PDA

View Full Version : Пренебрегната! Какво правите вие,когато сте пренебрегнати?



anonimna_rusalka
03-24-2013, 20:00
От доста време не се бях чувствала толкова щастлива и спокойна. Днес имах изпит, той ми пожела успех, държа се супер мило и беше много горд, когато изкарах хубава оценка. Останах с колегите в града,където уча (близко до нашия) и го поканих с приятелите му да дойдат и оправданието беше, че нямат пари за гориво. Ако един човек иска и влакове има и рейсове, въпроса е че не иска... Реших да не го правя на проблем и няколко часа по-късно, когато отидох при него и приятелите му, имаха гориво да обиколим града и т.н. :) Обеща ми, че вечерта ще си гледаме филмче само двамата, тъй като от доста време не бяхме излизали сами, приятелите му се обадиха, че ще има състезание и той им каза, че се колебае дали да ходи. После ми каза,че много иска да отиде, но ако пожелая ще остане с мен да гледаме филм. Виждах в очите му, че иска да е там и му казах да отиде, че филма ще почака. Той беше много щастлив, че не го спрях, каза ми, че ще се забави само 1 час и ще е изцяло мой. Чаках го 3 часа и половина и когато му се обадих, те бяха още заедно. Казах му,че го чакам вече 3 часа и очаквах в единствения ми почивен ден да е с мен, а не да съм пак сама, а той отговори "Оф, виж се каква си, да беше дошла, ти сама си го правиш, няма да се цепя от приятелите си заради теб, обичам колите и веднъж седмично се събираме." Ако се виждаше рядко с тях,нямаше да се ядосам, че един ден е избрал тях, пред мен. Но той е в отпуск от 2 седмици и докато съм на работа са постоянно заедно, би трябвало аз да съм тази, която липсва, нали?

WohooMAD
03-24-2013, 20:11
Да така трябва, би трябвало да си ти тази която липсва..Понякога има такива ситуации в които просто събирането с приятели е по приятно, влече го това "състезание" иска да отиде, гадното е, че съвпада с деня в който ти си в отпуска, не го приемай толкова на сериозно... Разбирам как се чувстваш, бил съм на твое място, седни и поговори с него, че си се почувствала пренебрегната...

ccdesigns
03-24-2013, 20:12
За 5 години как може тва да ти е първото мнение? Аз за 5 години ще си забравя паролата 12 пъти.

WohooMAD
03-24-2013, 20:13
За 5 години как може тва да ти е първото мнение? Аз за 5 години ще си забравя паролата 12 пъти.

++++++++++++++++ :D

Magnolia13
03-24-2013, 20:19
:| аз откачам. Правиш нещо за хората, защото си мислиш, че и те ще направят същото за теб и после се разочароваш. Примерно ти знаеш за себе си, че ако той има един почивен ден, ще го прекараш с него, случва се обратното ,но той не избира теб и ти не го приемаш нормално, именно защото знаеш, че ти не би постъпила така :)

s40t4
03-24-2013, 22:54
можеше поне да си раздели времето 50:50.. приятели/гадже, но кво да се прави.. тъпо..

HollyGolightly
03-25-2013, 02:28
Определено не би ми станало много приятно, ако имам само един свободен ден да се видим, а той отпраши някъде с приятелите си и ме разиграва цял ден да го чакам. Поговори с него, без да го обвиняваш, а просто му обясни как стоят нещата и как те е накарал да се чувстваш. Ако се направи пак на жертва, следващият път ти постъпи така с него, колкото и детинско да звучи, накарай го той теб да те чака да се наскиташ с приятелките си, да види колко е хубаво, и сигурно следващият път ще се замисли дали да го прави това нещо.

Blab
03-25-2013, 06:26
отдалечавам се, мълча, не си вдигам телефона, не отговарям на съобщения/мейли, етц.
въпрос на приоритети е това, каквото и да си говорим. ти не си му (била) приоритет (в този ден).
но си стояла и си го чакала. което... му дава сигурността да си прави каквото поиска. попритвори прозорците, затвори вратата и остави телефонът да позвъни; нека е момичешко, нека е каквото-си-решите-там.
//и все пак, ти ще решиш дали и доколко си в правото си да му се сърдиш, при все, че сама си го "пуснала" да отиде...

