PDA

View Full Version : Quote of the day!



Blueberries
03-26-2013, 17:01
Здравейте, хора! Хрумна ми една идея и се надявам да се хареса.
Значи, темата е подобна на "Как се чувствате днес" или пък "Коя песен отговаря на любовното ви положение". Нека всеки ден(или поне доста честичко) да се пуска какъвто иска цитат, стига да му харесва - дали ще е мисъл на някаква известна личност, цитат от филм, от книга - няма значение. Нещо, което ви харесва и искате да го споделите с другите. Също така да не е задължително да е любовен. Просто не знаех къде да пусна темата. :)
Аз лично имам една тетрадка, в която си записвам любими цитати отвсякъде, тук да направим нещо подобно. Напишете цитат от любимата си книга, например. Няма значение!

TROLLDADLOLCAKE
03-26-2013, 19:48
Sum, quod eris, quod es, ante fui. (Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях. — надпис на входа на Римските гробища) : )

iveetyy
03-26-2013, 20:07
"Жената е отражение на мъжа и ако я обичаш до безумие, тя ще ти отвърне със същото!”

sneering
03-26-2013, 20:27
– "По-добре да ме мразят заради това което съм, от колкото да ме харесват заради това което не съм" - Кърт Кобейн.

Amore-Mio*
03-26-2013, 20:55
'Живеят само влюбените, останалите просто съществуват!'

chilltothebone
03-26-2013, 21:51
Когато не знаеш какво искаш - губиш този, който знае, че иска теб .

girlwithblueeyes
03-26-2013, 21:54
Ангелите я наричат небесна радост, дяволите я наричат адска мъка, хората я наричат Любов

Magnolia13
03-26-2013, 22:37
Моето момиче... Къде ли е сега? Какво ли прави? Дали е намерила щастието в лицето на някой друг?
Въпроси... Хиляди въпроси, които си задавам всеки ден, всеки час, всяка минута. Никога не намирам отговорите им, но не спирам да питам. До сетния си дъх ще се чудя къде е тя, как живее. Спра ли да го правя, значи съм напуснал този свят. Защото ТЯ е онази сила, която ме кара да дишам, да живея, да съществувам. Онова момиче, което беше мое, но уви.. Бях глупак. Тя даваше всичко за мен, сърце и душа, само за да съм аз щастлив. Какво и дадох аз? Нищо, бях мъжкар, бях твърд, понякога жесток и дори за секунда не си позволих да бъда като нея - по детски романтичен, нежен и мил. Късно осъзнах, че тя имаше нужда от това, за да продължи да бъде с мен. И един ден просто ме попита - "Какво съм аз за теб?". И какво й отговорих аз? Нищо. Прегърнах я с думите - "Хайде, стига не бъди дете. Знаеш, че те обичам, не ме карай да говоря глупости."...
Тя си замина. Никога не ще я виня за това, че напусна човека, който не искаше да говори "глупости". Виня само собствения си егоизъм, заради който вечер не мога да спя. Моят сън са мечтите. Мечти, в които тя е до мен, лежи и слуша всички "глупости" които не й казах навреме. Сега ги шепна в мрака, пиейки мъка от сълзите си, сам и търсещ в празнината.
"Какво съм аз за теб?"
"Ти си всичко за мен! Ти си като първия слънчев лъч, който срамежливо ме гали и събужда. Очите ти - две ярки звезди, побрали в себе си всички вселени, хиляди непознати светове. Гласът ти е по-красив от песен на чучулига, косите ти по-нежни от морската пяна. Кожата ти е по-мека от пухкавите бели облачета изпъстрили яркосиньото небе. А вътре в теб, в малката си душа си побрала любов, с която можеш да дариш целия свят. Любов, която ми даряваш без колебание, а аз всеки ден благодаря на Бог, че имам това вълшебство в живота си. Мило мое, какво си ти за мен? Ти си всяко туптене на сърцето ми, всеки един дъх, всяка една секунда от живота ми. Ти си причината за моето съществуване."

