PDA

View Full Version : Стриите



Djara
03-24-2013, 08:39
Имате ли такъв проблем?
Ако знаете от опит някаква успешна превенция, моля споделете.

firstdiesel
03-24-2013, 19:09
лазерно изгаряне на запълващата тъкан, след това стабилно мазане на мазила с "пълнещ" ефект

забравил съм точните наименование на тъканите

но без да се изгори онази тъкан, която става и при раните, няма да ви помогне никво мазило

мазила имат ефект, ако ги ползваш преди да са зараснали тези разкъсвания на кожата

от старите хора знам, че свинската маз помага за мазане


личен опит нямам!

baby_dancer33
03-24-2013, 19:15
Значи и аз имам проблем със стрии , но по гърдите ... Малко са и не са големи , не се забелязват особено много , но ги има ... Пак ли е нужно изгаряне или тъй като не са големи може и с мазилаа ?

ПП : Извинявай ,че ти пиша в темата , но проблемите са ни горе долу общи :Д

firstdiesel
03-24-2013, 19:48
веднъж като се разкъса кожата (епидермиса), тя се пълни със сиединителна тъкан, която се различава като цвят и вид от другата тъкан (това е тъканта която съставя дермата - слоят под епидермиса) ... стриите като белези, всъщност не се различават от белезите които са причинени от порязвания

когато стриите са пресни*, тогава може да се лекуват само с мазила, но ако тези разкъсвания зарастнат и се запълнат с другата тъкан, няма как без лазер ... щото вече там има една тъкан, а тя не може магически да се превърне в друга

даже с лазер, вероятността да се махнат всички белези на един път е много малък

надявам се да съм помогнал ... и ако ви каже някой, че само с едни мазило ще си оправите стриите, които са ви от доста време, кажете му да си предава рекламата другаде :)

Djara
03-24-2013, 20:02
...

ПП : Извинявай ,че ти пиша в темата , но проблемите са ни горе долу общи :Д

Луда ли си, форумът е за взаимопомощ, а не частна територийка :)

С лазер трябва да се третира белег по белег. Ако толкова ти е копмлекс може и да пробваш (поне имаш 2-3 чертички), но много внимателно си подбери мед. лице, защото опасността от изгаряне си е реална.

firstdiesel, благодаря, че си взел отношение. Само със свинска мас не бях се мазотила, ще се пробва. Вс друго до сега ефект не е дало.

firstdiesel
03-24-2013, 20:14
ако са ти червни стриите (то ако е червно още не са стрии, а ти се вижда дермата), тогава може да има ефект, ама те твоите са сигурно вече зарастнали

аз още не съм успял да разкъсам епидермиса, понеже не правя резки промени в размерите си ... но пък и при най-малкото разкъсване, ще ми остане белег, понеже раните ми зарастват много по-бързо от нормалното (шашкал съм доктори)

lantisa
03-25-2013, 14:03
Я да питам и аз. Под мишниците имам червенички вече 2ри месец сигурно... Мажа се с крем здраве и има съъъвсем малко подобрение. Въпроса е, че не съм мръднал и килогкрам на никъде а прсото ми се появиха. Правех лицеви опори бая време, ама ме съмнава да е от тях... Иначе сега си почнах фитнес серизно и се притеснявам да не станат по големи

firstdiesel
03-25-2013, 19:18
проблема при тези разкъсвания е че стават забележими след време

точно затова бремените се мажат от 6тия месец нататъка редовно, без значение дали имат стрии или нямат

плюс това, килограмите не са точното мерило за промени в мерките

Ou7oFmYhEaD
03-30-2013, 07:30
Тези процедури с лазера са много ужасяващи. По-добре се мажи със свинска мас както ти казаха и так ще предотвратиш появата на постоянни, докато са червени имаш шанс да ги премахнеш, но побелеят ли край.

Fisherman
03-30-2013, 10:38
веднъж като се разкъса кожата (епидермиса), тя се пълни със сиединителна тъкан, която се различава като цвят и вид от другата тъкан (това е тъканта която съставя дермата - слоят под епидермиса) ... стриите като белези, всъщност не се различават от белезите които са причинени от порязвания

мойто момче не знам какво да ти кажа,такива глупости бращолевиш че ми прилоша на 2 пъти докато ти разчета ерудирания пост.Никога не може да прорасне съединителна тъкан там,където има епител,когато се пореже човек има кръвоизлив после той спира от съсирека образуван на мястото.Започна усилено делене на клетките отдолу независимо на съединителна тъкан или епителна,дори цяло парче от кожата да го няма там пак ще се образува епидермис а под него съединителна тъкан.Никога епидермиса не се замества от съединителна тъкан,защо? Ми защото създателя е избрал епителна тъкан да покрива всички кухини в тялото плюс кожата,вътрешни органи,капиляри,артерии,ве и,венули всичко е покрито с епител.

До колкото разбрах тия стрии са от прекомерно разтягане на кожата нищо общо с прорастване на съединителна тъкан,дермата няма контакт с външния свят,никога.

firstdiesel
03-30-2013, 11:43
мойто момче не знам какво да ти кажа,такива глупости бращолевиш че ми прилоша на 2 пъти докато ти разчета ерудирания пост.Никога не може да прорасне съединителна тъкан там,където има епител,когато се пореже човек има кръвоизлив после той спира от съсирека образуван на мястото.Започна усилено делене на клетките отдолу независимо на съединителна тъкан или епителна,дори цяло парче от кожата да го няма там пак ще се образува епидермис а под него съединителна тъкан.Никога епидермиса не се замества от съединителна тъкан,защо? Ми защото създателя е избрал епителна тъкан да покрива всички кухини в тялото плюс кожата,вътрешни органи,капиляри,артерии,ве и,венули всичко е покрито с епител.

До колкото разбрах тия стрии са от прекомерно разтягане на кожата нищо общо с прорастване на съединителна тъкан,дермата няма контакт с външния свят,никога.

благодаря за поправката .. ама земи помогни по темата аптекаре

firstdiesel
03-30-2013, 11:43
аз па знам че стриите са изтъняване и разпадане на епидермиса, това става когато тялото не може да произвежда достатъчно съединителни влакна, от които зависи елстичността и якостта на тоя слой

пък и не е доказно точно защо се получава този дефицит, повечето доктори имат теория, че катаболен хормон на име глюкокортистероид* (точното име е малко в мъгла :D) ... понеже като растем този хормон е в изобилие, а именно той пречи на отделянето на тези влакна

точно и оттука идват проблемите с лечението на тези стрии

НО метода, който споменах по-горе дава резултати

едит: белези от порязвания се третират по абсолютно същия начин, затова казвам че са сходни, а не че зарастват еднакво

firstdiesel
03-30-2013, 12:20
съставка която е нужна е ретин А, която я има в Третионина ... тука вече аптекаря може да помогне

Fisherman
03-30-2013, 13:59
Стига си чел в ББ-тийм,еластичните влакна в кожата (в съединителната тъкан) могат да се разтягат до 150 процента от първоначалната си дължина не безкрайно.Човек е бил тлъст отслабва рязко,кожата остава да виси тва е.