PDA

View Full Version : Коли.



inlove21
03-23-2013, 19:51
Трябва ми сайт от където мога да науча всичко (почти) за колите. Части , системи и всичко останало. :)

inlove21
03-23-2013, 19:53
Намерих, може да изтриете темата.

Mladenoff
03-23-2013, 20:49
Би ли споделил този сайт ? Ако имат хубави схеми и анимации на газоразпределителната система, ще ми е доста от полза

inlove21
03-26-2013, 07:23
Разбира се,заповядай! http://vsi4kozakolata.blogspot.com/
виж и това: http://download.pomagalo.com/460058/gazorazpredelitelen+mehanizym/
а това е някакжа презентация за това което ти трябва: https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&sqi=2&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fpgmt-ruse.info%2Fatt%2Fprojects2%2F3.ppt&ei=F1tRUdW9AoKwPN_KgPgC&usg=AFQjCNGwY3FHSrMUhVzxdS1YKwp10YqZQQ&sig2=MrTYhaPZAE170vmfq6iL7A&bvm=bv.44158598,d.ZWU

Pug_306
03-26-2013, 07:25
Това става, но само за обща култура... като цяло не е кой знае какво четиво. Ноооо бива все е нещо :)

inlove21
03-26-2013, 07:26
Ми като за момиче на мен ми стига. :D

Pug_306
03-26-2013, 07:29
Да определено ти стига, даже и ще ти е в повече :) Например устройство на двигателя не ти трябва, не вярвам някога да се налага ти да му правиш ремонт по него :) Ако си шофъор си направи навик поне веднъж в седмицата да си проверяваш течностите по колата, че някой път това може да ти изиграе лоша шега ;)

urlittlelady
03-26-2013, 12:29
Ако си шофъор си направи навик поне веднъж в седмицата да си проверяваш течностите по колата, че някой път това може да ти изиграе лоша шега ;)

<< и то много лоша :D

xXxAngerfisTxXx
03-26-2013, 12:34
Да определено ти стига, даже и ще ти е в повече :) Например устройство на двигателя не ти трябва, не вярвам някога да се налага ти да му правиш ремонт по него :) Ако си шофъор си направи навик поне веднъж в седмицата да си проверяваш течностите по колата, че някой път това може да ти изиграе лоша шега ;)

че кво толкова има да проверяваш течностите 1 път на седмица не ми е ясно :lol:

Pug_306
03-26-2013, 12:43
Що ти кога си гледаш маслото, като ти избие някой бутало ли ? Или тепърва се учиш къде са щеките и за какво служат ? То карането не е като да ходиш пеш, по пътя всичко се случва, всичко може да спука някой маркуч, може да ти затлачи маслена помпа,може да ти протече водна помпа, но няма смисъл да ти обяснявам, явно си доста далеч от тези неща!

xXxAngerfisTxXx
03-26-2013, 13:36
Що ти кога си гледаш маслото, като ти избие някой бутало ли ? Или тепърва се учиш къде са щеките и за какво служат ? То карането не е като да ходиш пеш, по пътя всичко се случва, всичко може да спука някой маркуч, може да ти затлачи маслена помпа,може да ти протече водна помпа, но няма смисъл да ти обяснявам, явно си доста далеч от тези неща!
добре ве мистър разбирач който си гледа маслото всеки ден преди да запали колата :D минал съм 4 000km от последната смяна, преди 2 седмици гледах супер сложната щека, която я търсих 2 дена, даже писах във форуми... 3 дена се чуда как се дърпа, и се чудих кво значи когато маслото е малко над MAX-a... май няма масло кво ще кажеш ??? може ли да долея с антифриз или бензин ? не не със спирачна течност е най-добре !!! или да разтопя маргарин и да долея с фунията???? Антифриза го проверявам 5 пъти на ден, нищо че от година не е доливан или е текло...