TheBobqk
03-27-2013, 02:20
You must be the change you want to see in the world.

HollyGolightly
03-27-2013, 03:19
No man needs a vacation so much as the man who has just had one. -Elbert Hubbard

ccdesigns
03-27-2013, 04:11
"I like cookies" - Me.

Violenza
03-27-2013, 10:33
"Жената е отражение на мъжа и ако я обичаш до безумие, тя ще ти отвърне със същото!”
Мхм... :)


„ - Пустинята е хубава - каза малкият принц, - защото крие някъде кладенец...“

Colouring
03-27-2013, 16:18
“Лесно бих простила неговата гордост, ако той не беше засегнал моята”.

nevermind...
03-27-2013, 16:24
"Детето е най-лошият аксесоар, който може да има една жена."

- Мен (сигурно най-мъдрото нещо, което ще измисля през живота си) :lol:

TheBobqk
03-27-2013, 17:17
But I'm gonna show you, baby, that a woman can be tough.

Gabriels
03-27-2013, 18:50
Some people come into our lives and quickly go. Some people move our souls to dance. Some people make the sky more beautiful to gaze upon. They stay in our lives for awhile, leave footprints in our hearts, and We are never, ever the same! (Някои хора идват в живота ни и бързо си отиват.Някои хора карат душите ни да танцуват. Някои хора правят небето по-красиво за взиране. Те остават в живота ни за известно време, оставят отпечатък в сърцата ни и ние никога не сме същите!)

cyclops
03-27-2013, 19:09
Тя го целуна, той нея не
Тя го прегърна, той нея не
Тя го обикна, той нея не
Тя го забрави, той нея не

Chacho
03-27-2013, 20:58
Най-голямото бъзе е шубето. 8-)

Violenza
03-27-2013, 21:00
"Детето е най-лошият аксесоар, който може да има една жена."

- Мен (сигурно най-мъдрото нещо, което ще измисля през живота си) :lol:
Това ако ти е най-мъдрото, не искам да си помислям за най-глупавото. Ужас.


“A wise girl kisses but doesn't love, listens but doesn't believe, and leaves before she is left.”
― Marilyn Monroe

HollyGolightly
03-27-2013, 21:04
If there were no hell, we would be like the animals. No hell, no dignity

ShtrudeL
03-27-2013, 21:06
“Лесно бих простила неговата гордост, ако той не беше засегнал моята”.

Това си харесах.



*"Когато си влюбен не броиш. Впрочем броиш дните и часовете, понякога минутите. Ан не се обади цели два дни и аз остарях с десет години. Дежурих до телефона, разглобих телефона, сглобих телефона. Бих могъл да взема изпит за телефонен техник."

Naive
03-28-2013, 01:40
"Хора, сърцето ви е домашно куче, свикнало с късия синджир и кошарата."

psychopath
03-28-2013, 03:50
"Кой ни мисли зло - на майка му в гъзо"
Христо Мутафчиев :Д

iveetyy
03-28-2013, 04:38
"Gonna be that one and then once we get 'em, it's never the same."

HollyGolightly
03-28-2013, 10:45
"the moment we fell in love we become liars"

Daydreamer3
03-28-2013, 10:56
“Vengeance, you see, can wait. A lifetime if necessary.”
:)

urlittlelady
03-28-2013, 11:12
"...but who wants to go to the office when they could be an artist?!"

psychopath
03-29-2013, 01:21
“Vengeance, you see, can wait. A lifetime if necessary.”
:)

Това от къде беше?

Colouring
03-29-2013, 15:11
"You can have all the faith you want in spirits and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don’t be an idiot. ‘Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, I know you look both ways."

HollyGolightly
03-30-2013, 02:03
"What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us." -Ralph Waldo Emerson

deathbecomesher
03-30-2013, 11:01
I would die for you, but I won't live for you.

strawberry88
03-30-2013, 12:16
*"Когато си влюбен не броиш. Впрочем броиш дните и часовете, понякога минутите. Ан не се обади цели два дни и аз остарях с десет години. Дежурих до телефона, разглобих телефона, сглобих телефона. Бих могъл да взема изпит за телефонен техник."

