PDA

View Full Version : Астигматизъм



borko0097
03-24-2013, 11:39
Здравейте, имам астигматизъм 0,5 на двете очи и искам да попитам дали като нося очилата за астигматизъм които са без диоптър ще се оправи ли астигматизма напълно или въобще ще се подобри ли, от оптиката казаха ,че щял да се оправи за година,година и половина ,но съм чувал ,че с носенето на очила не се оправял, а вие какво мислите?И също ако може да ми кажете като нося очилата за астигматизма които имат защита от компютри по колко време трябва да стоя и въобще той повишавали ми астигматизма ако докато седя пред него нося очилата които както вече казах имат защита от компютри?

vladyman
03-24-2013, 13:10
Честно казано, всичко е строго индивидуално. Аз да кажем, прекарвам по минимум 7-8 часа на ден пред компютър (това ми е работата), чета книги и отказвам да нося очила и лещи и въпреки това вече повече от десет години късогледството и астигматизма ми (имам и двете) не са мръднали нагоре и си седят на минимум. От друга страна имам колеги, които преди 4-5 години нямаха каквито и да е проблеми с очите, а сега имат по 3-4 дьоптъра...

Единствената вметка която искам да направя е за така наречената "защита против компютри". Това е до голяма степен измишльотина, имай го в предвид. Това което разваля очите при компютрите са движещите се светлинки, а тях няма как да ги неутрализираш (защото нали, точно те са образа който гледаш в крайна сметка :D). Трептенето, "радиацията" и другите подобни "неща" които тези очила лекуват отдавна не са при проблем при съвременните монитори.

Моят съвет е да си носиш очилата, поне докато си пред компютъра, и да не прекаляваш с висенето пред монитора. Взимай си малки почивки на всеки един час, час и нещо. И недей да очакваш, че очилата са вълшебни, защото не са.

draid
03-24-2013, 14:02
Няма да го излекуваш, но може да предотвратиш това да те боли главата.

Tyler The Creator
03-24-2013, 15:20
smoke a joint !

georgi12
03-25-2013, 03:15
Имах съученичка с твоя проблем и се оправи. Носи ги и ще си ок.

whitediamond
03-25-2013, 10:30
Каквото и да ти кажат зрението ти няма да се оправи с носенето на очила.
Самата аз имам астигматизъм с диоптър горе-долу като твоя и мога да твърдя,че очилата не помагат.
Просто няма да ти се изморяват очите.
По мое мнение зрението ти може да се подобри само с упражнения за очи.

draid
03-25-2013, 19:45
Астигматизма е аберация на оптичната система на окото. Вероятно знаете, че окото си е оптична система и се разглежда като такава в дисциплини като оптика. Предвид това астигматизма може да се коригира с помощта на допълнителни лещи, той няма как да се оправи сам, нито носенето на такова оптично стъкло (леща) ще го излекува. Не съм наясно как стои въпроса с оперативното коригиране, може да проучиш.