PDA

View Full Version : Как го разбирате?



butterflyyy.
03-23-2013, 20:24
Не съм сигурна дали темата е за тук, но искам да попитам как разбирате това: " Спри да живееш за това зад ъгъла и се започни да се наслаждаваш на разходката по улицата " Моля да ми дадете примери и да ми го обясните :)

Noja
03-24-2013, 01:44
,,Има три вида хора : глупави, умни и мъдри. Глупавият непрекъснато се занимава с миналото, умният се стреми да прочете бъдещето, а мъдрият живее с настоящето.'' е казал ПЕТЪР ДЪНОВ . Една част от това изказване обослвя приложеното от теб по горе. Оставянето на това зад ъгъла е един да се спре да се вглъбява личност в неизвестното ,незнаиното понеже то по своята същност е променимо и изменчиво следователно не е най-добрата мисал да насочваме голяма част от действията си към него. Разходката по улицата е настоящия миг от това какви деиствия ще приложим разхождайки се се подразбира ,че равносилно ще се окаже и достигнатото зад ъгъла тогава. Така го тълкувам аз ,ако не се разбира кажи ще дообясня. Защо попита ако е удобно.

fogdog
03-24-2013, 15:37
^А това колко е глупавоо. Умният се стреми хем да живее с настоящето, хем да мисли и за бъдещето. Това живей за момента и изказвания от сорта като ми ги заповтаряте направоо жал ми става. Не може всичко в живота ти да е спонтанно, не може да не мислиш какви последствия ще има от настоящите ти действия, не става така.

Към автора: Аз го разбирам като спри да се страхуваш/притесняваш/мислиш за минало/завиждаш и още куп неща и се отпусни/започни да забелязваш и оценяваш това, което имаш.

DoctorSatan666
03-24-2013, 16:16
" Спри да живееш за това зад ъгъла и се започни да се наслаждаваш на разходката по улицата "


Към автора: Аз го разбирам като спри да се страхуваш/притесняваш/мислиш за минало/завиждаш и още куп неща и се отпусни/започни да забелязваш и оценяваш това, което имаш.

> "Аз го разбирам като спри да се страхуваш/притесняваш/мислиш за минало..."

> ..."спри да се страхуваш/притесняваш/мислиш за минало"...

> ...СПРИ ДА...

> ...МИСЛИШ ЗА МИНАЛО...

"Спри да живееш за това зад ъгъла" = "спри да мислиш за минало" ?

http://0-media-cdn.foolz.us/ffuuka/board/jp/image/1344/21/1344216627709.jpg

fogdog
03-24-2013, 18:39
МиналоТО. И да, ако мислиш постоянно за минали събития, минали грешки, какво е можело да бъде, а не е станало, разбира се, че това ще ти попречи да живееш в настоящето и да го оцениш, в този смисъл го казах.

Noja
03-24-2013, 19:29
Пич ,,зад ъгала'' да се каже като минало е леко да възможно е разбира се и това като го поставим спрямо в точката на която се намираме в настоящето. Става така ,че ,,зад ъгъла'' е един вид е едно по различно изображение на неизвестността ,а тя се намира образно да речем точно в бъдещето. И твоита мисал има смисал. Колкото до това кое е грешно грешно няма в случая. И двете са верно въпрос на тълкуване е. Приятна вечер.

Mary_Jane_69
04-19-2013, 19:26
" Спри да живееш за това зад ъгъла и се започни да се наслаждаваш на разходката по улицата "

Още от раждането си, човек сформира в себе си страхове, от всякакъв вид. Породени още от първите му глътки въздух, лошият, но вечен за живота му неприятен навик, ще го "съпътства" и до края на дните му. `Страхът`, внушаващ пагубност и страхопочитание, доза респект, може би заради самата неизвестност на бъдещите събития. Страхът е водещата сила, която ни поддържа живи, но също така може да ни подведе до края на събитията, което в големи количества обезокураженост, значи провал. Самота. Депресия. Смърт.
Водейки си от истинкта си да рискуваме, ние поддържаме баланса между страх и кураж на ниво, достъпно за всеки, искащ да намери хармонията между това, което го убива и поддържа жив, и отново това, което може да го убие и въздигне. Тоест, сама по себе си, нито една от двете крайности носи само щастие. Монетите са двулицеви, а някои неща дори имат повече от четири страни, което трябва да ни потиква да търсим изхода от всяка ситуация. Да гледаме перспективно, да мислим рационално, но да не спираме да експериментираме, главно със самите себе си, тъй като рискът бори страха, но и страха може да пребори риска. Спечелени и изгубени шансове.

Свободен си да направиш своя собствен избор. Да вземеш решенията си сам, да избереш правилния ход за себе си. Играй игра, създай си правила, и печели. Няма по-сладка победа, от тази, която си е спечелена с усилия и труд!

sneering
04-19-2013, 19:54
Зад ъгъла,аз си го обеснявам като вид дестинация която ти пречи да влезнеш в течението на хубавото,да се впуснеш в 'разходката',да има динамика,разнообразие и чар във всичко.
Ъгъла е символ на нещо спряло,безвкусно и сиво и е символ на неуспех.

NomNomNom
05-02-2013, 18:58
Написахте домашното на човека