PDA

View Full Version : Голяяяям проблем с нервите или нещо друго?



smthnspecial
03-23-2013, 20:27
Здравейте!
Искам предварително да благодаря на хората, отделили няколко минути по тази тема. (:
Значи проблемът се визира в това, че не мога да спра да си гриза ноктите.. и не е само някоя малка кожичка, която на всеки се случвало да ви дразни и просто да я откъснете, но е доста повече. Не мога да се контролирам и в повечето случай се стига до кръв.. , просто мен ме е срам да се погледна.
Пробвала съм какво ли не - гумени ръкавици, горчиви лакове, скъпи лекарства и още много ...В най-добрия случай не ги пипам 3-4 дни и след това намирам някакъв повод да ги започна отново..Не знам, проблем с нервите ли имам според вас?
Има ли някой, който по някакъв начин се е преборил с този отвратителен навик, който може да ми даде съвет? :((

vladyman
03-23-2013, 20:42
Ако става въпрос за вреден навик, то пробвай системата "клин-клин избива". С други думи, намери си друго нещо с което да си занимаваш ръцете или устата. Нещо за мачкане или дъвка. Не знам, трудно е. Аз имах навика а си бъркам в носа когато се замисля за нещо :D и ми отне години докато се отуча.

Leticcia
03-26-2013, 10:41
Една приятелка си реши проблема, като си пусна дълги нокти...бяха толкова красиви, че й беше жал да ги гризе :D

Pug_306
03-26-2013, 10:57
Нямаш проблем с нервите, това си е просто навик, трудно се отучва

ziggy
03-26-2013, 14:22
ох, не е "просто навик"! дразнещо е за един човек с такъв проблем да му повтарят, че е "просто навик" и че "просто трябва да се отучи". не е толкова безобидно, колкото изглежда. спада към impulse control disorder-ите и може да е причинено от стрес, неврози или други нарушения в психиката.

Leticcia
03-26-2013, 16:15
ох, не е "просто навик"! дразнещо е за един човек с такъв проблем да му повтарят, че е "просто навик" и че "просто трябва да се отучи". не е толкова безобидно, колкото изглежда. спада към impulse control disorder-ите и може да е причинено от стрес, неврози или други нарушения в психиката.

Напълно съгласна. +1

skok
03-26-2013, 16:20
И аз като тинейджър бях така, ама с годините престанах

Pug_306
03-27-2013, 06:21
Е и аз понякога си гриза ноктите - това да не значи, че съм стресиран, неврозен или имам психичен проблем, просто си ми е навик и така и си остана и се чувствам в прекрасно здраве :)

sToyAncHo
03-27-2013, 10:12
ластици на ръцете и като ти минава някаква мисъл за гризене се плющиш с ластика ;д казвали са ми, че действа