Pug_306
03-26-2013, 13:42
Хахахха просто като ти прочета поста повече няма какво да те коментирам, карай си гнилоча както искаш, даже вземи го напълни до клапаните с масло, поне там да не хване ръждата и мини 40000 след последната си смяна,ако искаш сложи и чисто малко да ти пообере луфтовете ;) Ай върви сега се ограмотявай в проядения ви клуб :) Като навъртиш едни 190 000 км,смениш няколко коли , запознаеш малко с принципите на моторите за вътрешно горене,като смениш няколко мотора и няколко инсталации по коли и направиш нещо като цяло с двете си ръце,различно от заводското по тази кола, ела пак ми се обади и да си поговорим за коли, дотогава успех ;)

xXxAngerfisTxXx
03-26-2013, 13:45
Хахахха просто като ти прочета поста повече няма какво да те коментирам, карай си гнилоча както искаш, даже вземи го напълни до клапаните с масло, поне там да не хване ръждата и мини 40000 след последната си смяна,ако искаш сложи и чисто малко да ти пообере луфтовете ;) Ай върви сега се ограмотявай в проядения ви клуб :) Като навъртиш едни 190 000 км,смениш няколко коли , запознаеш малко с принципите на моторите за вътрешно горене,като смениш няколко мотора и няколко инсталации по коли и направиш нещо като цяло с двете си ръце,различно от заводското по тази кола, ела пак ми се обади и да си поговорим за коли, дотогава успех ;)

ела да видиш дали е гнилоч ? :lol: ти си карай женското 306 проверявай го ще кажеш че живееш за него по 10 пъти на ден и се кефи :D немското си е немско, французите ще правят коли когато ромите почнат да праят смартфони
закво ми е да сменям коли ? закво ми е да сменям мотори ? моя си предостатъчен, гори повече но върви и при настъпване не гори и грам масло :) тръгнал съм да сменям колата :lol:

Pug_306
03-26-2013, 13:50
Само не ми говори глупости защото женското 306 е с 167 коня и 6 степенна кутия, които ти никога няма да усетиш на която и да е кола, защото просто няма как да си го направиш или да ти дойде на акъла как може и да стане :) ай стига ми се прави на смешник с тоя дъргел ти казах, за опела няма какво да говорим - може да попиташ всеки един тенекеджия какво ще ти каже, ако не попитай някой полицай със служебна астра, може да попиташ и във форума ви, там щом се оплакват. Айде сега пали си количката и заминавай докато не е паднала някоя врата или някой калник да се прояде ;) Казах ти кога пак може да си поговорим за коли, лошото е, че тогава пак ще съм доста пред теб,ай със здраве

girlwithblueeyes
03-26-2013, 13:54
http://www.automotiveforums.com/
Тук :) има много хубава информация

xXxAngerfisTxXx
03-26-2013, 13:58
моя що няма ръжда кажи ми ? :lol: и що е технически перфектен ? повечето опели като гният се развалят ли ? да ви имам и тъпата логика честно :lol::lol: мн ме радвате с тва опел гният като никога не сте имали опел и не знаете АБСОЛЮТНО НИЩО за тях :D развеселяваш ме честно :lol: 167 коня и 6 степенна :O БАХТИ И ИЗРОДА !!!! в първата корса на опел (87 мисля) имат c20let (не знаеш кво е тва) 2.0 16v turbo заводски 204 коня дига над 280... закво ти е 6-та като на нея реално няма ускорение за тия коне :D

Pug_306
03-27-2013, 05:16
Хаха направо си смешен, понеже имам поне малка култура спирам да се занимавам с простотиите, пък за това дали съм имал Опел или не няма как да знаеш, щом ти казвам, че са гнилочи значи поне съм имал наблюдения! Погледни малко въртящия момент на този мотор и тогава ми каже дали няма ускорение за тея коне, щото с кирливото опелче ще гледаш само стопове и то в далечината. А опела от 87 - отдавна е станал на лъжици и вилици ;)

xXxAngerfisTxXx
03-27-2013, 10:13
мен си ме кефи колата, карай си пежото, имай си наблюдения макар че сигурно не си пипал опел, и тва е... не ми се спори за глупости
опел са ти боклуци, пежо са френски ГОВНА... Точка.

Pug_306
03-27-2013, 13:50
Ела да ми провериш ръцете какво съм пипал ;) Колкото аз съм пипал по Опел ти никога няма да пипаш по твоя :) ай със здраве, и като за край ще ти кажа едно - поинтересувай се малко от шампионатите и виж Опел изобщо съществуват ли там и виж тея френски говна какво са правили през годинити :D Като не си запознат с някой неща просто не се меси м/у шамарите, ако има какво да изтъкнеш като история и традиции в това наречено кола, хубаво, явно не си и запознат много с техническите параметри на колите, което се разбира от репликата ти - на 167 коня каква 6 степенна кутия. Наистина сложи една точка и не се излагай повече ;) Още един път - пожелавам ти успех,дано някой ден случиш на истинска кола :)