PDA

View Full Version : Тренировка за гръб.



tafcho1914
03-27-2013, 09:23
Здравейте ,
Това е тренировката ми за гръб и бих искал да чуя вашето мнение и препоръки .
Цел - мускулна маса.
Тренировка А:

1.Придърпване на скрипец пред гърди x4
2.Латерално придърпване на дъмбел към таза x4
3.Чукчета (подхват) x4
4.Гребане на водоравен скрипец (Лодка). x4
5.Трапец (придърпване на щанга от стоеж). x4
6.Разтягане от вис x1

Тренировка Б:

1.Набиране широк хват (по желание с тежест) x4
2.Придърпване на скрипец зад врат. x4
3.Чукчета (надхват,малко повече от ширината на раменете) x4
4.Мъртва тяга x4
5.Трапец (придърпване на дъмбели от стоеж). x4
6.Разтягане от вис x1
---------------------------------

firstdiesel
03-27-2013, 18:52
мъртвата тяга и гребането с щанга начело на тренировката!

redbul2
03-27-2013, 18:59
Ами в тренировка А гребането с дъмбел може да отнеме част от силата ти за чукчетата. Освен ако го правиш преди тях за по-добро загряване. Ако правиш добре чукчетата,гребането с дъмбел и Лодката могат да бъдат дори излишни. Или да се правят в 2 серии, най-много 3.
В тренировка Б може избирателно да се намали броя на някои серии,ако тренировката те изморява много. Примерно набирането 2 серии (или 3),трапец 2-3 серии. Като цяло добра програма.

Sc0RcH
03-27-2013, 20:19
За да не пускам нова тема, да питам направо тук. Повечето хора искат да постигнат V форма на гърба си, а някой знае ли точно как се постига U формата, че го късам от тренировка, а не съм хич доволен. Много бих искал съвет. Говоря за такъв гръб:

http://img853.imageshack.us/img853/481/brock20lesnar20back.jpg

DownloadVirus
03-27-2013, 20:27
За да не пускам нова тема, да питам направо тук. Повечето хора искат да постигнат V форма на гърба си, а някой знае ли точно как се постига U формата, че го късам от тренировка, а не съм хич доволен. Много бих искал съвет. Говоря за такъв гръб:

http://img853.imageshack.us/img853/481/brock20lesnar20back.jpg

Гръб трудно се прави така или иначе. Това от снимката Брок Леснар ли е или ?

Mladenoff
03-27-2013, 20:54
Един познат има подобна форма на гърба.Пада си лостаджия, прави ненормални тренировки на лостове от рода на 7 серий максималко широк надхват и 4 с подхват...и това всяко междучасие...перките му са страшно развити, долната част на гърба хич му я няма, та и за това има такава форма


П.П. Супер смешно е :/

firstdiesel
03-28-2013, 09:05
за такава форма трябва да си висок и да гребеш кат мен :D ... наведен все едно чакаш да ти го вкарат и щангата обилно заредена