PDA

View Full Version : Момиче с момиче...



someone-like-you
03-23-2013, 07:12
Здравейте,предварително ще ви помоля да не ме нападате,уважавам мнението и желанията на хората,немислещи като мен с очакване на същото.

Имам нужда да видя странични мнения по въпроса,който ме мъчи.Ситуацията е следната.По един или друг начин съм обвързана с момиче от няколко месеца.Досега не ми се е случвало да пожелая да имам дотолкова близки отношения с жена.Не отричам женската красота,но като цяло жените наистина не ме привличат.С това момиче обаче е различно.Тя ме кара да я желая,опитвах се да остоя на това привличане,но не успях,пожелах я и я получих,доста неочаквано ,понеже тя също не си пада по жени.В момента мога да кажа,че тя е първото същество,което чувствам и обичам по такъв силен начин и въобще не преувеличавам с думите си.Проблема е, че моите родители разбраха за това и реагираха по-зле от колкото очаквах-пълна забрана за визуален контакт с нея.Оттук нататък следва тайно виждане за малко време и това наистина е доста трудно.
Ще се радвам да видя вашите мнения,както и ще отговоря,ако има нещо неизяснено.

NomNomNom
03-23-2013, 07:16
На колко си години, близо ли си 18, защото ако си - няма да продължи контрола чак толкова дълго време.

someone-like-you
03-23-2013, 07:19
Да,пълнолетна съм вече отскоро :)

Ivaaaaa
03-23-2013, 08:51
Каквото и да казват и да правят родителите ти не могат да ти забранят, а си и пълнолетна. Изясни си добре чувствата и прави това, което ти говори сърцето. Щом обичаш толкова много това момиче не смятам, че е правилно да спираш връзката си с нея. Успех :)

Magnolia13
03-23-2013, 08:58
Открила си истинско щастие, истинска любов... вашите рано или късно ще се примирят. Бъди щастлива и се радвай на това, което имаш. Нито си първото момиче, влюбено в момиче, нито последното... по-добре ли ще е насила да си хванеш някой глупак, който да не обичаш и само да те наранява :)

someone-like-you
03-23-2013, 09:17
по-добре ли ще е насила да си хванеш някой глупак, който да не обичаш и само да те наранява :)

Абсолютно си права за това.
Но като цяло надежда нашите да приемат случващото се -няма. По техните думи докато не завърша средно,не се устроя да живея сама,да уча ,работя и т.н такава връзка не мога да си позволя да имам,не и докато съм по техния покрив на техни разноски,което изключително много ме засегна.Не желая да бъда в конфликт с тях,но и нито аз,нито те можем да заповядваме на чувствата ми.

Ivaaaaa
03-23-2013, 09:20
^вашите разсъждават много тъпо
ноо като се замисля нашите сигурно биха постъпили по същия начин
много кофти дамм
затова е хубаво човек да е самостоятелен

Magnolia13
03-23-2013, 10:12
Тогава им играй по свирката на вашите. "Докато си под нашия покрив на наши разноски ще ни спазваш заповедите." Все едно не е дом- а хотел, не са родители, а хазяйни, обаче нека- мълчи си и се виждай тайно с приятелката ти :) А след време нещата ще се оправят, ще си намериш работа и ако си решила да учиш, може да е задочно :)

someone-like-you
03-23-2013, 10:58
Докато се стигне до учене или работа има време,до тогава може дори да не сме заедно,но като цяло да ме спират от това да изживея чувствата,които имам ,според мен е неправилно и жестоко от тяхна страна.

Rebirthing
03-23-2013, 11:07
Питай ги ако беше момче пак ли щяха да реагират по този начин. При положение, че си пълнолетна не виждам какво точно те спира ? Вашите да не би постоянно да ти висят над главата и да следят всяка твоя стъпка ? Просто не я води във вас и се срещайте някъде където родителите ти едва ли биха изскочили от някъде.

someone-like-you
03-23-2013, 11:35
Ами,как да ти кажа след училище-вкъщи. Като излизам уж с някой не стига че ги лъжа и ми е кофти,ами и те само разпитват ,звънят ми..проверяват.Ако се гоним-ще се хванем,това го знам,така че и това положение в което едвам се виждаме няма да е вечно,ако разберат.

NomNomNom
03-23-2013, 12:02
А как всъщност те хванаха ? :<

someone-like-you
03-23-2013, 12:39
Поискаха запис от дискотеката на рождения ми ден,страшно малумно,понеже майка ми беше надушила някакви искри,но аз отричах.И така стана,изгледаха го..а там имаше много какво да се види,та в последствие си признах.

vladyman
03-23-2013, 14:56
Е това ако е истина... ебаси. Съчувствам ти ако казваш истината и те съветвам да вдигнеш скандал на вашите. Те НЯМАТ правото да постъпват по този начин с теб (не само моралното право, и чисто законовото нямат). Аз ако бях на тове място щях да си вдигна чукалата и да се махна. Даже и да загубя една-две години попътно пак ще е по-добре.

