PDA

View Full Version : Щръкнали ушички...



LadyOfDeath
03-24-2013, 15:45
Здравейте :) На 15 съм и откакто се помня имам щръкнали ушички..
В 3 и 4 клас ми се подиграваха заради това, но сега се укротиха
Имам гъста коса.. но те пак се шмугват измежду кичурите и се виждат...

Та въпроса ми е на тази възраст, в която съм, мога ли да си направя операция, ще има ли някакви лоши последствия и колко горе-долу ще струва.

Ето няколко снимки за да добиете представа, моля без нападки ..

http://picbg.net/img.php?file=5971bdb49a45a272.jpg
http://picbg.net/img.php?file=c73f9cbfddd0442d.jpg
http://picbg.net/img.php?file=398f70c3fcfe0074.jpg

Hidayet
03-24-2013, 16:16
О душичка, и аз съм на 15 и с абсолютно същия проблем. И моите уши са щръкнали, и на мен също ми се подиграваха, дори като станах 6 клас. Сега вече не, но аз съм се комплексирала и като духне само лек ветрец и веднага си хващам косата, за да не ми се виждат ушите. Гадното е, че заради това не мога да си правя и много прически, при които ушите се виждат. Просто това ми е болна тема и не мога да го превъзмогна.
А относно операциите не съм се интересувала и не мога да ти кажа нищо конкретно :)

LadyOfDeath
03-24-2013, 16:22
до болка ми е познато.. не мога да се насладя на най-прекрасните моменти заради тях..
а в днешно време хората са адски повърхностни и видят ли малък дефект в човек почват едни подигравки.. и става много гадно..

затова ако някой има някакво инфо, каквото и да е, ще се радвам много, да сподели :)

Auriss
03-24-2013, 17:23
Аз пък дори не разбирам какво им е на ушите ти ? Мен най-нормални си ми изглеждат *почес*

lamer4e7o
03-24-2013, 17:25
За операции и аз не съм чувал, но не знам… може и да има такива, въпреки че ми се струва абсурдно да си правиш операция, заради подобен „дефект“.

Никой не е перфектен, да ви кажа. Всеки си има както вътрешни, така и външни недостатъци и според мен трябва да се приеме такъв, какъвто е. Познавам едно момче от моя град, което има същите уши и е на 16 години (мисля, че…) и всеки път, когато го видя из града, е с по няколко момичета под ръка, така че… Не знам за момиче какво е, но предполагам и че на момчето не му е хубаво така, но е свикнало с този факт и явно не се комплексира.

На снимките изглеждаш грозно, защото снимката си я минала с Photoshop поне 10 пъти, не за друго. Ако дадеш една снимка, която няма никакви корекции, ще изглеждаш по друг начин и според мен въобще не си лошо момиче.

:)

EternalDream
03-24-2013, 17:41
Само мен ли ме радват щръкнали уши? :D Не намирам нищо странно в твоите

paradaiz
03-24-2013, 17:49
И аз го имам този проблем. И като бях малка въобще не ми е пречело, но от 14, 15 годишна започна да ми прави впечатление. И когато си връзвам косата винаги гледам да сложа обици, защото иначе се комплексирам и си мисля, че е грозно и смешно, а и си е за съжаление. Чувала съм, че има такава операция, но не бих се подложила на това. Дори знам и от какво е причинено. Не съм се родила с такива уши. Това е причинено от грубите материи, с които са ме увивали, когато съм била бебе. Сигурно и при теб е така. Много е гадно и винаги ми е скапвало самочувствието макар че повечето хора ми казват, че го прикривам доста добре, но когато ми се възпалят ушите и си вържа косата-тогава се забелязва осезателно. И наистина не виждам при теб да се забелязва, както казаха по-горе ;)

lamer4e7o
03-24-2013, 17:53
Мда, забравих и да спомена това, което ти каза, а именно слагането на обеци. Мисля, че те ще помогнат донякъде на самочувствието ти и като цяло да се отърсиш от този комплекс.

