PDA

View Full Version : Проблем ли е, че мисля като момче?



12h
03-28-2013, 20:34
Аз съм на 16 и съм момиче. Повечето ми приятели са малко по-големи от мен и са момчета. Проблемът е, че винаги, когато си хвана гадже то ми казва, че мисля като мъж. Когато някое момче търси съвет от момичета и аз изкажа мнение всички ми казват, че няма смисъл да се хабя да давам съвети след, като нямам женско мислене. Ужасно е!
Преди 1 седмица една приятелка се беше скарала с гаджето си, защото той е отишъл в компютърен клуб с приятели, а не е останал с нея да гледат филм. Въпросната ми приятелка много ми се разсърди, защото аз не защото аз не защитих нея, а него. Според мен няма нищо лошо момчето да се вижда с мъжката си компания без присъствието на приятелката си, но явно 90% от женското население не мисли, като мен.
Та, лошо ли е за едно момиче да разсъждава като момче?

ПП: Аз не мисля, че имам мъжко мислене, но по думите на всичките ми приятели и близки ИМАМ.

tori
03-28-2013, 20:57
Не мисля, че имаш мъжко мислене. А и какво ако имаш?

Mary_Jane_69
03-28-2013, 21:22
И кво ще сменяш ли пола? ахахахаха ти не си добре. я си дръж на авторитета, кви са тия, тоя казал така, оня казал така, ти пък гордей се, че можеш да им разбиваш тактиките и теориите,айде със здраве.

Al3ksandra
03-28-2013, 21:23
Според мен просто си различна. Не ги слушай! Всеки има право на мнение, каквото и да е то.

psychopath
03-29-2013, 01:18
Важното е да не изглеждаш като такъв.

Мен много ме дразнят някакви принцески, които тегавеят, за да се направят на готини.

Tsukuda_Hiroshi
03-29-2013, 04:59
Не е лошо да имаш мЪжко мислене. Лошото е, ако имаш момчешко мислене. Виж, ти си на 16, ако и мисленето ти е на 16-годишно момче, значи си го загазила. Имам предвид, ти ще го израстеш това, ще добиеш повече опит и някой ден може да имаш наистина мнение на мЪж, което ще е добре за приятелките ти. ВЪпроса е, че онази ти приятелка... ами не знам - според мен пича е можел да играе в клуб и след като се види с нея. И мен да ме заебат заради клуб или... "ще се виждам с приятелки, нямам време за теб" ще ми е скапано. Ти си защитила пича, ама не защото е бил прав, а защото ти би постЪпила като него, което е глупаво дори и за момче.

Magnolia13
03-29-2013, 05:52
Това е хубаво, един ден ще имаш много хубава връзка като не се лигавиш като останалите момичета,а знаеш какво мисли другия. Обаче съм сигурна, че няма да ти е приятно да свалиш филм, да купиш пуканки и да изберат да играят на компютри,вместо да са с теб. А относно приятелките ти, понякога колкото и да искат откровенно мнение, те подсъзнателно искат да чуят, това което искат да чуят, а не това което трябва да чуят. Може би другия път не трябва да го защитаваш. Ако не можеш да защитиш нея, по-добре вземи неутрална страна: "Гадно е да не избере да гледате филм,пред това да играе с приятели, ама може да се е затъжил. Остави го да поиграе, ние да излезем да се позабавляваме" и я накарай да не мисли за това. Ти наистина ли си мислиш,че той е прав да го направи това? Не казвам,че не трябва да излиза с момчетата, ама докато са се разбрали за филм?

Auriss
03-29-2013, 05:54
А относно приятелките ти, понякога колкото и да искат откровенно мнение, те подсъзнателно искат да чуят, това което искат да чуят, а не това което трябва да чуят. Може би другия път не трябва да го защитаваш.

Притеснявай се така като започнеш да разсъждаваш.
Нищо ти няма. Живей си живота и не се впрягай за глупости.

Magnolia13
03-29-2013, 06:54
Притеснявай се така като започнеш да разсъждаваш.
Нищо ти няма. Живей си живота и не се впрягай за глупости.
Мерси ;) :D

Magnolia13
03-29-2013, 07:06
На мен не би ми било приятно приятеля ми да избере да е с приятели, вместо с мен (Случвало ми се е) и после приятелката ми да ми каже: "Голям праз, нека е с приятелите си". А след като написах това, което ти цитира Auriss казах,че ако не може да защити приятелката си, да вземе неутрална страна. Сигурно ако не обидите някой, няма да може да мине приятно денят ви :)

xXxPETYAxXx
03-29-2013, 07:11
Еми, то няма лошо разбира се момче да излиза с приятели, ама е кофти, ако ѝ е обещал и се е отметнал. Ако се е случило така би трябвало да подкрепиш приятелката си, ако обаче просто се дразни, че излиза с момчетата, то тогава си е лигла. Момичетата много драматизираме понякога, ама к'во да се прай. И аз повечето с момчета дружах, защото много от момичета бяха лигли/кифли, които не мислеха като момичета, а като принцеси.

