PDA

View Full Version : Какво трябва да уча за да стана Софтуерен инженер



dyzzywyzzy
03-26-2013, 10:55
По темата става ясно какъв ми е въпроса. В момента съм 7 клас и искам да стана софтуерен инженер, но не знам какво трябва да уча. Избрал съм си специалността "Системно програмиране" тя ще ми помогне ли или трябва да си избера друго... Не знам, затова ви моля да ми помогнете... И също така да ми препоръчат някоя гимназия...

Pug_306
03-26-2013, 11:06
Софтуерния инженер е именно това - програмиране, ще ти трябва много математика, ама като ти казвам много, значи мноооого, ще минеш всички части на висшата математика, в университета вече ше разбереш другите подробности :)

klimatronik
03-26-2013, 11:26
хах... Почти на всякъде се учи компютърни технологии като задължителен предмет в 8 клас, но задълбочено не мисля,че има в гимназиите
А в механически техникум не ти препоръчвам да влизаш, защото там се тътрят само идиоти, които ходят на училище само, за да набият някой
А пък в гимназиите ти взимат акъла от модули, глупости и на края , ако не си учил сериозно първите години - излизаш тъпак със слаба диплома , без научен занаят

dyzzywyzzy
03-26-2013, 16:18
хах... Почти на всякъде се учи компютърни технологии като задължителен предмет в 8 клас, но задълбочено не мисля,че има в гимназиите
А в механически техникум не ти препоръчвам да влизаш, защото там се тътрят само идиоти, които ходят на училище само, за да набият някой
А пък в гимназиите ти взимат акъла от модули, глупости и на края , ако не си учил сериозно първите години - излизаш тъпак със слаба диплома , без научен занаят

Значи аз съм тръгнал да уча, а не да ходя на училище ей така просто за кеф... И това последното за гимназиите много ясно, че ще е така...

klimatronik
03-26-2013, 18:10
Средата , в която ще изкараш 5 години от живота си е много важна
Защото и да ти се учи, и да не ти се учи, щом съучениците ти са бавни, така и теб ше тласнат на долу