PDA

View Full Version : Сгафих...



Renesme Cullen
03-28-2013, 21:24
Случаят е следния: От известно време най-добрият ми приятел, който харесвах, се държи странно. Говори несвързано и се прави на глупак. Това държание ме подлудяваше и аз спрях да общувам с него и да изпитвам чувства, защото ме отблъскваше с всичко, което правеше. Днес обаче той вървя пред мен на път за дома и по едно време спря да ме изчака. Започна да ми обяснява, че искал да е като мен и че всеки път, когато съм наоколо, оглупявал и имал нещо като топка в стомаха. Аз, разбира се, знаех какво иска да ми каже, но неволно започнах да му обяснявам, че това може да е дислексия или запек... Той продължаваше да ми говори за чувствата си (което той никога не е правил до сега) и аз все отбягвах темата. Накрая го изтърси. Каза, че е влюбен в мен. Коленете ми се подкосиха и останах без дъх. Отново казах нещо за дислексията и нещо от сорта на "Том Круз е секси" и си тръгнах безцеремонно... Но час и половина, осъзнала грешката си, ме обзе гузна съвест. Не трябваше да постъпвам така... Отвратително е... Но ето, че се задава седмица ваканция, през която няма да можем да си говорим. Поне не искам да го правим по телефона или скайпа или Фейсбука, защото не е подходящо. А през ваканцията съм заета по цял ден и не мога да се видя с него, нищо че живее на петдесет и осем крачки от мен... Така че ще чакам до следващия ден в училище... Но какво да му кажа? Какво извинение има за такова държание от моя страна? Как да го погледна в очите, след като така безцеремонно го бях зарязала на тротоара, бързайки към дома? Моля за идеи.... Не искам да си губя приятеля, дори бих искала да имаме връзка, но... Предварително Благодаря с главно ''Б''!

Al3ksandra
03-28-2013, 21:30
Здравей ,ами когато имаш възможност виж се с него и поговорете. Ако той найстина толкова много те харесва и е влюбен в теб,ще те разбере.. Кажи му че не си искала нарочно да го нараниш с думите си, кажи му че и ти си човек и ти може да сгрешиш, и му кажи че и ти го харесваш.Мисля че ще се зарадва страшно много:):):)

GreenLantern
03-28-2013, 22:02
Колкото и да си заета, ще е добре да отделиш поне един час в който да отидеш и да му се извиниш лично. Кажи му, че си била объркана, че си се изплашила и затова си реагирала глупаво. Би трябвало да те разбере и да не ти се сърди много, но не отлагай извинението в никакъв случай.

psychopath
03-29-2013, 01:10
На 13 ли сте? По-неадекватно държание не можа да ти хрумне, нали? ;д
Защо не можеш да се видиш с него, след като живеете на 58 крачки?!
Това звучи твърде нелепо.

HollyGolightly
03-29-2013, 02:46
Какво общо има дислексията с такова държание :lol: ти въобще знаеш ли какво е това?
Когато го видиш му се извини и му обясни защо така си се държала. Въпреки, че аз ако бях на негово място, не бих се занимавала с теб повече, що за детинско поведение е това? Той ти признава чувствата си, ти му говориш за Том Круз :?

Tsukuda_Hiroshi
03-29-2013, 04:36
ВсЪщност Том Круз е нисЪк (поради което има и комплекс), а за него работят 1 камара фитнес-инструктори, диетолози, лекари, козметици, фризьори и не знам си още какви. Така че това е само 1 продукт, нищо повече. Нещо, което има за цел да вземе парите ни, водейки приятелките си на кино, за да гледат Том Круз... Май не си запозната, но сега новата мода е Марио Касас. Изоставаш.
По темата: любов не идва и не си отива за ден-два. Ако момчето наистина те обича, а не се окажеш права и е дислексия, то предполагам, че ще те изслуша. И да - за 60 крачки (2 бонус от мен), наистина можеш да отделиш поне час, както ти казаха по-горе. Едва ли имаш да решаваш дЪржавни дела... Ако имаш - 'фЪрли 1-2 насам, ще се справя за час вместо теб! ;)