DisappointedDreamer
03-29-2013, 07:13
На мен не би ми било приятно приятеля ми да избере да е с приятели, вместо с мен (Случвало ми се е) и после приятелката ми да ми каже: "Голям праз, нека е с приятелите си". А след като написах това, което ти цитира Auriss казах,че ако не може да защити приятелката си, да вземе неутрална страна. Сигурно ако не обидите някой, няма да може да мине приятно денят ви :)

Ох, избиваш комплекси само, защото твоя приятел прекарва неделите си с приятели.
Ти не излизаш ли с приятелки за цял ден понякога?

Това, че са приятелки далеч не означава, че трябва да взима неутрална страна. Ще каже това, което мисли.

Последната част от поста ти няма да я коментирам.
:D

xoxi
03-29-2013, 07:14
Виж, ти си на 16, ако и мисленето ти е на 16-годишно момче, значи си го загазила.

На 16 не може да се очаква да мисли като мъж, най-малкото защото още няма никакви по-сериозни контакти с мъже, което си е окей. Чак да го е загазила, не мисля.
Докато четях темата, щях да те похваля, авторке и да ти кажа да не се притесняваш заради глупости. Когато прочетох обаче от къде приятелите ти си вадят извода за 'мъжкото' ти мислене, ми стана ясно, че не е нещо особено и дори както спомена и Tsukuda_Hiroshi, е грешно. Да не се глезиш като всяко второ момиче и да не изпадаш в ненужни драми е похвално, но не това означава мъжкото мислене.
Радвай се, че не си поредната лигла и да не ти пука кой как те възприема.

Pedigree
03-29-2013, 10:08
Защо се вслушваш в кокошите мисли на приятелките ти?
На мен също са ми казвали на моменти, че имам мъжко мислене за определи неща. Не е там въпросът, това че нямаш типичното женско объркано мислене, не те прави момиче с мъжка гледна точка. Просто имаш мислене, което се отличава от това на масата кухи лейки. Аз също не виждам нищо лошо в това момчето ти да си излезе на коч парти, а ти да се забавляваш междувременно с компания.
Жените, както и мъжете, могат да бъдат много обсебващи и тегави, затова и много връзки са краткотрайни. Няма нищо по-хубаво от това да си намериш човек, който не те натоварва, а времето с него лети, както казват по приказките. :)

Amore-Mio*
03-29-2013, 11:00
Не мисля, че мислиш като момче/мъж. А по някакъв си начин се поставяш на тяхно място, от което следва, че ще постъпиш като тях, като с това момче и случката с приятелката ти. Не, че нещо, но можеше да си отиде на клуб, след като изгледат филма. И в никакъв случай момичетата не искаме момчетата да бъдат постоянно с нас, даваме правото да си излизат с приятелите си, да си имат лична свобода, но в случая е било глупаво. Не знам дали ми следиш мисълта.

klimatronik
03-29-2013, 11:54
не си единствената, която иска да бъде мъж на тази възраст
По принцип, погледнато по философски начин момичетата искат да са мъже :D
И ,,мъжките'' момичета се харесват повече

12h
03-29-2013, 18:28
Не е лошо да имаш мЪжко мислене. Лошото е, ако имаш момчешко мислене. Виж, ти си на 16, ако и мисленето ти е на 16-годишно момче, значи си го загазила. Имам предвид, ти ще го израстеш това, ще добиеш повече опит и някой ден може да имаш наистина мнение на мЪж, което ще е добре за приятелките ти. ВЪпроса е, че онази ти приятелка... ами не знам - според мен пича е можел да играе в клуб и след като се види с нея. И мен да ме заебат заради клуб или... "ще се виждам с приятелки, нямам време за теб" ще ми е скапано. Ти си защитила пича, ама не защото е бил прав, а защото ти би постЪпила като него, което е глупаво дори и за момче.

Да, но те са постоянно заедно. Тя не му оставя никакво време да се види с други хора.

fenastz
03-29-2013, 20:00
Не, ти просто имаш мозъчни клетки, което е противоестествено за женските индивиди като цяло.

Chacho
03-29-2013, 20:10
Ако имаше мъжко мислене, щеше да те боли хуя. :D

SHPAIdURmeN
03-30-2013, 12:29
Имаш друга гледна точка над нещата. Честито от 10%-та си.


:D

Ospi
03-30-2013, 20:47
Слушай, приятелката ти те ебава, понеже не си я подкрепила в случая. Много добре си постъпила и си изразила позиция! ^^ Няма как да имаш мислене изцяло като на момче, няма и да имаш. Никоя жена няма. Просто твоето е по-разчупено и различно от тяхното.

ShtrudeL
03-30-2013, 21:19
Не е лошо, ама да не е и прекалено, защото дразни.


И аз се дразня, когато капризната ми приятелка ми говори за някви неща, за които се сърди на гаджето си и понякога й го казвам, ама все пак гледам да не прекалявам..

WesSneijder
03-31-2013, 07:16
Проблем ще е като започнеш да се държиш като момче. Момиче, което се държи като момче е абсурдно тъпа гледка.

bloodyF
03-31-2013, 08:36
Има МИСЛОВЕН процес.
При приятелките ти-не толкова.
Това е причината, не си странна, различна и пр.