Заплаши вашите, кажи им, че са на ръба завинаги да унищожат всякаква семейна връзка и обич между вас, даже и ако искаш ги заплаши със съд. Покажи им, че ти не си някаква безправна робиня - не, ти си пълноценен човек и имаш правото да управляваш посоката на собственият си живот. Ако на тях не им харесва, да го духат. Съжалаявам за цинизма, но само той може да отрази мнението ми по въпроса.

anonymous708973
03-23-2013, 14:57
Поискаха запис от дискотеката на рождения ми ден

Какво?!
Вашите да не са ГДБОП, бе?! о.О

kalpazanka
03-23-2013, 14:58
^Отдавна темата ми намирисва. Радвам се, че видях нотки на единомислие.

someone-like-you
03-23-2013, 15:08
^Отдавна темата ми намирисва. Радвам се, че видях нотки на единомислие.

Съжалявам,ако съм ви накарала да си помислите,че си измислям,но в това положение,измислиците са последното нещо,за което бих се сетила.
Знам,че това със записа звучи налудничаво и филмирано,дори аз самата не можах да реагирам като ми казаха по какъв начин са разбрали,защото това е един гнусен начин според мен.Злоупотреба с личното пространство и свобода на човек.
Е,не съм тук,за да ви убеждавам,че това е вярно,а просто да чуя мнение. Благодаря

someone-like-you
03-23-2013, 15:13
Е това ако е истина... ебаси. Съчувствам ти ако казваш истината и те съветвам да вдигнеш скандал на вашите. Те НЯМАТ правото да постъпват по този начин с теб (не само моралното право, и чисто законовото нямат). Аз ако бях на тове място щях да си вдигна чукалата и да се махна. Даже и да загубя една-две години попътно пак ще е по-добре.

Заплаши вашите, кажи им, че са на ръба завинаги да унищожат всякаква семейна връзка и обич между вас, даже и ако искаш ги заплаши със съд. Покажи им, че ти не си някаква безправна робиня - не, ти си пълноценен човек и имаш правото да управляваш посоката на собственият си живот. Ако на тях не им харесва, да го духат. Съжалаявам за цинизма, но само той може да отрази мнението ми по въпроса.

Не мисля,че с такива действия бих си помогнала.Пределно ясно ми е ,че завися от тях.И то много,поне на този етап.Така че не мога да си позволя това своеволие,как да я карам като изляза от нас.В живота има връзки,които не можеш просто да скъсаш..

sexa_na_kompleksa
03-23-2013, 15:34
Опитай се да говориш съвсем спокойно и нормално с тях. Говори веднъж, говори два... И се надявай да те приемат такава, каквато си. Ако не успеят, толкова по-лошо за тях. Имаш два варианта - да продължиш да се виждаш с въпросното момиче тайно или пък да се изнесеш от вас. Да, наистина след време може и да се разделиш с въпросното момиче. Но като намериш ново? Пак ще ти забраняват, ще има скандали, ограничена свобода и т.н. И не е вярно, че "В живота има връзки,които не можеш просто да скъсаш.. ", от опит го казвам.

nevermind...
03-23-2013, 15:38
Явно за теб е по-важно родителите ти да са доволни, отколкото ти да си щастлива с момичето. Щом не можеш да им се съпротивиш просто се откажи от връзката ти, така се мъчите и двете.

someone-like-you
03-23-2013, 15:54
^^ целта не е някой да е по-щастлив,искам и двете страни да са удовлерворени

nevermind...
03-23-2013, 16:27
^^ целта не е някой да е по-щастлив,искам и двете страни да са удовлерворени

Aми в някои ситуации това е невъзможно..

pandelka
03-24-2013, 17:35
Дай време на вашите да свикнат с това.Не всеки родител е предразположен към това.Те те обичат,рано или късно ще те разберат.Колкото до нея,трудно ще ви е ,но ако се справите с това,връзката ви ще стане по-силна.Успех

Tsukuda_Hiroshi
03-24-2013, 17:39
^^ целта не е някой да е по-щастлив,искам и двете страни да са удовлерворени

Mission imposible! Не може... Не знам дали си БИ или лесбийка, но за вашите си извратена. От друга страна, те искат внуци, искат да могат да се похвалят пред сЪседите колко як приятел си е хванала щерка им... Нали се сещаш, че в момента са като ударени с парцал...
Преди време се бях скарал с майка ми и тя точно така ми каза - "Това е моят дом, аз плащам сметките (което не беше вярно), аз казвам какво ще става!!" Така ли? Ами хайде чао тогава! И се изнесох! :) Вече сме в добри отношения, но аз сЪм самостоятелен и не заменям тази си свобода за нищо! Дори сЪм в друг град... Така че, ако ваще много знаят - прати им поздрави от мен, докато се изнасяш ;)
Успех с мацката! Според мен наистина няма значение под каква форма намираш щастието си, стига да си осЪзнал, че си щастлив и да цениш всеки миг заедно!