PDA

View Full Version : Ландшафт



klimatronik
03-28-2013, 13:06
Някой да е запознат с Ландшафтната архитектура ?

Chacho
03-28-2013, 13:07
Какво точно те интересува. Имам разни познати от горните курсове в тая специалност.

klimatronik
03-28-2013, 13:16
Доволни ли са от качеството на обучение ?
Търсят ли се ландшафти архитекти в България ?
Признават ли тази дипломата в Европа и Америка ?
Струва ли си да измина 500 км , защото специалността я има само в ЛСТ университет, София? :)

ROFLWTF
03-28-2013, 13:21
аз съм 1 курс и мога да ти кажа, че съм адски доволна. Много е интересно. За това далис етърсят ландш арх. в България малко е спорен въпросът в момента, но врявам, че с времето ще се подобри всичко. За диплома не мога да ти кажа, не съм разпитвала.

Ами.. ако това е наистина което желаеш, да, струва си. :)

Chacho
03-28-2013, 13:27
Препратих един авер към темата, надявам се да отговори скоро.

klimatronik
03-28-2013, 13:43
Мерси
Интересно ми е разбира се
Но се двоумя между още няколко специалности в различни университети
А пък реализацията след завършването на факултет горско стопанство ... е в горски стопанства , лесничейства и фирми е свързано с много мафия... поне с такова впечатление съм останал от изсичането на горите ..
За специалността Ландшафтна архитектура и аз си мисля,че има бъдеще ,защото екологичния въпрос за озеленяване в градовете става все по-модерен. Но не знам нищо др..

Frestifator
03-28-2013, 14:26
Аз съм 4-ти курс ландшафтна архитектура и мога да ти кажа, че в момента има бум на специалността. Няма големи проекти, но като цяло има работа. Малко трудно се намира работа в частните фирми, защото искат стаж от 3 год. и нагоре, но пък общините са се засилили. Мойто виждане е, че в някои региони от страната се търсят много специалисти в озеленяването каквито сме ние, но в София по-трудно се пробива и с много връзки. Обучението е на добро ниво, има наистина много добри специалисти в областите си, но те преподават предмети чак в 3-ти и 4-ти курс. То тогава започваш да проектираш. Хубавото е, че се учат много различни предмети (е ,някой път не е толкова хубаво :D) и след завършване можеш да се занимаваш с доста работи - проектиране, поодръжка, растителна защита, оранжерии, общински дейности и др. Лошото е, че Лесотехническия всичко му е "наобратно" и държат на присъствията дори и на лекции :D. И другото, което е рисуване почти няма и ще се побъркаш първоначално от растения на латински език :D

Бих казал заключително, че ако влезнеш няма да съжаляваш ако ти се занимава с това, но всичко ще ти се стори супер странно. Иначе лесото е известно и с дивите си хора :D

ROFLWTF
03-28-2013, 14:37
^ значи съм попаднала на точното място, радвам се. ;д

До автора - никой не знае какво може да е в бъдеще, освен ние сами да си го направим. ;)
Не е нужно да знаеш какво е отсега.

klimatronik
03-28-2013, 14:51
Благодаря много :)
Другото, може ли да се кандидатства с матура по география за редовно , защото е сайта на Лесотехническия не му разбрах много таблицита .. полага ли се отделен тест по математика и изпит по рисуване?
Иска ли се висок бал?
Какво имаш в предвид с дивите хора и странното ;d

Chacho
03-28-2013, 14:52
Иначе лесото е известно и с дивите си хора :D

Мале, от километри ше те позная. :D :D :D

klimatronik
03-28-2013, 14:53
^ значи съм попаднала на точното място, радвам се. ;д

До автора - никой не знае какво може да е в бъдеще, освен ние сами да си го направим. ;)
Не е нужно да знаеш какво е отсега.
така е.. както съм тръгнал да чета на всякъде за реализацията направо съм се побъркал ;)

ROFLWTF
03-28-2013, 15:01
Благодаря много :)
Другото, може ли да се кандидатства с матура по география за редовно , защото е сайта на Лесотехническия не му разбрах много таблицита .. полага ли се отделен тест по математика и изпит по рисуване?
Иска ли се висок бал?
Какво имаш в предвид с дивите хора и странното ;d

Сигурно иска да каже, че хората не са от най примерните, а са големи купонджии, ама то кой университет ги няма..:d (за да оцелеем, трябва да сме откачени, хаха.) Абе не знам и аз, ще разбереш, ако решиш да си при нас.
Иначе тая година балът се вдигна доста - от 24 на 36. Изпитите по рисуване са 2 и задължително се полагат, не съм много наясно за другите изпити; Можеш да избираш между математика, английски, биология. Другия вариант е рисуване с 2 части + оценка от държавен зрелостен изпит по Математика, Биология, Чужд език, География, Физика или Химия(обаче тук ти умножават с по малко точки и бала ти пада.) А пък как го обясних, извинявай..

Иначе и аз бях така побъркана в началото, даже почнах да сънувам кошмари как няма да ме приемат, как няма да има бъдеще ала бала, цяла тема си бях направила тук за това и хората почнаха да ме успокояват. ;д

Chacho
03-28-2013, 15:02
Quote: Сигурно иска да каже, че хората не са от най примерните, а са големи купонджии, ама то кой университет ги няма..:d

Това имаше предвид, да.

klimatronik
03-28-2013, 15:16
По рисуване горе долу може ли да ми кажете как стоят нещата
Смисъл какво се рисува на изпита и как ( с молив или бои) щото мога да рисувам ,но от 4 години не съм .. главно пейзажи

А за купоните яко ще е да.. обаче все пак се ходи да се научи нещо ,нали : p

ROFLWTF
03-28-2013, 15:26
има доста от моята група които зор не си дават и не ходят изобщо, ама после не им дават заверки лесно лесно... датите за изпитната сесия ги пропускат и айде, септември. Хубаво е да си редовен, ама айде няма да те плаша сега ;Д

По рисуване единия изпит е цветна задача - около 6 часа, с темперни бои. Не знам как да ти обясня в какво се състои.. а другия миналата година беше графика - пейзаж на стадион, ама се случи така, че бяхме 5 часа на постоянно слънце, нямаше навес и се случи, че едно или две момичета припаднаха от слънчев удар. Сигурно за това сега е променен изпита - "Графика - рисуване в зала на група от обемни форми (овални и ръбести), с цветни моливи без уреди за чертане, а не пейзаж. Продължителност на изпита - 6 часа."
Нямам си и на идея какво ще рече това. :(

Но ако искаш да се подготвиш, ходи малко на курсове по рисуване, за да видиш за какво става дума. ;)

/В сайта пише,ч е има предварителни изпити края на април, бих ти казала, че е хубаво да пробваш, току виж ти се е махнал един изпит от главата ти. ;)/

klimatronik
03-28-2013, 15:40
Добре мерси
На курсове по рисуване нямам време да ходя ,защото се уча по БЕЛ , биология и география , а не остана време
Доста ме стресна с това рисуване - 6 часа леле
жалко ,че не е пейзажи
нищо мерси мн за информацията :)
==
ахам
проблема ми е ,че съм от Варна , тоест доста далечко ..
смятам с ДЗИ по география пробвам , защото по биология още съм на зад с материала за предварителните изпити