От къде е този цитат?

AzTheUser
03-30-2013, 18:29
"Когато една врата се затваря,друга се отваря.Но често стоим и се взираме в затворената,а не виждаме отворената."
-късмет от Lavazza 8-) Реално погледнато даже не ми харесва особено като цитат,обаче прекалено точно описва сегашната ми ситуация,особено имайки предвид в кой раздел сме 8-)

kolegata88
03-30-2013, 18:34
Вари го,печи го,на цървул мирише.Късметче от сокчета queens

MoulinRouge_
03-31-2013, 13:35
От къде е този цитат?

"Мемоари на един откачен младеж" - Фредерик Бегбеде

Кое е най-чистото и прекрасно вълшебство,за което се сещаш?
Нещо мъничко,което е в състояние да вдъхне цветен живот и на най-мрачния пейзаж?
Знам,че задавам труден въпрос за хора с ампутирано въображение,
затова ще подскажа съвсем мъничко...
Представи си пеперуди.А сега си представи как размахват нежните си криле
в грациозен полет над пустата действителност.Те не летят на високо,
но на теб ти се струва,че докосват небето и то става по-шарено.
Тези крехки,безпомощни,красиви и недостижими,мънички,но много важни за човека,
който се вглежда в наистина важните неща, същества не ти ли напомнят на мечтите,
които хвърчат над забързания ти свят,но ти дори не ги забелязваш.Мечтите,
които даряват наивна надежда за по-добър живот.
Не можеш лесно да се докоснеш до магическото,но веднъж хванеш ли пеперуда,
осакатяваш крилете й.Веднъж сбъднеш ли мечта,
тя става нещо обикновено и се нуждаеш от нова,
за да продължиш съществуването си.
Чувал ли си поверието,че ако хванеш пеперуда,една твоя мечта ще стане реалност.
Не е ли жалко,чe хората са толкова глупаво-егоистични? Убиват прекрасното,
за да превърнат вълшебството в ежедневие...

HollyGolightly
03-31-2013, 13:39
"Hope is the worst of evils, for it prolongs the torments of man."

urlittlelady
03-31-2013, 17:48
"Човек обича, защото обича. Не се нуждаем от някаква причина, за да обичаме" - Паулу Коелю

that's how we do nigga
03-31-2013, 18:18
''Enjoy the little things in life,because one day you will look back,and realize they were the big things''-The Vow

Monnie
04-01-2013, 18:16
"желанието прави всички неща да цъфтят, притежанието ги кара да вехнат"

HollyGolightly
04-01-2013, 20:54
"A woman must not depend upon the protection of man, but must be thought to protect herself" - Susan B. Anthony

Blitzcrank
04-02-2013, 15:57
“If you can make it through the night, there's a brighter day.”
“Why am I fighting to live,
If I am just living to fight
Why am I trying to see.
When there aint nothing in sight
Why am I trying to give,
When no one gives me a try
Why am I dying to live,
If I am just living to die?”
-2pac
“In the End,
we will remember not the words of our enemies,
but the silence of our friends.”
“Darkness cannot drive out darkness;
only light can do that.
Hate cannot drive out hate;
only love can do that.”
-Martin Luther King

CoNviCt
04-02-2013, 16:14
"They couldn't let you go. And you couldn't let them go. I believe you call it..love."
- September

Glorya Angelova
04-03-2013, 11:21
'' I'm so clean feeling so dirty.''
-Rihanna!

skornex
04-03-2013, 13:50
Everyting negative - pressure, challenges - is all an opportunity for me to rise. -

mua.mua.
04-03-2013, 17:55
Няма човек, който да заслужава твоите сълзи, а който ги заслужава, не те кара да плачеш.
Габриел Гарсия Маркес

gugenceto2
04-03-2013, 18:07
Единствено Адам не е имал тъща. По това знаем, че е живял в рая. :D :D
Заплатата е като менструацията: чакаш я цял месец, а свършва за три дни. :D :D

strawberry88
04-03-2013, 18:25
Everything in life is temporary.So if things are going good, enjoy it because it won't last forever.And if things are going bad, don't worry.It can't last forever either.

