PDA

View Full Version : Чуствате ли се сами дори когато сте сред приятели?



grape17
03-28-2013, 09:22
Здравейте

Аз съм момче на 18 години. И през целия живот винаги съм бил добър в това което правя. В училище винаги съм имал добри оценки, имам много хобита и съм добър в повечето спортове. Нямам проблем да правя нови приятелства и когато съм навън различни хора ми казват "здравей" въпреки, че не ги познавам. Просто както казах заради различните спортове се говорят неща, пък и града не е много голям. Имам и доста близки приятели. Имам семейство което ме обича и също така съм добре изглеждащ и нямам проблеми с момичетата, въпреки, че повечето пъти ги отблъсквам. И проблема е че въпреки всичките тези хора които ме харесват, се чуствам сам. И сега тези няколко дни си мислех, защо се чуствам така и стигнах до заключението, че просто те не мислят като мен и нямат същите цели,желания и морални стойности. Обикновено, когато съм с приятели си мисля как може да са толкова затворени и непораснали. Въпреки, че някой от тях са по-големи от мен с 7 години са все още деца. Някога чувства ли сте се така и с времето успя ли да премине?

DisappointedDreamer
03-28-2013, 09:28
Всички сме се чувствали така.
Ако не те кефи компанията, я смени.

Chacho
03-28-2013, 09:31
Самотен - не. Имаме различни интереси, особено като си заговоря за професията си проличава колко не ги вълнува. :D

Но не ми пречи това, защото имам хора, с които да си обсъждам тва, което ме вълнува. Иначе приятелите ми споделят повечето от житейските ми разбирания, но с тях не го коментирам много това. Влагаме по малко интерес към чуждите занимавки, но като цяло си имаме общи дейности, много спомени и добре пасващи характери, които да ни сплотяват. А и са ми много верни. Старая се и аз да съм така за тях. Като резултат от това ми е изключително приятно да си прекарвам времето с тях, а не с който и да било друг.

grape17
03-28-2013, 09:38
Сега имам 4 компании и нито една от тях не ме допълва. Да с всяка една имам общи неща, но те са промерно за дадения спорт (хоби) с който се занимаваме всички. Например за нещо различно, не пия алкохол и никога не съ пил алкохол. Още от малък си се занимавам активно със спорт. Също така и не пуша, също никога не съм пушил. И във всяка една от компаниите има хора които или ги правят и двете или едно от тях. И честно не познавам друг като мен, като включим и "приятели" от интернет.

Chacho
03-28-2013, 09:45
Отговори си сам какво ти липсва, а не съвсем общо, че ти липсва нещо. В какво отношение искаш да те допълват?

grape17
03-28-2013, 10:13
Не знам точно, но това че са обикновени не ми допада. Защото обикновеното е скучно, като това всеки го казва без да забелязват, че правят същото като другите. Наскоро като се разхождах с една приятелка се почуствах доста скучно, защото знаех какво ще каже всеки момент.Просто ние хората сме способни на толкова много, а вместо това се задоволяваме с дискотеки,чалга, цигари и алкохол. А има толкова прекрасни неща, които някой никога не опитват.

Blab
03-28-2013, 10:23
аз искам да попитам за зодията. Водолей? Лъв? Овен? //да, важно ми е!;

по темата: моите приятели са различни. харесвам си ги. не обичам да "общувам" в (големи) групи, по простата причина, че това не точно общуване, тъй като не предполага близост и дълбочина.
понякога се чувствам сама, но това е само настроение. действително, всички сме сами, всичко останало са временни разсейки;
от написаното от теб разбирам, че ти липсва конкуренция и си си повярвал, че си най-добрия (образно казано;Д). ами, излез навън, в по-голям град, държава, въобще топос. съревновавай се със света, не се сравнявай с "обикновените" си и "скучни" приятели; успех!

Auriss
03-28-2013, 10:24
Вирнал си си носа, брат, и си се взел за мерило за съвършенство. Лошо в това няма, от една страна, но не проектирай своята ценностна система върху другите, а пробвай да ги приемаш такива, каквито са.
Когато си вдигнал летвата, а няма кой да оправдае очакванията ти, е кофти, мдам. Особено при положение, че поставяш същите и за себе си.

Намери си хора, които най-малкото уважаваш - видно е, че не е така с настоящото ти обкръжение. И аз съм бил на тоя хал - за щастие с годините се надраства. Спираш да търсиш примери за подражание у околните и започваш да изграждаш собствен характер.

defender
03-28-2013, 10:35
Празни приказки .................... приятелю търсиш съвети от хора, които не по-малко не са наясно със себе си.................... само ще те объркат...................... най-малкото ще започнеш да се изживяваш като тях (но с тази разлика че обстановката, в която живееш не е като тяхната и така дори техните съвети могат и да ти навредят.)................. а и нищо чудно да станеш тревоман (като гледам кой ти дава съветите).

