото пред останалите хора. А след края на връзката, когато най-много имаш нужда от такъв тип подкрепа и топлина, трябва да затвориш всичко в себе си. Но това е процес, който трябва да се изстрада, за да се мине напред. Все едно човек спортува - страдаш периодично и в някакъв период от време, но накрая излизаш по-добър и резултатите не закъсняват. Просто трябва да си откровен със себе си. Да, разсейването и излизанията помагат, намирането на нов хоби, добрите приятели, с които да споделяш, спортът...Но най-добре прави това, което ти се прави, което ти идва отвътре, дори и на моменти то да е да стоиш вкъщи на тъмно и да си поплачеш или да погледаш ваши стари снимки. Времето лекува всичко, но не можеш да го изпревариш. То си е лекарство с точно определен период на действие.

Magnolia13
03-23-2013, 05:21
Ще я забравиш, времето лекува всичко. Не мога да ти кажа колко точно ще трябва да чакаш, при всеки човек е различно :) Излизай по-често и отдели време на себе си и приятелите. Не знам защо сте се разделили, но явно на някой му е липсвало нещо. Ще намериш момиче ,което да ти дава повече от нея, да те прави по-щастлив и ще се обичате-само не бързай. Успех!

lamia
03-23-2013, 18:53
Ами аз още не съм го преживяла... Скъсахме преди 9 месеца... Правя всичко-чета книги, разхождам се, излизам, слушам музика, споделям с приятелки: но...Уви, още ми е гадно и го обичам. Хората казват-времето лекува... Явно при всеки човек е различно. Има много фактори-чувствителност, психика, зависи колко силни са чувствата и така...

mrankoniiii
03-23-2013, 19:03
Първата любов ако е била истинска винаги си остава трепет ! Започни да излизаш запознавай се с нови хора с нови момчета

mirki4a
03-23-2013, 20:11
Ако това,което сте имали е било истинско - никога няма да я забравиш.Дори когато са минали години, всеки път щом я видиш пред очите ти ще минават като на лента всички ваши моменти,аромати,допири...

WohooMAD
03-23-2013, 20:29
Не се притеснявай брат, в същото положение съм като теб.. Излизай забавлявай се, ще срещнеш друга 100%... Гледай право напред, без да се връщаш назад :)

xoxi
03-23-2013, 21:03
Аз първата любов я забравих, когато срещнах втората и засега последна. Дойде си времето просто, когато срещнах човек, който ме накара да забравя за всички бивши, разочарования, отминали моменти и т.н. и да се отдам напълно на сегашния момент с него. Времето между приключването на едната връзка и започването на другата беше като в сълзлив тийн филм от Холивуд, но всичко се забравя и след време дори започва да се гледа с чувство за хумор на цялата тази ситуация.

Tsukuda_Hiroshi
03-24-2013, 17:29
"Когато загубите нещо, не губете и урока" - Далай Лама
Никой не е казал, че трябва да я забравиш. Спомняй си за нея. КЪде сте ходили, какво сте правили, какво сте преживяли. Просто се научи да живееш без нея. Свикни с мисЪлта, че вече този човек го няма в живота ти. Остани си с добрите спомени, поучи се от лошите и продЪлжавай напред. След всяка врЪзка ще ставаш по-силен. Ще си научил по нещо. С едната ще е как да се дЪржиш с момичетата, с другата, какви подарЪци да правиш, с третата ще е кога да замЪлчиш и кога да говориш... И така, докато не станеш перфектния за дадено момиче, което ще иска точно човека, в който си се превЪрнал. Независимо какЪв човек ще си... дано само и тя да е перфектната за теб, защото тогава ще си си срещнал половинката. Пожелавам ти го ;)
Само помни - това сега не е краят на света! Живота продЪлжава!