Always remember that no matter how useless you feel, you're someone's reason to smile.

Life always offers you another chance.It's called tomorrow.

HollyGolightly
04-04-2013, 00:30
"Tomorrow, you promise yourself, will be different, yet tomorrow is too often a repetition of today" - James T. McKay
:(

lolipop_girl_34
04-04-2013, 19:33
Don't let anyone ever make you feel like you don't deserve what you want !

Monnie
04-05-2013, 12:21
"Нямаме право да бягаме от щастието. Повечето хора не са имали нашия късмет. Когато им е приятно заедно, не се влюбват. Когато са влюбени не си пасват в леглото. Или пък когато са добре в леглото, след това нямат какво да си кажат. Ние си имаме всичко, освен че нямаме нищо, понеже не сме заедно."

HollyGolightly
04-05-2013, 21:49
"Whatever you are, be a good one"

paradosou
04-05-2013, 22:17
"Едно е сигурно - университетът на живота е цветен. Оцветен е в сиво само ако ти искаш да го видиш такъв."
*
"Не се страхувай да направиш голяма крачка. Не можеш да прескочиш пропаст на два малки скока."
*
"От отсрещната страна на пътя тревата винаги изглежда по-зелена. Небето е по-синьо над някой друг океан. Звездите са по-ярки в други вселени..."

Naive
04-06-2013, 19:23
“You know you're in love when you can't fall asleep because reality is finally better than your dreams.”
― Dr. Seuss

kalzzz
04-07-2013, 11:33
"If a man whistles at you, don't turn around . You are a lady not a dog "
-Adele

bossbgm
04-15-2013, 08:19
If we don't build it,who will? - George Watsky

IseeDEADbodies
04-15-2013, 09:43
Не е срамно че си излъгал, това не означава че не съжаляваш. Срам е когато хората го познават, а ти не си признаваш !

psych0
04-16-2013, 18:41
There's gon' be some stuff you gon' see that's gon' make it
hard to smile in the future.
But through whatever you see, through all the rain and the pain,
you gotta keep your sense of humor.
You gotta be able to smile through all this bullshit.
-2pac

Taoista
04-19-2013, 13:41
"For at my side walks hope. In the face of all that insists I turn back, I carry on. This....this is my compromise."

Taoista
04-19-2013, 13:44
As wicked as you are, you're beautiful to me.
You're the darkest burning star, you're my perfect disease.

urlittlelady
04-26-2013, 12:09
"Животът без лабрадор е възможен, но не е пълноценен!"

Lovedream
05-03-2013, 13:24
"Love is so blind.It feels right when it's wrong. "

HollyGolightly
05-03-2013, 14:59
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth"

urlittlelady
05-08-2013, 06:35
"Този, който живее със ЗАЩО, може да се справи с почти всяко КАК" - Ницше

ShtrudeL
05-10-2013, 20:11
"Всичко, което можеше да се случи на такава връзка, беше: ако не се разпадне внезапно и без взаимен тормоз, да се развива, дори да се обогатява с някое чувство, не ярко и пенливо, не с нещо, което да спира дъха и да омагьосва душата, нито с нещо с множество дантелени, крехки клонки и раними листенца, а грубо, но подходящо за всекидневния живот."

innaaa
05-10-2013, 21:16
Като не можеш да направиш някой щастлив,поне не пречи някой друг да го направи!

Azoria
05-10-2013, 21:25
" Истинските приятели ти забиват ножа отпред. " Оскар Уайлд

HollyGolightly
05-11-2013, 04:35
“You can love someone so much...But you can never love people as much as you can miss them.” :(

vetard
05-11-2013, 20:42
And may your dreams be full of bubble-wrap.