Magnolia13
03-29-2013, 06:10
И с какво си толкова заета,че не можеш да му отделиш 30 минути,при положение,че живеете толкова близо? Отиди до тях и му кажи, че също си влюбена в него и това,което ти е казал, толкова те е изненадало, че си започнала да се държиш глупаво, както и той е правил. По-добре отдели време за него,сигурно му е кофти сега :)

DisappointedDreamer
03-29-2013, 06:20
'мА Ренесме.. Къв е тоя приятел?! Джейкъб ще го бие!!

balu4ka
03-29-2013, 07:42
Хъх,интересното е ,че си отделила време,за да напишеш този пост,но да отидеш до у тях нямаш...Постъпила си глупаво,неадекватно,ако бях на мястото на момчето бих наистина се замислила за отношението ти към мен и има ли смисъл да комуникирам с теб,следователно само черни точки си трупаш с това седене вкъщи,сещаш се...

weezy.
03-29-2013, 09:36
На 13 ли сте? По-неадекватно държание не можа да ти хрумне, нали? ;д
Защо не можеш да се видиш с него, след като живеете на 58 крачки?!
Това звучи твърде нелепо.

Това.
И Наистина, егати държанието! :D

Pedigree
03-29-2013, 09:49
Голяма си лигла, стегни се малко. Сега ако той се държи гадно, можеш да си цивриш спокойно, защото си го заслужила. Вместо да си намираш оправдания, не губи време, ами отиди да го видиш.

Wednesday666
03-29-2013, 09:57
Какво означава нямам време, при положение, че живее достатъчно близо?
Аз намерих начин до друг град да отида, когато имах подобна случка, ти не намираш време да отидеш до другия блок примерно?
Я се стегни, вземи порасни и отиди да се извиниш, защото после ще цивриш, че не те иска вече.
И с право.

chushkopek
03-29-2013, 10:34
'мА Ренесме.. Къв е тоя приятел?! Джейкъб ще го бие!!

:D

Renesme Cullen
03-29-2013, 10:39
Нямам време защото постоянно ще пътувам! И съм съвсем наясно че това, което съм му казала няма никаква логика, но се панкьосах! Никога не съм се чувствала така и всичко ми излезе от главата... Страшно ме е срам да му говоря дори, защото сто на сто ме мрази вече... За дислексията беше пълна простотия, за Круз също... Особено сега на сутринта ми иде да се застрелям заради държанието си вчера... Сега дори нямам време защото заминавам за седмица на 500 километра, а съм само на четиринадесет за да се противопоставям на баща ми да оставам........

Amore-Mio*
03-29-2013, 10:52
Аз някак си, каквото и да кажеш, не мога да те оправдая.
Той ти е бил най-добър приятел и в един момент се разбира, че има чувства към теб и се предполага, че въпреки това - ще успееш да се справиш, че нито да загубиш приятелството му, нито пък да го нараниш прекалено много, както си направила в случая.

Намери някакво време за него и поговорете.

Tsukuda_Hiroshi
03-29-2013, 12:28
Нямам време защото постоянно ще пътувам! И съм съвсем наясно че това, което съм му казала няма никаква логика, но се панкьосах! Никога не съм се чувствала така и всичко ми излезе от главата... Страшно ме е срам да му говоря дори, защото сто на сто ме мрази вече... За дислексията беше пълна простотия, за Круз също... Особено сега на сутринта ми иде да се застрелям заради държанието си вчера... Сега дори нямам време защото заминавам за седмица на 500 километра, а съм само на четиринадесет за да се противопоставям на баща ми да оставам........