Magnolia13
03-25-2013, 06:33
Да бе, но пича и е казал
каза ми, че ще се забави само 1 час и ще е изцяло мой. Чаках го 3 часа и половина и когато му се обадих, те бяха още заедно. Като и кажем,че сама си го е пуснала, ще се обвинява. Ще излезе, ще се забавляват и когато не му вдигаш, и не му звъниш като някоя истерична съпруга, ще се усети. Другия път, когато излизаш с колегите си уж за 30 минути, може нещата да се проточат и т.н. тогава и той ще види какво ти е било.

ledenakrasota
03-25-2013, 07:10
1. Не си е дал сметка за компромиса, който си направила с горивото и за това, че си замълчала го е пренебрегнал. Такива малки грешки правят големите. Или те е излъгал за горивото, или после са намерили такова. Ако е второто, просто казваш, че разбираш и искаш реванширане или нещо в този дух. Идеята е той да разбере и да си даде сметка. Да оцени твоята съобразителност, а не, че е трябвало да му се врънкаш. Надявам се да си ме разбрала. Трябва да оценява жеста и обратното.

2. Ако на мен така ми каже в подобна ситуация, ще се почувствам много гадно, защото все аз съм тази, която се е съобразявала. Просто не вдигам телефон и не искам да го виждам, но това може а има всякакви развръзки и погрешни заключения от негова страна.

3.Аз съм директен човек и просто ще му кажа право в учите, че не съм му правила проблем за двете седмици с приятелите му, при условие, че е можел а ме навести за 15 минути в почивката ми. Компромисите винаги са взаимни, а щом аз все се съобразявам, а той не го оценява и го приема за даденост, не е за мен. Разбирам си грешката, че не е трябвало да допускам толкова компромиси, защото нещата вече са изпуснати и така ще бъде за напред. Така че сядаме и говорим.

Не е досаден разговор за оплаквалня, а става въпрос за нас. Ако така се тръшка на най-важния човек за него, който просто иска да го изслушат и дори се съобразява, и в този момент, това говори за това, че не ме оценява. Щом петте минути го изнервят с мен, а бърза за някъде- бай бай бейби.

Другият вариант е да отидеш с него там, но ако компанията е само мъжка, ще е некултурно да им се натресе гаджето на някого от останалите и те биха се издразнили. Зависи от ситуацията. :)

xXxPETYAxXx
03-25-2013, 11:06
А, ти защо не отиде с него? В смисъл - от това, че ти е казал "сама си го направи, да беше дошла" си правя изводите, че той те е поканил?

anonymous708973
03-25-2013, 11:10
Добре е било да отидеш.
Като се видите, поговорете, обясни му какво не ти е харесало. Ако ти се издръвчи, прибираш се, не му звъниш и чакаш да се обади и да се извини.

anonimna_rusalka
03-25-2013, 13:26
А, ти защо не отиде с него? В смисъл - от това, че ти е казал "сама си го направи, да беше дошла" си правя изводите, че той те е поканил?

Когато го викам на партита с приятелите ми, той никога не идва и казва,че като е с мен няма да мога да им обърна 100% внимание. Когато снощи ми каза "Много искам да отида,ама ако настояващ ще гледаме филма дето ти обещах" реших да го пусна. Той ми каза "Ако ти се идва ела и ти, ако не - изчакай ме у вас до час, час и половина ще дойда, ти свали филм". При което реших че за този час по-добре да сваля филм, да изчистя стаята а у... Пък и когато по принцип хората говорят нещо за другия "Ти еди какво си" всъщност говорят за себе си. Например "Късаме, защото без мен ще ТИ е по-добре" всъщност е "На мен ще ми е по-добре без теб." и така неговото "Излез сама с приятелите си, за да може да им обърнеш 100% внимание,защото аз като съм там няма да можеш'' щом го мисли,значи го иска?

anonymous708973
03-25-2013, 15:15
Абсолютно си права за последното, впрочем.

Amore-Mio*
03-25-2013, 15:31
Не го прави на толкова голям проблем.
Всеки човек си има нужда от лично пространство, свобода и известно време да се събира с приятелите си, и да се занимава с интересите си. Но все пак поговори с него - струва ми се, че сте заедно от дълго време и затова в един момент се получава така.

marin4itu
03-25-2013, 21:25
Дам, получава се, защото жените някак си повече се поставяме на тяхно място, а пък мъжете са повече егоисти. И сега да не ми се юрнат, да ми спорят, ще кажа, че има и изключения, разбира се.
Честно казано не си хаби нервите. Сам ще дотърчи като му залипсваш, дори и да е oт инатестите мъже, винаги мислещи се за прави и безгрешни.

feikk
03-25-2013, 21:34
В правото си си да претендираш. ;) Първо - не си разпределя времето като хората, второ - обещава, а след това не изпълнява. Трето - личното ми мнение е, че когато човек има връзка, да речем от малко повече време ( не знам вие колко време сте заедно) , половинката му да бъде един от по-важните приоритети... а не нещо из помежду другото.
За съжаление аз също доста често изпадам в тази ситуация с моето изключително несъобразително и анти-мисловната дейност гадже. В момента също с пресен случай от вчера. Като цяло съм изчезнала, както казаха горе с притворени врата и прозорец, неработещ телефон и клавиатура. Нека ги оставим да се сетят. ;)