Hidayet
03-24-2013, 17:53
Съгласна съм с долния коментар. А и ушите ти не са толкова зле, моите не само са щръкнали а са и големи. :D Друго, което можеш да правиш е ако си връзваш косата да си сложиш лента, в случай, че не искаш да ти се виждат ушите.
Самата аз не мога да се отърся от комплекса само заради онези мръсни копеленца, които ми се подиграваха и просто си ми стоят в съзнанието онези моменти.

bbabyy
03-24-2013, 18:14
Аз съм СЪЩАТА. Сега зимата много се радвам, че нося ушанки и прикриват тези "ушаци" както ме бъзика приятелят ми :Д

Иначе според мен това си е до нагласата на човек. Забелязала съм, че ако на някого не му кажа за ушите си и да ги забележи, той не ги забелязва. И всички ми казват, че главно аз си ги забелязвам, затова просто спри да гледаш на тях като нещо грозно. Та кой е казал, че щръкналите уши са грозни?!

EternalDream
03-24-2013, 18:40
Мда, забравих и да спомена това, което ти каза, а именно слагането на обеци. Мисля, че те ще помогнат донякъде на самочувствието ти и като цяло да се отърсиш от този комплекс.

Точно поради тази причина, аз например имам 3 дупки на едното :D И си мисля: ами, то стърчи, всички ще ти ги виждат поне :D

LadyOfDeath
03-24-2013, 19:06
Мда, забравих и да спомена това, което ти каза, а именно слагането на обеци. Мисля, че те ще помогнат донякъде на самочувствието ти и като цяло да се отърсиш от този комплекс.

Като се замисля е добра идея, даже може и флешче да си направя..

Иначе знаете как е.. някой почва да ти се подиграва, а с него още някой друг.. което ти съсипва самочуствието..
аз точно заради това почнах и ноктите да си ги ям.. та и те не приличат на нищо..

Благодаря на абсолютно всички, идващата седмица ще гледам ако мога да си продупча ушите, пък тогава да видим как ще е :) ♥

anonymous708973
03-24-2013, 19:20
Радвай се, защото има дефектни, които не могат да се оправят - или оправянето е скъпо и/ли болезнено, а твоето се коригира с елементарна операцийка.
Говори с лекар за възрастта, тук никой не е компетентен.

weezy.
03-24-2013, 20:42
Не знам, но аз не виждам нещо грозно .. съвсем нормално си е, не се коплексирай. ;)

DENKAZ
03-24-2013, 21:38
Има и момчета с този проблеми, които са без коса. Комплекса винаги ще го има, но не са ти нужни операции според мен.

Leticcia
03-26-2013, 08:22
Аз мисля, че щръкналите ушички са много сладки ^^

onlygiirl
03-26-2013, 09:08
Не мисля,че твоите са толкова зле,но щом не си ги харесваш и се чувстваш толкова комплексирана поинтересувай се за операции и така.Колкото и да ти казваме,че трябва да се приемеш такава и,че не се забелязват,ти щом не се харесваш намери начин да си оправиш този ''дефект'',защото каквато се приемаш ти,такава ще те приемат и другите.И аз 2011 боледувах от шарка и от тогава ми стоят едни дупчици на лицето и яко ме дразнят и се комплексирам лекичко от тях.Никой нищо не ми е казвал,нито ми се е подигравал.Винаги аз отварям тази тема и всички ми повтарят,че само аз си ги забелязвам,ама аз като не се харесвам и супер много им се дразня. :) Та,според мен всичко идва от нас самите,но пак си мислим,че всички ги забелязват тези малки 'дефекти' и сами си се комплексираме заради нищо :)

Pug_306
03-26-2013, 09:21
Операция има, но не мисля, че си заслужава да се захващаш с това, по-добре си остави всичко както си е по теб. :)