PDA

View Full Version : Боядисване на коса



mey_si
03-23-2013, 18:23
Здравейте, имам дълга светло кестенява коса,която никога не съм боядисвала...като третиране изправям 2 пъти в седмицата само връхчетата защото попринцип косата ми е права.Започвам да се замислям дали да не я изсветля леко,2тона по-светла макс..Причината главно ,е че ми се омазнява много бързо,къпя я намример понеделник и във вторник вече на нищо не прилича и гледам да изкарам и срядата някак ,за да не я мия прекалено често.Чувала съм,че от боядисването се изсушава,та това е може би последното,което не съм пробвала..Една позната си боядисва косата буквално всяка седмица,даже за една седмица си я боядиса 2 пъти,и и изглежда чудесно..мога да кажа,че е доста по-жива и по-гъста даже от моята въпреки,че тя си прави всичко на косата,а аз гледам да я щадя и пак изглежда зле..
1)Кажете някоя хубава по-щадяща боя за коса,и например както в моя случай искам да стане с 2 тона по-светло кестеняво ( http://media-cache-ec6.pinterest.com/upload/9992430393622808_7jU6YKn5_b.jpg това е естественият ми цвят )

2. Правилно ли мисля,че боядисването изсушава,ще ми помогне ли в моят случай?

3.Можете ли да ми предложите хубава маска за коса?

4.Ако имате други идей как да не ми се омазнява косата толкова бързо споделете...

5.Нещо за обем (като изключим вафли и топиране)??

Deni_028
03-23-2013, 18:37
Имам една позната, която си боядисва косата, но й е много мазна, затова не мисла, че ще помогне в твоя случай. Моята коса също се омазнята бързо, така че знам какво ти е. Можеш да си вземеш някакъв сух шампоан, а за обем - пудра на Тафт или Сайъс. :)

YSMF
03-23-2013, 18:40
За боя препоръчвам тази на Макадамия, изключително щадяща е.
Боядисването изсушава, но за максимум месец.
Много зависи от какво има нужда косата ти.
Смени си шампоана с такъв, който да не е агресивен.
Суши си косата надолу с главата.

marin4itu
03-23-2013, 18:43
Косата е до организъм. Примерно моята се е случвало за 2 седмици да я изсветля 3 пъти с блондор, да изсуши се, но не беше фатално. На някои момичета косата би изглеждала трагично. Така че недей сравнява твоята коса с на приятелката ти. Да, моята наистина се омазняваше по-малко, но ако само заради това недей я изсветлява. Специално за омазняването не мога да ти помогна, тъй като аз моята коса я мия през ден. За обем помага сушенето със сешоар надолу с главата.