Chacho
03-28-2013, 10:40
Празни приказки .................... приятелю търсиш съвети от хора, които не по-малко не са наясно със себе си.................... само ще те объркат...................... най-малкото ще започнеш да се изживяваш като тях (но с тази разлика че обстановката, в която живееш не е като тяхната и дори техните сети могат и да ти навредят.)................. нищо чудно да станеш тревоман (като гледам кой ти дава съветите).

Тъкмо реша, че си ми станал предвидим и ти вземеш, че станеш още по-забавен. Скоро и във "всичко тийн накуп" няма да те взимат насериозно. :D

Auriss
03-28-2013, 10:41
Пайджина фостата затеп.


Мдам.

defender
03-28-2013, 10:42
Тъкмо реша, че си ми станал предвидим и ти вземеш, че станеш още по-забавен. Скоро и във "всичко тийн накуп" няма да те взимат насериозно. :D

амиииииииииии, ок,................ тогава ако искаш да изпушим лулата на мира ............ хихи

Chacho
03-28-2013, 10:45
амиииииииииии, ок,................ тогава ако искаш да изпушим лулата на мира ............ хихи

Шти запала един джоджан и ще ти се радвам на плацебото. :D

grape17
03-28-2013, 10:52
Зодия рак :) Отностно конкоренцията, никога не съм се сравнявал с тях (по умения в даден спорт). Винаги съм казвал, че всички които се занимавам с даден спорт са супер хора, защото повечето не пушат и не пият за да постигнат нещо. Живял съм в Пловдив, който си е голям град. Просто както казах има толкова по-хубави и готини неща които можем да правим ние хората. Ето например преди няколко дни четох за 15 год момче което създадело инструмент за откриване на рак на панкреаса. Вчера за момче което на 17 год направило програма за телефони и след това я продал за 30 мил. Аз освен че обичам опасни спортове и съм добър във всеки един от тях. И преди като качвах клипове в youtube. Хиляди хора от цял двят са ми казвали, че един ден искат да са като мен. Което ме накара да се усмихна, тъй като съм успял да ги вдъхновя. В същото време обичам и компютри, сега знам над 20 програмни езика, работя в големи компании. Просто ме зразви това, че имат лимит и мисленето им е обикновено, елементарно и селско. И да преди имах едни доста добри приятели, които започнаха да пушат трева, няколко дни по-късно спрях да говоря с тях. Като преди това се опитах да им дам акъл, но не се получи.

Auriss
03-28-2013, 11:05
http://blog.kaplangmat.com/wp-content/uploads/2012/06/Facepalm-polar-bear.jpg

defender
03-28-2013, 11:05
Шти запала един джоджан и ще ти се радвам на плацебото. :D

мисля да прекъсна до тук този интелектуален разговор ................

Chacho
03-28-2013, 11:09
Разгеле.

А автора... пич, имаш амбиции и познания. Ма тва не те извисява. Имаш да зрееш и мъдрееш още.

paradosou
03-28-2013, 12:05
Винаги съм казвал, че всички които се занимават с даден спорт са супер хора, защото повечето не пушат и не пият за да постигнат нещо.
:lol: Далеч не всички спортуващи са супер хора;; спортът не е универсална добродетел, гарант за качество на характера. Да пиеш или да пушиш, когато е с мярка, със сигурност не те прави подчовек, както се опитваш да ни убедиш. Мнението ти прекалено добре се вписва в тийн стандарта, за да претендираш за индивидуалност/разчупеност във възприятията.

И да преди имах едни доста добри приятели, които започнаха да пушат трева, няколко дни по-късно спрях да говоря с тях. Като преди това се опитах да им дам акъл, но не се получи.
Това ще го оставя без коментар.
В заключение се присъединявам към коментара на Чачо, че амбициите и знанията сами по себе си не те извисяват. И наистина имаш още да зрееш. Много.

strawberry88
03-28-2013, 12:26
Не. :Д

Amore-Mio*
03-28-2013, 14:04
Нормално е в един период да се появяват различията в характерите и целите на отделните индивиди, и именно това прави приятелството ценно - въпреки всичко да си имате нещо общо, което да може да ви нарече приятели, в истинския смисъл на думата. Иначе - смени компанията. Но имай предвид, че винаги ще има поне един човек, с който да имате коренно различни интереси.