Да трЪгне да те изнасилва, разбирам да се паникьосаш, ама момчето ти е обяснило на дЪлго и на широко, че те харесва. Да ти е гадно да го отрежеш - ясно, да ти е гадно да приемеш - ясно, да ти доскучее от дЪлгото словоизлияние - пак ясно, ама да се паникьосаш...? Моля те!!

Renesme Cullen
03-31-2013, 15:53
Ами да, дойде ми като гръм от ясно небе, защото всички мислехме, че харесва едно друго момиче... И кое му ненормалното да се паникьосам? Не го очаквах и нямах идея какво да му кажа, а пък аз също изпитва известни чувства, така че още повече се уплаших... Ще говоря с него тези дни и ще си излея душата, надявам се да ми прости!

carrieee
03-31-2013, 19:07
Винаги можеш да намериш 30-40 минути да излезеш със него (ако наистина държиш на него и на това което е станало) Дори и едно телефонно обаждане с извинението ти и предложение да се видите да поговорите,също би свършило добра работа. Успех :)

WLBrown
04-01-2013, 22:25
Само не разбрах защо след като той ти е говорил за чувствата си ти си му казала,че има запек,дислексия или,че Том Круз е секси ... Просто се попилях от смях!По дяволите ти крачките докато вървиш ли си брояла?!Добре де вече сериозно ... Да приемем,че нямаш време да излезеш с него тогава просто когато го видиш на училище поговори с него и му обясни защо си се държала така.Едва ли те мрази щом ти е казал,че има чувства към теб.Просто опитай нищо няма да изгубиш :)

102
04-01-2013, 22:40
Кво ти пречи като нямаш възможност за личен разговор да го отложиш по скайп (като се видим в училище.. искам да поговорим, а-у).... примерно.. само внимавай да не го додепресираш с епилепсия и анорексия.....

PullMeCloser
04-01-2013, 22:47
Уф, как ти ги е измъдрило мозъчето тези простотии...

Noja
04-01-2013, 23:10
Ако имаш възможност се срещни с него НА ЖИВО и му кажи това което изпедепца тук на нас. Бъди чесна и пича ще те разбере. При положение ,че не се влечеш при него. Предупреди го по Скипе, съобщение ,начини колкото щеш ,че си била объркана и съжаляваш и по независещи от теб обстоятелства няма как да се срещнете и следствие на при първа възможност ще се съберете и поговорите.

s40t4
04-01-2013, 23:18
Има ли желание, има начин.. няма ли желание..... ;)

БожиятАгнец
04-02-2013, 00:01
Пращаш смс/имейл/пощенски гълъб - "Знаеш ли кое е лошото? Че те намирам за по-секси/харесвам те повече и от Том Круз. Аз заминавам за няколко седмици, имам нужда да си изясня някои неща. Когато се върна трябва да говорим...Стига да искаш."

Сгафила си, та омекотяваш тона, но все пак заемаш твърдя позиция. Правиш му комплимент, галиш му малко нараненото его; даваш хубаво оправдание защо не може да се видите и си осигуряваш шанс...за втори шанс. Това, че го определяш като "лошо" показва, че се колебаеш (обяснява поведението ти), но има привличане.Заинтригуваш го с "трябва да говорим" и все пак не му се буташ в ръцете - "стига той да иска" (с което + му внушаваш контрол, а всъщност всичко е в твои ръце)
И най-важното не ти се е наложило да се обясняваш - пък какво си казала, пък защо, пък как, пък какво чувстваш...

И все пак, хубаво е че не си се дала лесно. То всички може да ти се обясняват в любов, а ти от своя страна да ги харесваш. Това не значи, че трябва да откликваш винаги.
Подбирай и действай дискретно, хитро, и елегантно.

fenastz
04-02-2013, 08:35
Яко френдзона

li0n
04-02-2013, 09:10
Отново казах нещо за дислексията и нещо от сорта на "Том Круз е секси" и си тръгнах безцеремонно...

:lol:
Ни моа.