DisappointedDreamer
03-28-2013, 16:25
Зодия рак :) Отностно конкоренцията, никога не съм се сравнявал с тях (по умения в даден спорт). Винаги съм казвал, че всички които се занимавам с даден спорт са супер хора, защото повечето не пушат и не пият за да постигнат нещо. Живял съм в Пловдив, който си е голям град. Просто както казах има толкова по-хубави и готини неща които можем да правим ние хората. Ето например преди няколко дни четох за 15 год момче което създадело инструмент за откриване на рак на панкреаса. Вчера за момче което на 17 год направило програма за телефони и след това я продал за 30 мил. Аз освен че обичам опасни спортове и съм добър във всеки един от тях. И преди като качвах клипове в youtube. Хиляди хора от цял двят са ми казвали, че един ден искат да са като мен. Което ме накара да се усмихна, тъй като съм успял да ги вдъхновя. В същото време обичам и компютри, сега знам над 20 програмни езика, работя в големи компании. Просто ме зразви това, че имат лимит и мисленето им е обикновено, елементарно и селско. И да преди имах едни доста добри приятели, които започнаха да пушат трева, няколко дни по-късно спрях да говоря с тях. Като преди това се опитах да им дам акъл, но не се получи.

:Д издигнал си себе си толкова високо, чеее не дори не виждаш смъртните под теб. Щом има толкова готини неща, които може да правиш, защо не изобретиш лекарство против рак? Или машина на времето?

Не знаех, че пушенето и пиенето постигат нещо :Д ако искаш да кажеш, че това са средства, с които повечето се опитват да блеснат/изтъкнат сред стадото от тийн хормони... Повечето го правят с тази цел, мда. Това не означава, че тези, които се занимават със спорт не правят същото. Ти си живия пример за това.

Ох, тревата автоматично прави човека тъп ли? Моля те. Пушенето на трева, за последно когато четох (и изпитах) не беше свързано с промиването на мозъци от всякаква дейност и поставянето му в рамки.

Биеш се в гърдите, и то много. Хубаво - занимаваш се със спорт, компютри и етц, но това, че приятелите ти в момента не ги интересуват същите неща, изобщо не прави мисленето им обикновено или елементарно.
Ако толкова не ги харесваш - търси си конкуренция. Попадни в среда, където хората са 1000 пъти по-добри от теб във всяко едно отношение. Надмини ги. Тогава ела и ми се бий в гърдите. Тогава може и да те призная.

girlwithblueeyes
03-28-2013, 16:41
Излез от филма и престани да се имаш за нещо особено . Най-обикновен човек си , не си специален , не си нещо уникално
Осъзнай се и се вземи в ръце защото ще ти се смеят .

psychopath
03-29-2013, 00:52
:lol: Далеч не всички спортуващи са супер хора;; спортът не е универсална добродетел, гарант за качество на характера. Да пиеш или да пушиш, когато е с мярка, със сигурност не те прави подчовек, както се опитваш да ни убедиш. Мнението ти прекалено добре се вписва в тийн стандарта, за да претендираш за индивидуалност/разчупеност във възприятията.

Това ще го оставя без коментар.
В заключение се присъединявам към коментара на Чачо, че амбициите и знанията сами по себе си не те извисяват. И наистина имаш още да зрееш. Много.

Няма какво да добавя.

ПС - аз не се чувствам сам, дори когато съм сам. шизофренията е готино нещо :D

Chacho
03-29-2013, 06:22
шизофренията е готино нещо :D

Да имаш въображаем приятел е прекалено лесно. Друго си е ти да си въображаем приятел на някой. Schizophrenia level: Soviet Russia.

psychopath
03-29-2013, 14:02
Аз имам въображаеми приятели, на които съм въображем приятел.
Това какъв левъл е? :D

addi70
03-29-2013, 17:15
Не,не съм се чувствала самотна! Чувствала съм се самотна,когато съм била сред хора,да,но тези хора не са ми били приятели явно, а просто компания за момента. Защото приятелите са хората,които те предразполагат ;)

Chacho
03-29-2013, 19:39
Аз имам въображаеми приятели, на които съм въображем приятел.
Това какъв левъл е? :D

Inception :D

psychopath
03-30-2013, 04:25
ПФХАХАХАХХАХАХА :д

ararat
03-30-2013, 05:23
Тамън се канех да напиша един свестен пост относно ситуацията ти, но после прочетох глупостите дет си писал и си шибан трол баце. Почваш с опасни спортове, минаваш през алкохола и стигаш до работа за големи компании и владеене на 20 програмни езика. Поне за годините да беше излъгал щяхме са хванем.

ararat
03-30-2013, 05:25
мамка му и двоен пост